• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kad palim traktor na hladno prvih desetak sekundi mi radi samo na jedan kliponda tek kreče drugi klip neznam jeli to do dizni ili je bosh pumpa ili nešto treče ursus 335

Imam sličan problem na malom medi kod paljenja na hladno...treba mu par sekundi da se razlaufa i isto se pitam zakaj je to tak nakon generalne???
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nisam strucan, ali... koloko se sjecam sto iz razgovora, sto iz citanja, mislim da je do dizni !?
Tocnije, uloska dizni .
@sanana, ako nije boschista nista radio oko toga kad si radio generalku, mozebit da je u tome problem i kod tebe i kod @nnumfa .....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Pitanje , ako izbacimo kocku hidraulike i dodamo eksterni hidraulični razvodnik hoće li biti problema sa krajnjim gornjim položajem ?
Znači da se neće desiti da klip ''pregura'' i napravi neku havariju ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@zgazac...

Dizne su prekontrolirane i 100% ispravne, a boš puma nije dirana, traktor odlično pali i nema dima, puca od snage sad.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
E onda ne znam .... zato sam i natipkal da nisam strucan, al mi je cudno da se tak ponasa nakon generalke !
Sad kad si napisal da puca od snage .... dobijem volju da na svojem napravim isto. Doduse, nisam probal nista raditi sa " boljim " od svojega, ali mene najvise muci paljenje. Nece na nizim temperaturama pa cak i sad moram verglati. Ali.... vuce dosta dobro !
A volio bi nekog, za kojega znam da je full OK sa snagom. isprobat pa bi znal koliko je moj slabiji ....
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Pitanje , ako izbacimo kocku hidraulike i dodamo eksterni hidraulični razvodnik hoće li biti problema sa krajnjim gornjim položajem ?
Znači da se neće desiti da klip ''pregura'' i napravi neku havariju ?
neće... ja imam vanjski razvodnik
što se tičeonog da radi na jednom klipu prvih 10 -ak sec...to ti je gornja karika...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Razvodnik je namontiran , za svaki slučaj sam stavio graničnik , veoma lako ga je bilo ugraditi
Ali otkrili su se drugi problemi , negdje mi se gubi ulje na relaciji razvodnik-klip , moguće je da je na donjem holenderu koji se nalazi tamo gdje je bila kocka ali više ni sam nisam siguran , prije montaže sam sve probao zrakom i nisam primijetio nikakvo curenje ali sada mi poluge prebrzo padaju , znači ulje iz klipa negdje izlazi
Sutra najvjerovatnije moramo sve ponovo rasturiti da rasklopim klip i provjerim njegovo unutrašnje stanje
Razvodnik nije sigurno jer i kdaa dignem poluge i prebacim ovaj zadnji ventil u kipanje ulje iz klipa je zatvoreno na dva mjesta i nebi trebalo da se vrati , nema šanse

Inače sve radi uredno , lijepo i lagano je za rukovanje , ovaj zadnji ventil je da preklapa kada se bude koristila kipa , znači pri kipanju poluge mogu da ostanu u bilo okm zadanom položaju
 

Prilozi

  • IMG10104.jpg
    IMG10104.jpg
    40.4 KB · Pregleda: 669
  • IMG10105.jpg
    IMG10105.jpg
    38.7 KB · Pregleda: 867

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Pitanje , ako izbacimo kocku hidraulike i dodamo eksterni hidraulični razvodnik hoće li biti problema sa krajnjim gornjim položajem ?
Znači da se neće desiti da klip ''pregura'' i napravi neku havariju ?
Misliš ako izbacite kocku koja je ispod sica u poklopcu i cilindar napojite vanjskim razvodnikom?

Edit, sad vidim slike.
Dobro da ste ugradili graničnik


Kaj se onih hladnih štuckanja tiče.
Probajte utvrditi koji cilindar ne radi i onda dizama zamjeniti mjesta, mada ja više sumnjam na pumpu ili na nejednako uređenu glavu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Koji sigurnosni , na razvodniku ?

Šta je u cilindru , karike,gumice ?

Kada sam pogledao položaj klipa pri maksimalno izvučenom položaju nisam smio prepustiti slučaju da se ne stavi graničnik , nekako mi je to sve na granici mi mislim da bi bez njega cijelo kućište bilo ugroženo


@gomahers , drži li ti dobro hidraulika , nema padanja ?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
drži hidraulika,s tim da sam prije svega stavio nove gumice i kariku..klip sam malo pošmirglo... jer sad više nebi bilo "drockanja",samo padanje do kraja.. ali meni još uvijek drži... stim da nisamprobavo neke veće terete ostavljat podignute..ali evo cirkular za drva drži sve ove kišne dane...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Koji sigurnosni , na razvodniku ?

Šta je u cilindru , karike,gumice ?
Sigurnosni koji je na cilindru. Ili si i njega izbacil?

U cilindru bi trebale biti dvije mažete i jedna karika, mislim da je fi 70

Cilindar nesmije imati riseva, ako treba njega treba šmirglati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Izbačen je taj sigurnosni , mislim da neće doći do nekog naknadnog preopterećenja , zato sam ga i izbacio
Ništa , sutra ako budem stigao ponovo rasturanje
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
preopterećenje bi i moglo doć,ako izguraklip do onog gumenogo dbojnika ili kak se već zove...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Pa nemože , ima mehanički graničnik koji kada poluge dođu pred sam vrh odgurne ručicu razvodnika u neutralni položaj i jednostavno je nemožeš više držati u položaju dizanja , može stajati u neutralu ili možeš dati komandu na dole
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Pa ja sam ugradio i na valjski , pogledaj malo bolje moje slike i vidjećeš jednu šipku od rebraste armature koja ide od osovine koja podiže ruke poluga prema razvodniku , e ona je taj graničnik
 

Najnoviji postovi

Na vrh