• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Hvala Muha na "brifingu". Tak sam si i ja mislil da ne treba trube skidat jer mu je zadnji kraj skroz suh osim onog semeringa na kardanu, al to se napravi izvana. Još mi slini i na ručkici hidraulike lamelastog filtera dole pred sicom, al to bum rešil naknadno. Kratko imam taj traktor (posleC355), pa se još ne snalazim tj. ne znam kaj je kaj. Nisam mislil da su doboši tak jako prema van!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Sad budeš imal prilike iz prve ruke usporediti sa velikim bratom i kad ga posložiš videl budeš kaj je stroj
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
bok bok, trebam mijenjati kočnice pa me zanima koliko to sve košta, znaći sve kompletno ferode, doboši i koje još sitnice idu s tim?!?!?!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Pakne su ti oko 50-tak kuna komad, doboši nemam pojma ali neznam ni da su otišli.
Još par semeringa ... prvo moraš rastaviti da vidiš kaj trebaš, napamet je teško
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Samo obratite pažnju pri vraćanju reduktora na semering , lako ga je oštetiti
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zakaj mi na ursusovom kombiniranom satu probija struju na sondi od temperature??
novi je sat i čim upalim svjetla sve svijetli, probila je.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Koliko se ja razmem u slabu struju ( a malo se razmem ) negdje ti je probilo na masu. Tak nekaj je slicno i mene gutilo. Al kod mene je bil problem kaj nije bila dobra masa !!
Nekaj oko toga je .....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Je si li sigurno stavil žice kak treba ? provjeri stalnu masu i stalni + pa sve ostalo mislim da si električar jer do sad nisam naišel na neispravan sat jedino kaj su kontrolke htjele ispadati .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma budem ga raskopal dok dojdem doma, predpostavljam da je na jednoj od kontrolki probilo na masu pa se to dešava.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Jbt. kaj ste me scimali. Gledam šemu, tam je plus na masi minus na anlaseru, a kod mene minus na masi a pali i sve dela normalno. Inače imam dinamo, znači da nije niš predelavano na alternator i drugi regler.
Ili možda sve dela i na kontra polaritet ?? Ne razmem!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj ne bi delalo anlaser ti tkz desni serijski elektromotor ako zamijeniš polove opet se vrti u desno znači kod ugradnje alternatora moraš zamjeniti polove i opet će sve raditi .Kod tebe su več zamijenjeni .
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
hvala željac. valjda je to već zamjenjeno, makar ne znam iz kojeg razloga. kad sam imal mini morisa, isto je plus išel na masu pa sam se osjećal diskriminirano zato kaj su svi drugi imali plus na anlaseru.
nego, ima neko za prodat/ustupit/podjelit radionički priručnik ili pdf za malog ursusa. nije da budem puno mehaničaril, nek onak.. htel bi imati još dok imam entuzijazma. nadam se da budem drugi tjedan složil bremze.
pozdravljeni!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mini Moris ak se sječam Mini je imal anlaser kao 533 sa kuplungom oba potječu iz Engleske pa možda je to poveznica i oba su imala + za masu razlog je dinamo koji je tak filal a anlaseru regleru i sijalicama to ništa ne mijenja .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Ja sam imal Minija koji je imal minus masu i to ne jednog nego nekoliko komada.
Možda su ti kontra starije izvedbe :icon_scratch:

Radionički bum ti poslal čim ga postavim ponovno :(hi):
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
kad palim traktor na hladno prvih desetak sekundi mi radi samo na jedan kliponda tek kreče drugi klip neznam jeli to do dizni ili je bosh pumpa ili nešto treče ursus 335
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Neznam ni ja napamet ali ja bi krenul od provjere ventila, kontrole dize pa onda dalje do kud me put odnese.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Danas smo razvalili medonju i zamijenili onaj ležaj na izlazu iz mjenjača prema diferencijalu , lako je bilo rastaviti i sastaviti ali me pri rasklapanju iznenadio jedan igličasti ležaj za koji nisam znao , sreća našao sam sve iglice i sastavio ga

Sutra - operacija hidraulika
 

Najnoviji postovi

Na vrh