• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
TTOOOOOO ,tako sam i ja vratio na svog al nisam bio siguran

Tako je, lamele idu jedna prema drugoj !!!


VELIKO HVALA

Znao sam za vucnu al za hidraulicnu nisam ,vucna nemoze drugacije hidraulicna moze samo pitanje kad ga sastavis oce puknit
 
Posljednje uređivanje:

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Ursus ima 2 tipa c 335

Na starijoj tipi cija skica ima u prirucniku na netu,lamele idu jedna od druge

dok na novijoj idu jedna prem drugoj


Uglavnom kod rastavljanja korpe obavezno zapamtit polozaj lamela!!!

INACE SI DONJI :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Jel bi ti onda različiti trebali biti 330 i 335, a kod nas je sve išlo pod 335?
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Nisam ja ni spomenio 330 ja govorim za 335 sto se tice lamele kod starije tipe kako ide, a kako je kod novije tipe


C 330 ne poznam ,mislim da ima slicnosti dosta,al ni ne zanima me 330 govorim za c 335
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
Ekipa pozdrav. Jedno pitanje u vezi hidraulike na malom ursusu. Danas u tanjuranju odjednom je prestao da diže, a i čuje se neko zujanje. Plus šta ručica do blatobrana izgleda nema svoju funkciju tj ide lagano.. A i ne želi spustiti hidrauliku, znači poluge su ostale "zaglavljene". Svako mišljenje uvažavam... I još jedna stvar, smeta li to u transportu, tj može li doći do kakvog većeg kvara?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Vjerujem da je na malom i na velikum isti princip hidraulike.

Kod mene se javljalo to da mi zuji hidraulika i neće uopće da diže, ili jako polako diže. Riješenje je bilo isključivanje i ponovno uključivanje kardana. Ali, htjelo je spuštati, nije bilo zaglavljeno.
Hvala Bogu, prestao mi se taj problem javljati, vidjet ćemo hoće li opet.
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
Dizao je on bez problema,novo ulje je unutra.. Najviše me brine šta ne spušta... Da nije šta pomotalo unutra...
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Koja ti ručica pada ??'

Ona prva il druga ,jel prva ti je za hidrauliku pa ako ona pada onda ti ona iskljucuje hidrauliku.

A ona ti pada jel ona radi na principu kuglice i opruge na kojoj stoji ta kuglica koja kad ti mices ručicu ona upadne u svoje sjediste i drzi u tom polozaju dok ti ne pomaknes ponovo .
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
Zore, ne pada ni jedna ručica. Samo sam napomenuo da ona ručica koja preumjerava tok ulja, znači prva do blatobrana ide lagano... A na ovu za dizanje i spuštanje ne reagira ništa..
Ti vjerojatno misliš na one dvije sa lijeve strane. Jedna za uključivanje hidraulike,druga za kardan. Tamo je sve ok..
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
Ma sve ok.. Samo imam nekih drva za voziti a bojim se da ne slomim šta drugo.. A majstor mi nije u hrv ovaj tjedan..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Ako zuji u radu nije poželjno raditi.
Poklopac mora dole.
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
Zuji kad je uključena pumpa i kad dignem ručicu kojom podižem hidrauliku,inače nisam primjetio zujanje..Ipak je to ursus,uvijek nešto zuji..
 

Najnoviji postovi

Na vrh