• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Malo sam i ja gledao ali nisam uspio naći podatak kuda se ''vadi'' pogon iz kutije mjenjača
Našao sam za ove veće ursuze da se skida jedno deklo i postavlja pogon , bilo je o tome riječi negdje
A jedna varijanda koju sam našao je da se pogon uzima direktno sa zadnjeg izlaza kardana i vodi do prednjeg diferencijala , ali onda se javlja nedostatak što je nemoguće raditi sa kardanskim priključcima i u isto vrijeme imati uključenu prednju vuču
To kod ovih nije slučaj , jasno se vidi da im je zadnji kardan i dalje nezavisan , znači negdje su uzeli pogon sa drugog mjesta
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
na kutiji mjenjača nema otvora, ima ispod zupčanika za uključivanje izlaznog vratila, dođe ispred diferencijala
pretpostavljam da izlazno vratilo mora biti ubačeno u položaj "preko mjenjača" odnosno preko pogona traktora

evo nađoh nekih slika

ovo je zadnji dio mjenjačke kutije, gornje vratilo je pogonsko (spaja se s vretenastim), zupčanik na njemu se slobodno okreće i to je prenosni zupčanik za pogon hidr. pumpe, donje vratilo je pogon izlaznog vratila (i hidraulične pumpe)
DSC07367.jpg


poklopac hidraulike skinut
u desnom dijelu se vidi zupčanik na vretenastom koji služi za pogon izlaznog vratilla opcija "preko mjenjača" odnosno ono ni sam ne znam koliko ponovljeno sinhronizovano (što je potrebno za pogon prikolice npr)
DSC07375.jpg

isti dijelovi samo pogled od strane motora prema diferencijalu
veliki zupčanik je uključni zupčanik izlaznog vratila, ispod njega gdje je njegova sjena u ulju je taj famozni poklopac
DSC07377.jpg


pretpostavljam da ovaj donji zupčanik služi za pogon prednjeg mosta, naravno prednji pogon mora biti sinhronizovan s zadnjim odnosno ovaj uključni zupčanik treba da je spregnut s zupčanikom na vretenastom odnosno poluga izlaznog vratila u položaju "preko mjenjača" što znači da se tako vrti i izlazno vratilo iza
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ovih nekoliko snimaka na YT jasno pokazuju da kardan za priključke radi na 540 odnosno preko motora a u isto vrijeme radi i prednja vuča , znači ova tvoja zamisao kao takva ne pije vode
Možda da se tvoja zamisao malo nadogradi , znači da se uništi unutrašnje zupčenje ovoga velikog uključnog zupčanika i ugradi ležaj , onda da se prosiječe kućište mjenjača sa lijeve strane (jer većina kardana koliko sam vidio ide sa strane mjenjača a ne odozdo)
Da se zupčanik koji bi bio dodat sa strane na kućište postavi u položaj koji je u pravcu sa onim malim zupčanikom koji se nalazi na vretenastoj osovini i onda bi se kretanjem velikog zupčanika naprijed-nazad ujedno dobilo i uključivanje-isključivanje prednje vuče
Time bi se izgubila mogućnost pogona zadnjeg kardanskog vratila ''preko točkova'' ali ako se nebi koristila kardanska prikolica to i nije neki hendikep
Šta mislite o tome ?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Razmišljao sam o toj opciji upravo kako i ti pricas, da se doda još jedan veliki kao što je ovaj uključni ali da se slobodno vrti na izlaznom vratilu........

možda neki ursusi imaju još nekakav izlaz tvornički

nisam baš za rezanje kućišta :s:
 

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
savoris imam problem pa bih te molio ako mi možeš pojasnit ili netko drugi na forumu.Na ursusu c335 na tanjurastom zupčaniku popucali su mi četiri šarafa.to su šarafi sa boka zupčanika ključ 17 sa druge strane matica i limeni osigurači,vidi se na prethodnoj slici . Molim vas mene zanima koliko se ti šarafi stežu.Po mome mišljenju ne stežu se na tvrdo.Molio bih nekog ako zna da mi to pojasni hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Normalnmo da se stežu i to jeb**** ..
vaš vlč.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Na tvrdo i onda još malo,i to ti nisu obični šrafi 8.8 tvrdoće nego vjerojatno malo jači
 

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
puknuti izvini što pitam ali kad ih stegnem onda mi osovinice što su na anjurastom odnosno na tijelu tanjurastog ne izlaze nego su fiksni.ne znam kako da ti pojasnim bolje.

zac da li znaš na koje osovinice mislim

zac pogledaj odozgora sliku br.2 i vidi se u rupi osovinka na tanjurastom.ima ih u krug
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Ne znam da li sam pogodio rubliku ili ne, ali imam jedan malo veci problem sa gore navedenim traktorom, pa ako ima tko voljan i sa znanjem da pomogne.

Nakon mjenjanja stubline i klipa, kod paljenja se ta tom novom klipu umjesto da sagori naftu on baca cistu naftu van. Kada se zagrije cca. 1 min, pocne normalno raditi.. Provjerene su dize i Bosch pumpa, jedina razlika je u klipu. Novi klip ima upustene siceve za ventile, sto stariji nema: Dimenzije i specifikacije su iste.. Kompresija klipa je dobra. Na "toplo" radi dobro, kvar se javlja samo prilikom hladnog paljenja..

Sto bi mogao ovome biti uzrok ..

Hvala
 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Da, volumen je isti.. kataloski je isti klip, jer se ovi bez rupa vise ne proizvode.. Kada zapali, ne moze se dodati gas, radi u leru.. Pod punim gasom, dok si sam ne doda gas i onda radi normalno.. zato vrijeme cca. 1 min. taj klip ne radi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Onda ako još dodamo udubljenja za ventile dobijemo manju kompresiju, jel tak?
 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
to je normalna stvar da je kompresija manja, ali kompresija je dobra i ne bi onda nakon vremenskog perioda proradio..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Pa ti si i napisal da nakon kad se zagrije proradi.

U kakvom je stanju glava?

Da bum iskren ja nikad nisam videl klipova bez utora za pečurku ventila
Ovo su stari orginalni tvornički klipovi i novi klipovi.





 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
3CdOs4W.png


Znac ovo je originalan klip, koji je bio tvornicki gore, motor nikada nije bio rastavljan do jucer. Prvi vlasnik.

Glava je sredjena, stavljeni su nove vodzice, ventili i obradjeni sicevi ventila..

Stari klip je bez upusta za ventile, na njemu je samo komora za ventile..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Predajem se, nisam se susretal s takvim klipovima na malom.

Ako ste samo frezali siceve onda ste još više upustili ventile i samim time još više povečali kompresioni prostor :icon_scratch::icon_scratch:
Kak god pogledaš može biti da je največi problem u manjku kompresije
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pa ako je problem u pumpi odakle onda ''živo'' gorivo ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh