• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Aa to..onda sorry..nisam gledo slike..a i preveć sam popil za danas.. to već onda igra onda
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ma jednostavno sasvim za uraditi , zato sam to odmah i napravio

Nešto razmišljam i sve mi se čini da je gubljenje ulja na spoju gdje sam ušao kroz gornje deklo sa crijevima u mjenjač , na donjoj strani od tog spoja do klipa ide gumeno crijevo , e na tom holenderu mi nije dobar konus , mogo bi on praviti pičvajz kada mu je došao pritisak
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ja sam napravio metalno...skroz od cilindra do razvodnika.. ima na stranici 168 slike moje "izvedbe" ..ja sam stavio na blatobran da se ne moram sagibat..sam već malo stareši i deblji
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Meni nije problem gumeno crijevo , ono je sigurno kvalitetno ali problem mi je izgleda na spoju holender-nipl , taj jedan konus mi je danas pri montaži ostao nedorečen
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
svejedno budeš skidao,radi sigurnosonog ventila,jel tako? pa onda popraviš... sviđa mi se tvoja izvedba..dobro je,ne upadljivo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Potrudio sam se da bude neupadljivo :icon_thumright:
Ali opet sam napravio nepredvidivu greškicu , ručica stoji baš na nezgodnom mjestu , niti da je povlačiš sa desne strane noge niti sa lijeve strane noge , nekako je baš gdje dođe koljeno
Mada to se može lako riješiti premiještanjem ručice pošto je sada na raspolaganju kompletna relacija ispod sjedišta kuda ide ova šipka za graničnik visine , jednostavno se na nju može dodati jedna klackalica bilo gdje gdje je ''na ruku'' , otprilike sa desne strane sjedišta
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Pronađen krivac :(y): kada smo sastavljali nismo obratili pažnju da bi se ovaj holender mogao nasloniti na ovaj nosač opruge , pod istim uglom je stajala i ona fabrčka cijev ali je bila povijena da prolazi iznad tog nosača bez problema
Znači naslonio se holender i napukao dovoljno da ulje prolazi , crijevo skraćeno i stavljen nov holender
Kako sam probao na brzaka hidraulika radi normalno , drži pod teretom i sve funkcioniše uredno , da bi se uredno testiralo moramo sastaviti traktor do kraja i nasuti dovoljno ulja
 

Prilozi

  • IMG10106.jpg
    IMG10106.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 533
  • IMG10107.jpg
    IMG10107.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 441

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
eh da... sa tim nosačem...točnije saoprugom sam i ja imo utakmice... jer onaj originalnidio gdje je sigurnjak sam zakreno,pa je nasjedo svaki put na oprugu.. pa sam prvo izbacio oprugu van,onda mi je to bilo malo bezveze kad su poluge "poskakivale" u doljnjem djelu,da bionda na kraju vratio oprugu.. i onda dva koljena metalnai vrag se pitaj šta
 

new1234

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
72
Imam jedno pitanje u vezi malog Urusa...neznam kako kod njega to radi ali znam da na IMT 539 imam razvodni kiper ventil i radi super..pa me zanima kako se na Ursusu naštela Tako da:
- HIDRAULIČNE poluge traktora rade a kiper miruje
ili
- KIPER radi a hidraulične poluge miruju
Dali može bez kiper ventil (nema ga nigdje) ili može nekako bez njega..HVALA
 

Prilozi

  • kiper_ventil_1_thumb.jpg
    kiper_ventil_1_thumb.jpg
    1.9 KB · Pregleda: 114

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ja koliko znam da to mali ursuz već može da radi i bez ikakvih dodataka , opet čućemo i nekog stručnijeg
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
naravno... ručica koja je skroz do blatobrana ,najmanja,se spusti u položaj dolje do kraja.. i zatio se brebacuje na kiper izlaz il za šta već drugo može poslužit .. a na slici jedan je zaokruženo gdje se spaja crijevo za u ovom slučajju kiper.. dokje na slici dva zaokružen povrat,koji se u ovom slučaju može zablindirat čepom..
--taksam ja imo jedno par godina dok sam tjero berač za kukuruze sa njim... princip kipe,jel...
 

Prilozi

  • URSUSSS1.jpg
    URSUSSS1.jpg
    71.3 KB · Pregleda: 807
  • URSUSSS2.jpg
    URSUSSS2.jpg
    73.5 KB · Pregleda: 312
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Slažem se s Savom.

@ new jel imaš knjigu Upute za rukovanje? Unutra sve piše.
Ako nemaš možeš ju skinuti ili proučiti ovdje
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
kotač dubinski? nekad kad smo kupili novog Usronju i plugove sa njim,one kaj se premakivaju,imali su kotač.. i da nisu...nikad nebi bilo oranja sa njim..bi,,ali nije to baš to
 

new1234

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
72
Hvala vam dečki sutra idem po kiper cijev pa ću isprobati inače treba mi za kombajn krumpira...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ima mali medo veču pumpu, odnosno veči protok ulja od IMT-a 539??

Ciljam na omotač za rolo bale, pošto je kod ursusa lako izvedivo napajanje i povrat ulja pa bi bio odličan za pogon omotača za bale!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima veču litražu jednu sam ugradil na Atlasov utovarivač za gnoj i ok je .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh