• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ako imaš sreće u životu i Bog te voli .... nebu se nikaj dogodilo. Može se zaljepiti negdje i tak stajat godinama ! U suprotnom, može se zavuč negdje i radit ti probleme !
U svakom slučaji bi ti preporučio izvaditi poklopac i pronači brtvu i bacit je 100 km daleko !!
Bolje tak nego da ti napravi nekakvu štetu koja te bu koštala, a onda buš ionak šerafil i vadil poklopac ....
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Nekak mi se vidi da ima dost toga za otšarafit. A da probam spustit ulje??? Možda dođe na izlaznu rupu. Možda izvadit filtere? Onaj napred s grifom ko vodovodni ventil ili onaj s desne strane (lamelasti ili tak nekaj).
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ma nema toga tak puno !! Evo ti slika Pa buš videl kaj je unutra ! Ništa ne dobivaš sa vađenjem filtera !!
Pljuni u ruke i za vuru vremena si gotov. Dihtung obavezno kupi, a nije ti ni skup ( mislim da sam ga ja platil kakvih 20-ak kuna )
 

Prilozi

  • wtro.jpg
    wtro.jpg
    63.7 KB · Pregleda: 739
  • q1l0.jpg
    q1l0.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 2,436
  • 100_1691.jpg
    100_1691.jpg
    73 KB · Pregleda: 1,123

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Ta pločica je bakrena ili aluminijska, završila je ispod razvodnika i ako opadne dole otišla bu u diferencijal koji bu ju samljel, ali pošto je mekana nebudu zupčanici ni čuli da se kaj desilo.
Po mojem to ne smeta unutra, znalo se nači i večih metalnih komada.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Daj Bože da je tak kak veliš @Muha !
Samo da ne ode nekam pod one poluge od hidraulike, ili da ne spodere semering ....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Ma nevjerujem da bu tak. Poluzi nemože nikaj biti, a ona kad opadne dole se bu zalepila za talog, pumpa je gore ....
Naravno, najpametnije je izvaditi ju ali da je moj ja ga nebi išel zbog toga raskapat
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Hvala Vam na aktivnosti na današnji dan kad ima i zanimljivijih stvari okolo nas.
Mislim da bum se odlučil na Muhin savjet bez obzira kaj se bu dogodilo. Pločica je bakrena i tanka (zato se i zaljepila za kučište jer je bila prestisnuta), i kak veli Muha može mi samo smanjiti luft na zupčanicima ak je istina da nije mogla završiti u pumpi. Posle novog leta, ak bude toplije, možda se odlučim na otvaranje, a ak ne, probal bum par put ispustit i nalit isto ulje pa ak se pojavi na rupi dobro, a ak ne, nikom niš. Kak mi hidraulika cuka, skoro bude došel i taj dan otvaranja, a onda se mrtvi broje.
Živili i svima Hvala
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
pozdrav svima!!!!!!!
jedno malo pitanje,imam ursus335 i na njemu pripasan iskrin aternator,otišle su mi diode i majstor mi kaže da ih ne može nabavit,jel netko možda zna gdje bi se mogle naći,hvala!:icon_pray:
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Kakava panika oko gumice,meni su 2 serafa na konusnotanjirastom popucali i jos se negdje vozaju a od toga ima 3 godine,samo ti goni i ne panicari pa nisu zupcanici od jelovine napravljeni a to curenje ces rijesiti na svetu "nigdariju"stalno ce malo balaviti i biti masno.Zasto krpa postoji?

Lipic kod Novice toga imas bar 100 komada u kompletu i uzece ti 100-150kn a majstor 200kn da diode prelemi,a to mozes i sam rijesiti a toga po ciosima imas.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam nejasnoču oko nadoljevanja ulja u Bosch pumpu. Na slici su "dvije" situacije. Kod mene na traktoru je pumpa kao na prvoj slici, a Regulator, koji je na drugoj slici, nije takav na mom traktoru ! Tako da, sve što je opisano u tekstu niže, odnosi se na prvu sliku !
Kad naljevam ulje kroz čep, broj 3, ( nalijao sam 4dcl ), na mjeraču, broj 2, ne pokazuje ništa. Suh ko barut !
Ali, kad sam sa Regulatora, kroz isti otvor za naljevanje ulja, povukao sa špricom tekučinu, izvukao sam naftu !?
Nije mi jasno kako i zašto !???
Traktor normalno radi
 

Prilozi

  • PUMPA.jpg
    PUMPA.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 835

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
kad palim traktor na hladno prvih desetak sekundi mi radi samo na jedan kliponda tek kreče drugi klip neznam jeli to do dizni ili je bosh pumpa ili nešto treče ursus 335

Jucer bio majstor dizne uredne kompresija na jednom cilindru puno slabija skinuli glavu ventili losi sva 4treba nova i brusenje glave gledamo cilindre nisu bas bajni 2000 sati odradili ajd posto su dijelovi relativno jeftini odlucili smo se na nove cilindre karike i letece lezaje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Imam nejasnoču oko nadoljevanja ulja u Bosch pumpu. Na slici su "dvije" situacije. Kod mene na traktoru je pumpa kao na prvoj slici
Kakva je pumpa kod tebe?




 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Mislim da bi ta pumpa trebala imati prelivnu cjev iz koje bi kapalo kad pretočiš regulator, plava strelica, a na zelenu točiš dok se mjerač ne počne močiti

 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Po tome je sasvim normalno da se u regulatoru nalazi nafta !??
U uputama za održavanje stoju da se ulje toči na otvor ( plava strelica ),a ovo drugo ( zelena strelica ) je samo mjerač .
Ima neka cjevčica, kroz koju zna curiti nafta. Doduše ne znam od kuda dolazi ??!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Ima na dnu regulatora čep? Ja mislim da ima, a ako ima onda je najbolje ispustiti pa onda nadolijati friško ulje.
Čim curi znači da postoji prelivna cijev na koju izlazi višak nafte iz pumpe.

To ovi naši Bošisti i njihovi polupropusni elementi :fiery:
Ko zna ko bi platil popravak da takve fine elemente ugrade recimo u ovakav pumpa diza motor :icon_scratch:

 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ima čep ! Postavil sam slike u postu. Dobro, Sutra bum ispustil ulje iz regulatora i natočil u njega i pumpu ! Jedino kaj mi je sad problem sljedeči - Ne znam koja količina ulja ide u regulator, jer nema mjerača i ne znam zakaj je u njemu nafta ? Nema nikakve logike da u njega točiš ulje, a ulazi nafta odnekud :icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Pa u regulator bi trebalo točiti dok na cjev za preliv ne poteče van (ako si prethodno ispustil, a ako nisi dok ne iscuri nafta, a počne curjeti ulje)
Nafta prolazi kroz elemente pa se mješa s uljem i nastaje višak koji nekud mora van
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Napravio ja izmjenu ulja u Bosch pumpi. Izvadil sam van iz nje cca 7 dcl "neke" tekućine !?
Mislim da je su to ulje i nafta pomješani. Čak sam i siguran da je to !!
A dal to tak mora biti, ne znam !??
Nekak mi to nije normalno !?
 

Najnoviji postovi

Na vrh