• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
prije dvije godine kupijo sam jedan ursus 335 prijasnji vlasnik je modificirao cep ulija na motoru tako da je tu napravio novi cep sa prikljuckom za crjevo tu je spojijo gumeno crjevo i spustio ga dole uz blok motora tak da on sad malo dimi na tu cijev dali je to dobro ili bolije zatvoren cep ko original
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Medo, kad dimi, dimi i na cep ! Cep ima odusak na sebi. Kad ti dimi ? Dokloe god je u radnoj temperaturi, nibi smio dimiti ! Moj Ursusu malo dimi na cep kad je pod vecim opterecenjem ( malciranje, frezanje .... ) tj. kad mu temeperatura bude nesto visa od normale ....
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
nisam toliko obracao paznju kad je hladan jednom sam primietio da mije tenperatura visoka oko 90 pa sam malo pogledao oko njega da ne curi voda negdije ividijo sam da tu malo dimi ima i masnoce od ulija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cakanic

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Pozdrav svim forumašima.Relativno sam novi član mada vas pratim i čitam teme,vidim da se tu svašta može naučiti i usavrršiti već stečeno znanje. Susreo sam se sa problemom spojke na 335, šogor je mijenjao spojku i koliko sam sa strane vidio da je radna okrenuta prema zamajcu i sad nikako neće odvajati ni jedna.Sutra ide na pola pa u subotu da se složi.Sad me zanima za šta služe onih 6 šarafa na korpi i kako se oni štelaju.Gledao sam tu na forumu ali ili nema ili sam možda preskočio taj dio a gledao sam od 1. stranice. Unaprijed hvala svima koji pomognu savjetom.

idFEGH.png
 

Cakanic

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Danas raskopao lamelu,postavim ih kako treba,zararafim kad ono ispostavi se da radilica ima lufta oko 4-5 mm na zamajcu. Motor mu slagao susjed, mijenjao leteće i karike i sad čujem da je stavio jedan stari leteći jer nije mogao okrenuti radilicu.Sutra ide motor širom pa da se vidi šta je.Ako mi neko može savjet pomoći savjetom zahvaljujem. Nisam laik što se tiče mehanike ali svaki savjet dobro dođe. Hvala svima:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ima toliko lufta trebat ce sirom motor,radilicu na obradu,a blok ce vjerojatno trebat trnovat.
Kakav mu je tlak ulja,i jel slini na kojem semeringu ulje,od radilice?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,781
Ako ima toliko lufta trebat ce sirom motor,radilicu na obradu,a blok ce vjerojatno trebat trnovat.
Kakav mu je tlak ulja,i jel slini na kojem semeringu ulje,od radilice?

Zbog cega trnovanje? Jesi ti to videl kaj se dela kad se trnuje blok?
Ak motor ide,aksijalni pomak radilice se moze rijesiti bez vadenja radilice i obavezno izmjeriti prije rastavljanja jer ak si na oko ustanovil da ima 4-5mm lufta to zna prevariti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ako ima toliko lufta trebat ce sirom motor,radilicu na obradu,a blok ce vjerojatno trebat trnovat.
Kakav mu je tlak ulja,i jel slini na kojem semeringu ulje,od radilice?

Zašto trnovati ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Cakanic
Bojim se da s tim blokom (pošto si najvjerojatnije osjetil aksijani luft) budu malo žešči problemi.
Tu bu trebalo nadometati, a ne skidati trnovanjem, najbolje buš videl kad skineš karter kaj se događa.


