• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
evo ja skinuo poklopac hidraulike...

ko kaže da treba dizalica ili još jedan par ruku ( samo da meni nebu trebala dizalica sutra za dići se iz kreveta)

složi sam pumpu, normalno iglice su mi poispadale kad sam semering skidal, za drugi put znam kak treba to delati da ti ne poispadaju.

e sad pitanje za one koji znaju

kad sam pumpu sastavil vrti se ali jako teško, da li to tako treba ili sam nekaj krivo složil? jer kad sam ju skinul vrtila se jako lagano.
 

Prilozi

  • 20160112_124744.jpg
    20160112_124744.jpg
    80 KB · Pregleda: 103
  • 20160112_152338.jpg
    20160112_152338.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 109

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,997
Ja ipak vjerujem da bu ti za ugradnju trebalo nekaj od navedenog ali svejedno svaka čast.

Jesi siguran da si sve iglice stavil nazad?
Pumpa se nebi smjela teško vrtjeti, boriti se mora (pokazivati otpor) ali ne preteško.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Prilikom montaže pozovi nekoga...
Ako budeš stavljao brtvu+silikom (moja preporuka), sam ćeš sigurno zeznuti.

Kod mene smo na 355 trojica stavljali, stavio sam brtvu i silikon, ali smeta kabina blatobrani i jako je nezgodno staviti.. Ponovno mi curi na zadnje dijelu..

I @MUHA, da ti se pohvalim... Torzionu sam sredio sve i promjenio sve gumice, kako si i rekao, curi isto kako je i curila :icon_hang:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam samo dihtung metnul i nema problema. Samo sam ga namazal mašću.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,997
Kod mene smo na 355 trojica stavljali, stavio sam brtvu i silikon, ali smeta kabina blatobrani i jako je nezgodno staviti.. Ponovno mi curi na zadnje dijelu..

I @MUHA, da ti se pohvalim... Torzionu sam sredio sve i promjenio sve gumice, kako si i rekao, curi isto kako je i curila :icon_hang:
Jesi siguran da je na torzionoj, da se nije brtva pomaknula pa na njoj?
Kak je izgledala čahura torzione, ako je loša nemre ni brtviti.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Sto posto na torzionoj. Ne sjećam se kako su čahure izgledale...

Nego, ovdje je riječ o pumpi... Može li se kod velikog medvjeda prepakovati pumpa, ili tamo ostaje samo kupovina nove?
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Nemas tam sta prepakirat ak nije pohabana ili pojela zupčanike, samo dvije gumice i brtvu na poklopcu pumpe. Ja sam stavio tanki sloj diht mase, tek toliko da ima i nove gumice. Odma se drugaćije ponaša, pod teretom tuli ko blesava i tako i diže. Imam negdje slike ak očeš?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ako imaš volje, postavi slike u temu od velikog, neka se nađe, zanima me.
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Ja ipak vjerujem da bu ti za ugradnju trebalo nekaj od navedenog ali svejedno svaka čast.

Jesi siguran da si sve iglice stavil nazad?
Pumpa se nebi smjela teško vrtjeti, boriti se mora (pokazivati otpor) ali ne preteško.

za ugradnju bum zval pajdaše s puno snage jer treba ciljati male...

sigurno sam stavil sve iglice...
kad popustim šarafe tam di su O-ringovi onda se rukom da vrtiti teško , ali kad ih setgnem onda samo sa rollcangama teštko...
jel možda treba malo razrade da se one bakrene podloške spohabaju nutra?
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Si možda zamjenil te podloške ?

Kad sam sebi slagal onda sam sve te površine potegnul malo po 400 brusnom papiru na staklu da se risevi izglade.

Isto je išla teže rukom dok nisam sve spogladil ali nisam nikad trebal rolcange:s:
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Dal sam pumpu u "hidraulike-servisi" rekli su da budu oni sve pregledali, a za to što se teško vrti mi je meštar tam rekel da sam vjerovatno predebele O-ringe stavil.
Sutra bum videl kaj budu rekli.
Cilindar i razvodnik sam promjenil gumice.

Danas ide operacija sjedalo.
radim nosač za univerzalno pomično sjedalo koje sam stavio pa mi je previsoko , želim da bude 7-8 cm niže, to bi trebalo biti malo više od originala ali se bar da pomicati unazad.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Danas vidio kako felga zgnjila na sredini na spoju skoro se raspala.
Još tako nešto nisam vidio.
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
koje poslove radite sa 335? uzivo sam ga vidio samo iz daljine... da li bi bilo puno teze kositi s njim dvoriste umjesto tomeka, obradivati malo veci vrt, terat pumpu za vodu(isusivanje kanala) kalac? da li je manji od imt 533?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Eto, ja obradim vrt od kakvih 130 kvafrata, orem, frezam, malčiram, vozim, vrtim kalač, vitlam sa 4,5 tonskim vitlom. A dal je manji, ili veći .... ma tu su negdje. Mislim da je Ursus višlji od IMT-a !?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Planiram ovih dana u nabavku mateijala za električnu instalaciju na ursusu. Shemu je postavio kolega gsx1400 i još jednom zahvaljujem . Za glavne dovode treba žica 3 mm2 ,srednje 2,5mm2 i ostalo od osigurača 1,5 mm2. E sada me zanima dali je netko radio instalaciju pa da mi kaže koliko treba metara kabla i sa koliko žila treba kabl?
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
Imas orginal instalaciju za njega kupiti samo je postavis i spojis kosta oko300kn.Radi bez greske vec 4 godine
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
neznam dal se isplati kupovati gotova ili sam raditi ali ja sam radi manje muke kupio gotovu instalaciju ( 250kn), u njoj je i nova brava sa dva ključa što je meni i trebalo, ja sam izbacil dinamo i regler i ugradil od opela neki alternator koji je kum imal viška.
jedino još moram nabaviti od nečega pokazivač temperature ili kupiti novu uricu original od ursusa.
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Gsx1400 jel mi možeš reći gdje si kupio instalaciju za 250 kn komplet?

ja sam kupio u agrimar-u, al neznam dal oni šalju poštom jer vidim da si iz Like ali imaš i u antoš-trgovina, za njih znam da šalju.

piše ti elektroinstalacija c330,c335
 
Na vrh