• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Nova pumpa nove gumice repariran razvodnik novo ulje

I opet znači da niste dobro složili, ako več i nemre diči radi rjeđeg ulja (u kaj ne vjerujem) kad jednom digne nesmije propadati pa i da je usalatno ulje unutra.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas pacijent dovezen na imanje...obavljen je tehnički tako kako je, pa sad kak bude vremena i volje treba pomalo rastavljati i popravljati.





Inače, vozil sam ga skoro 40 kmh s ovim 90 ks motorom napred :) :D:


Danas sam malo instalaciju pretepel, imam problem, alternator ne puni dobro, to treba riješit za početak, treba jednoga nosača za haubu napraviti da ne stoji tak nakoso, malo blatobrane poravnati i povariti i nega ga možda i pofarbati dok bude vremena.

Največi je problem taj kaj ima par sati od generalne, 20-30 možda, a več je oral i nikak nije razrađen.
Sad moram zamjeniti ulje i filter i treba otkriti zakaj kuha. Meni se čini koda kompresiju tera u kiler, mada mi se možda samo čini.
Veli mi kolega nek termostata pogledam možda je on zaštekal, a i kiler je stavljen neki polovni dok su generalnu delali, možda i on nevalja, a to neznam kak da utvrdim.
Inače u traktoru je cjeli njegov životni vjek bila voda, a on je 1975. godište i ima na satu 7670 rh i još uvjek se sat vrti i broji, a ovo mu je sad bila prva generalka, barem su mi tak rekli :)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovaj jadnik zjapi za kompletnom rekonstrukcijom !! Ko da su ga kopitali po polju, a ne vozili ....:=:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bil je kopitan u šumi...no nikaj opasno, samo na bok.

Ja se nadam da bi do kraja godine mogel zasjati u novom ruhu, no vidjet ćemo.
Moram prvo mehaniku srediti da sve funkcionira kak treba, pa onda limarija na kraju i šminkanje.

Samo dok krenem raskapat, bude slika i pitanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ma, to mu je miraz.
(Ne sudi snahu po mirazu :(giggle): )
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nije miraz, punice nema doma pa sam traktor prepeljal k sebi da nebi ko što dirao oko njega, a usput kak budem imal vremna budem ga pomalo dotjerivao jer stvarno je potrebno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Nesto za naseg @muhu
Pa i to bil volel pokušati...
Klip več imam sličan na lageru :(giggle)::(giggle):



Šanana, ništ se ti ne brini.
ljubomorci su jalni kaj buš ti medu dobil uz pucu. On bu zgodan kak i puca kad tad, samo se ti njega primi :icon_jook:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajd sad vi meni recite jer ja to ne kužim više!!!

Danas sam skinul haubu i tak malo po malo to ja ravnam, nego...

Neznam iz kojeg razloga se stvara veliki tlak u kileru i recimo nakon nekog rada kad se traktor zagrije, čim ga ugasim šušti u kileru i kad otvorim čep izbaci vruču vodu van na kiler!???
Nemam nikakav pokazivač temperature pa neznam do koliko stupnjeva ide i dal stvarno zakuhava ili ne.

Gledam kiler izvana, izgleda mi sasvim ok, nije poštopan, vidi se kroz njega. Ne curi nigde, sva su crijeva nova gore, jedino neznam kaj je s termostatom.

Recimo, kad ugasim traktor toliko je u kileru pod tlakom da kad otvorim pipu na bloku uopće neče voda poteći, neznam dal to tak mora biti ili ne??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Ajde ti Šanana probaj njega sutra bez čepa na hladnjaku.
Ako bude izbacival vodu na hladno onda je do brte glave ili nepoštelanih cilindara kod ugradnje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prije generalke znam da je vožen striktno bez čepa i onda je bilo dobro, nije kuhal i tak je vožen možda par godina.

To su mi "majstori" savjetovali i sad nek napravim :)

Ali majku mu, ako je več napravljena nekakva generalka nema onda tu nikakve vožnej bez čepa!


Budem baš probal pa da vidim kaj se bude izdogađalo, dal bude izbacival ili ne.

A odma da pitam, kaj ako nebude izbacival vodu kad bude bez čepa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Onda buš kupil novi čep.
Mene zanima jel on hladan izbaciva vodu (znači nakon par minuta rada). Na vruče je normalno da bu malo hitil jer se tekučina rasteže ...
Usput provjeri gornje i donje crijevo i razliku u njihovoj temperaturi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači, bez čepa u prvih 10-15 minuta rada ako ne izbaci nikaj vode ni na otvor čepa ni na odušak onda je uredu?

Definitivno budem uzel novi čep, jer je ovaj stari i meni nekakav čudan, a čudan iz razloga tog da i kad se nabije taj pritisak u kileru uopće ne izbaciva gore na odušak vodu, po meni onda taj čep neče propustiti gore na odušak pa se možda zato stvara taj pritisak u kileru??
Kaj veliš na tu teoriju?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Logički, čep mora disati inače je to hermetički zatvoren sistem.
u svakom slučaju provjeri dali ima termostat. mali ursus bez temostata kuha, pričali smo več o tome.
 
Na vrh