Oni šarafi za koje si pital služe za štelanje odvajanja drugog stepena, svih 6 komada.
Nadam se da si pravilno okrenul lamele
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
@muha , na šurakovom traktoru obje lamele razdvajaju u isto vrijeme i nemoguće je priključak podizati dok si se zaustavio na ovratinama , juče smo to primijetili sa sijačicom
Šta treba podešavati i može li se to sa vana kroz onaj otvor ? Reći ćemo da ''dubina'' kvačila vučne lamele po mom mišljenju je na dobrom mjestu , trebalo bi još ''spustiti'' kardansko odvajanje
 

Cakanic

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Sutra ide širom motor jer danas nisam stigao.Što se tiče tlaka ulja ne znam jer od tog nazovi remonta nije radio ni JEDAN sat,a nije ni indikator ulja imao spojen,znam samo da je do klackalice dolazilo ulje jer je trebalo dotegnuti glavu kad ju biser zategnuo na cijelih 10 kila.Inače motor je sav mastan ostao,kad sam skinuo lamelu malo se primjeti masnoće.I onaj alu deklin na radilici ispod zamajca,na njemu se vidi kako je radilica česala po njemu jer ima svježe tragove.Teško pali i ne prima gas kako treba "nema onog šusa".Kad se kumplung stisnuo imaš osječaj kao da nešto radi sa kardanom, da je pod opterečenjem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Znači ko na velikom bratu ili na Zeksu.
Tri capice koje na sebi imaju šeširič su od vučne lamele i one moraju za oko 7 mm biti više od ostale tri.
Obratiti pažnju na štiftove koji prolaze kroz capice da ostanu u capici.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ima toliki luft i to nije nikak dobro,mada sumnjam da ima vise od 1mm.
Ja mislim da kod toliko pojedenog bloka ce trebat skinut za jednu specijalu i stavit nove lezajeve radilice,i vidjet da nema lufta na letecim pa da se i to uredi.
Ako bi bil luft do 0.5mm dal bi se postelat taj zazor,bar smo mi uspjeli dobit ga na 0,17mm sa one tri plocice.
Ako je dugo u tolikom pomaku luftu mozda su dobili i klipovi i mogu biti ovalni cilindri,pa bi bilo dobro to premjerit i vidjet u kakvom su stanju.
Ako je leziste lezaja radilice toliko poderano da se neda obradit,moze se i piksa ubacit pa obradi,tak nam je bilo na jednom od traktora na poslu.
 

Cakanic

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Na tom istom sam prije nekih 13-14 god. mijenjao lamele i sve je bilo OK, dali je moguče da sad zbog tog aksijalnog lufta se ni moglo naštelati.

Mijenjao je karike i leteče sa tim da je ostavio jedan stari leteći jer nije mogao okrenuti radilicu sa novim.Ne znam dali je tako radio više od jedan sat jer nije mogao iz dvorišta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Ako ima toliki luft i to nije nikak dobro,mada sumnjam da ima vise od 1mm.
Ja mislim da kod toliko pojedenog bloka ce trebat skinut za jednu specijalu i stavit nove lezajeve radilice,i vidjet da nema lufta na letecim pa da se i to uredi.
Ako bi bil luft do 0.5mm dal bi se postelat taj zazor,bar smo mi uspjeli dobit ga na 0,17mm sa one tri plocice.
Ako je dugo u tolikom pomaku luftu mozda su dobili i klipovi i mogu biti ovalni cilindri,pa bi bilo dobro to premjerit i vidjet u kakvom su stanju.
Ako je leziste lezaja radilice toliko poderano da se neda obradit,moze se i piksa ubacit pa obradi,tak nam je bilo na jednom od traktora na poslu.

Isusek dragi pa kaj si ti to sve nabrojil, daj malo pojasni obradu ležišta ležaja radilice i ubacivanje pikse. Kak to ide?

Koje tri pločice ste ubacivali za aksijalni luft?

Na tom istom sam prije nekih 13-14 god. mijenjao lamele i sve je bilo OK, dali je moguče da sad zbog tog aksijalnog lufta se ni moglo naštelati.
Pošto si citiral onu sliku kod tebe je drugačija korpa i za tebe ne vredi način štelanja objašnjen Savi.

Aksijalni luft nemože stvarati probleme za odvajanje kvačila.
 
Posljednje uređivanje:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ovo što je kolega @oficir napisal, sam čital nedugo na jednom forumu, točno taj tekst, i odnosil se na trnovanje bloka na Wv Bubi.. tak da to nema veze s Ursusom..
 

Najnoviji postovi

Na vrh