• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Na malom medi je pumpa 18 litara u minuti dok je na 539 12 litara u minuti na 2000 okretaja motora.
Što je i logički da je više. Medo ima zupčastu, a ferac klipnu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Klipna više pjeni ulje pa se hidromotor kad vrti omotač ponaša ko zupčanik kojem fali poneki zub .:(sweat):
 

new1234

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
72
naravno... ručica koja je skroz do blatobrana ,najmanja,se spusti u položaj dolje do kraja.. i zatio se brebacuje na kiper izlaz il za šta već drugo može poslužit .. a na slici jedan je zaokruženo gdje se spaja crijevo za u ovom slučajju kiper.. dokje na slici dva zaokružen povrat,koji se u ovom slučaju može zablindirat čepom..
--taksam ja imo jedno par godina dok sam tjero berač za kukuruze sa njim... princip kipe,jel...

Danas sam zmontiral..i 2 puta sam digo nož gore dolje i onda kvar...malu ručicu ako spustim do kraja počne mi se traktor gušiti radi na polovici..ako bi spustio do kraj jako bi puma lupala....3. put kad sam probao nije se htio dići,a sad se niti poluge ne žele dići,odvezao sam ga mehanicaru valjda je sigurnusni ventil otišao ili gumice na razvodniku.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ak je lupala pumpa..ondaje probil semering i gumice na pumpi... ili što se meni znalo dogodit,da se otkači ona polugica što pomakiva na razvodniku to prebacivanje... čim nije smjela ić do kraja... jer tak je složeno..položaj dolje skroz je izvod...položaj skroz gore su poluge odozada.. ima negdje i u knjigama...
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
što kaže Muha,naj vjerojatnije se polužje otkopčalo... a pumpa nemre sam tak riknut... semering od 20-ak kn i dva O-ringa od par kn.. i dalje je ko nova
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
bog forumasi imam jedno pitanje kad je traktor hladan hidraulika dize super poslje sat dva rada dize slabo moras nabijati gas da bi podigo ulija ima dosta da nije problem u losem ulju ili nekaj sa punpom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
bog forumasi imam jedno pitanje kad je traktor hladan hidraulika dize super poslje sat dva rada dize slabo moras nabijati gas da bi podigo ulija ima dosta da nije problem u losem ulju ili nekaj sa punpom
otišla pumpa , prije gedora upotrijebi manometar
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
@puknuti .....
Kam userafiti Manometar da se ispita hidraulicna pumpa ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Netreba ga nikam ušarafiti. Dovoljno ga je uštekati na kiper utičnicu (bar takav instriment ja imam).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Takav način mjerenja je tak tak, ustvari može dati netočnu informaciju.

Po opisu kvara ja sumnjam na ono kaj sam navel, to je na malom medi učestala pojava.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Na taj se način vidi radi li iberdruk i daje li pumpa dovoljno tlaka. Naravno, da takvo ispitivanje nije dovoljno za unutarnji krug hidraulike.
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
zmjenjeni su semeringi i gumice ali nevrijedi mislio sam staviti novu punpu kod nas nova se moze naci za cirka 700 kuna imam jos jedan isti takav a hidraulika super da provam da prebacim samo da ne zeznem oba dva:icon_exclaim:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Svaku robu u roku od osam dana možeš vratiti u trgovinu
Ako nije korištena ili oštečena, ako je onda nastaju procedure.

zmjenjeni su semeringi i gumice ali nevrijedi mislio sam staviti novu punpu kod nas nova se moze naci za cirka 700 kuna imam jos jedan isti takav a hidraulika super da provam da prebacim samo da ne zeznem oba dva
Vozi to nekome majstoru koji zna kaj i kak, ali simptomi (na hladno diže a na vruče ne) mene vuku da je pumpa gotova.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
to su stare komunističke trgovačke fore i floskule , živimo u potrošačkom društvu novog doba
 

Najnoviji postovi

Na vrh