• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Prosao sam prirucnik ali mi nije jasna rucica pumpe hidraulika. Za kardan znam da ima iskljuceno, ukljuceno neovisno, ukljuceno preko brzina... ova druga rucica mi nije jasna
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa nema. Ima dva, koliko ja znam. Dok ju pomičeš osjeti se kao da su tri, ali nema.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jel mijenjal tko semering na kardanu ( vratilu kardana ) ? Treba li izvadit samo krunu, il ide cijeli zadnji dio ( onih 5 velikih šerafa ) van ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tako je, i kad izvadiš vijke imaš dva navoja M8 u koje uvrneš vijak pa djeluje kao izvlakač.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Pozdrav. Mene zanima par stvari. Ima li kakva knjiga gdje se može vidjeti kako se slaže motor na malom ursusu. Visina klipova u odnodu na stublinu, visina stubline iznad bloka itd. Ima li dihtung glave različitih debljina.

Složio sam sve ali mi se stalno čuje neki zvuk kao da netko malim čekićem lupa u motoru dok radi.

Hvala
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Probaj dignuti ventile i verglaj, ako se zvuk izgubio trebalo bi biti krivo pre rano paljenje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Dizne su nove. Naštelane po propisu.
Paljenje sam štelao po knjizi. Provjeravao više puta. Al opet ću.
Ventile nisam dizao . Probat ću i to. Hvala
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Sve štima ali vrijeme ubrizgavanja (kut) bi moglo biti krivo. Prijatelj je na zetoru radio generalku i jedan injektor nije bio naštiman kako treba pa je motor drndao i slinio oko ispušne grane na tom cilindru.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kako provjerit taj kut.
Kako se točno štela to paljenje.

Štela se tako što se boš pumpa gura prema bloku motora (to je rano palenje) a ako je vraćaš prema vani onda je to kasno palenje.
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Pa jel to isto kao i ispod onog poklopca što ima na zupčaniku 3 m8 šarafa pa se podešava.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Visina klipova ne igra nikakvu ulogu, morali bi tvornički biti na mjeri.
Ja mislim da je do ranog paljenja. Faza je nadam se u redu?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ista stvar su i one elipsaste rupe na zupčaniku da.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh