• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ne vjerujem da je težak , šurak je kačao moj LEMIND Leskovac 2X14 i sasvim dobro ga vuče u normalnim uslovima oranja , smiješno da smo sparivali ovu kombinaciju ali vučna sila ursuza je jako velika
Recimo 2X10 pa i u srednje teškim zemljama možda i 2X12 mislim da mu nije problem , u teškim zemljama definitivno jednobrazac
Ovo su moja iskustva prenešena sa vladimirca jer su ova dva traktora jako slična po vučnoj sili,snazi i težini
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Dvobrazni 10 cola,,,može on povuč al to mu je optimalno,.Ili ,po meni najbolje -14 cola visoki jednobrazdni ,još da ima kotač za dubinu ....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Glavni faktor je zemljište i teren , od toga najviše zavisi bar po meni
 

sandokan

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
15
ja nemam kotac za dubinu i to mi je vjerovatno 1 od problema ponekad ode plug dublje nego sto treba to cu nabavit ipak hvala na informacijama.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo kaj si je kolega napravil na maloga ursusa.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=CSQ28dgY9as&feature=youtu.be[/YT]
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Bit će vjerojatno kritika zbog brzine hidraulike i visine dizanja, ali... ovo je za svaku pohvalu !
Jako lijepo izrađeno !!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čovjek je profić i kuži se u hidrauliku i mehaniku. Naravno radi on PH za imt 533/539 i za malog ursusa za prodaju, znači hidraulika+ralica+nosač+korpa za rasute materijale...svega ima :)
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Zašto nemože dič na leru? Mislim da bi to trebalo ić i s manjim gasom, nije to tak velik komad.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A vjerojatno jako mali protok pumpe, pa nek je još malo slabija, eto ti...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Simpatično , jako simpatično
Bolje da nešto nemože podići nego da sabije pradnji trap na zemlju , ipak treba imati razuma i prema prednjem mostu
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Problem!
Na označenom mjestu sam izvadio dugačku cijev izvoda hidraulike za prikolicu ili ne znam za kaj, pa sam zašrafil šraf kupljen baš za to (blokirati izvod). Sad kad spuštam hidrauliku, kraj tog šarafa se diže ulje i curi van.
Na slici koju sam skinul s net-a, vidi se nekakvi "by-pass" između tog izvoda di sam metnul šaraf i susjednog izvoda pa sam malo zbunjen. Sve mi radi isto, al sad nisam siguran jel bi i ja trebal napraviti tak ko na slici ili mogu ostaviti samo blokadu (koja mi usput curi, a i ne znam zakaj curi i to uglavnom kod spuštanja)?
Kaj da napravim?

http://tinypic.com/r/331m00i/8
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ajde poslikaj to pa će bit malo jasnije kad se vidi na slici
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Evo da pitam ponovo!
Na označenom mjestu sam izvadio dugačku cijev izvoda hidraulike za prikolicu ili ne znam za kaj, pa sam zašrafil šraf kupljen baš za to (blokirati izvod - ova rupa označena strelicom). Sad kad spuštam hidrauliku, kraj tog šarafa se diže nešto ulja i puni rupu dok malo svaki put ne procuri van.
Kaj da napravim da to nebi curilo? Zategnul sam jako i metnul bakrenu podlošku, al ko da ima još neka rupica. Jel da onu bakrenu cijev koju sam izvadil, odrežem i "hardlotanjem" blokiram i nju natrag našarafim gore, ili ima neko drugo riješenje?

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
A jesi li vadio onaj produžetak holendera koji prolazi kroz deklo poklopca i ide u kocku ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
E na lijevoj strani cijevi imaš jedan holender na kojem se vide ostatci plave boje a na sebi okolo ima gumicu , taj holender (produžetak ustvari) skini sa te cijevi i vrati tamo gdje je bio a onu rupu koja je u njemu tek blindiraj slijepim čepom
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Vrati tu cijev za izvod kipe koju si skinuo kako je bilo prije . Ja sam nedavno stavljao izvod kipe i skidao taj tzv bajpas odnosno "U" cijev na prva rupu do sica sam stavio izvod a prema volanu zatvorio sa šarafom. Kao što Savo kaže imaš umetak u jednoj ne sjećam se kojoj pa ako stavljaš duži šaraf ne možeš ga pritegnuti do kraja jer smeta taj umetak stavi obavezno kraći šaraf, (ja sam dao kod tokara napraviti novi koji nije šupalj).
 
Posljednje uređivanje:

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
A jebi ga! Sve sam napravil prema uputama i kad sam otšarafil onu maticu za čepljenje, ostala mi je unutra na nasjedu bakrena podloška. Probal sam je izvaditi s malim šrafcigerom, a ona sklizne u stranu kroz rascijep negdje unutra. Ja udri u jeb... sveg živog i mrtvog, čačkanje sa žicom, ali podlošci ni traga ni glasa. Kak nije mogla nestati negdje je završila a ja neznam gdje. Ili na onom prednjem filteru ili negdje drugdje u utrobi malog mede - ne znam?
Ak neko zna jednostavno riješenje, ponizno bi ga molio da ga podijeli samnom (piva pride).
Jel smijem uopće paliti traktor ili moram sve živo rastaviti i nači podlošku?
 

Najnoviji postovi

Na vrh