• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Pa štelao sam ovako.
Dao gas do kraja. okretao motor dok nije krenula nafta na prvu cijev od dizne. Ona mala polugica mora upast u prvu rupu na zamajcu .Druga rupa je prvi klip u gornjoj mrtvoj točki. Jel to tako.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa štelao sam ovako.
Dao gas do kraja. okretao motor dok nije krenula nafta na prvu cijev od dizne. Ona mala polugica mora upast u prvu rupu na zamajcu .Druga rupa je prvi klip u gornjoj mrtvoj točki. Jel to tako.
pa navodno to baš i nije pravilno .

u svakom slučaju to bi tre trebalo odvesti u kasno a ne prerano ..osim ako nisi pomješao oznake
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Jel zna netko.
Još me zanima jedna stvar. Šta se dešava kada traktor ima prerano paljenje a šta kada je kasno.
Hvala
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
prvo treba izvaditi tlačni ventil na pumpi , to bi trebalo osigurati da gorivo prije početka štrcanja prestane teči kroz izlaz tj prema dizi .Ako to nejde slobodnim padom treba pumpati .
znači početak štrcanja je trenutak kad gorivo prestane teči ..ako to možeš shvatiti .

za sve to trebaš ispravnu pumpu i instalaciju , kapilarnu cijev na izlazu

a za ovo ostalo proguglaj malo , majku mu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kad je ranije paljenje u motoru se čuje lupanje kao neko nabijanje čekićem, jednom prilikom sam to vidio na mercedesu 200d kad je blokirala dizna. To je bio jedan jako izražen zvuk kao da klip lupa u glavu, najprije smo provjerili fazu pa smo odmah zatim dali dizne na reparaciju i poslije je radio ko sat.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
prvo treba izvaditi tlačni ventil na pumpi , to bi trebalo osigurati da gorivo prije početka štrcanja prestane teči kroz izlaz tj prema dizi .Ako to nejde slobodnim padom treba pumpati .
znači početak štrcanja je trenutak kad gorivo prestane teči ..ako to možeš shvatiti .

za sve to trebaš ispravnu pumpu i instalaciju , kapilarnu cijev na izlazu

a za ovo ostalo proguglaj malo , majku mu

Nema dje nisam guglo više. mozda sam shvatio hehe. Pumpa je ispravna i naštelana.
Znaci kad okrećem motor i kad krene nafta na 1 izlaz na kapilaru i kad prestane
curit to bi trebao biti početak ubrizgavanja onih 30 stupnjeva. Jel tako nekako.
 

jacca

Član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
54
Pozdrav svima!!

naime danas kad je sin sijao kukuruz iz cistog mira nesto je puklo i pala mu je hidraulika, do tog momenta radio je bez greske.sad vise ne dize uopce. traktor je vec kod mehanicara ali mene zanima sto bi to moglo biti da mi mehanicar ne naplati stajaznam sve ne. prosle godine je mjenjan cilindar hidraulike i jos svasta nesto. skoro pa sve komplet novo je stavljeno!

Hvala!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema dje nisam guglo više. mozda sam shvatio hehe. Pumpa je ispravna i naštelana.
Znaci kad okrećem motor i kad krene nafta na 1 izlaz na kapilaru i kad prestane
curit to bi trebao biti početak ubrizgavanja onih 30 stupnjeva. Jel tako nekako.
kad se ga budeš navrtio ko idiot onda ti bude sve jasno , podloži si ventile tak da ga rukom vrtiš bez otpora , samo pazi da ne pretjeraš pa ih polomiš
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mali ursus ima dekompresor.


Ona "radilica" na koju se kopčaju donje ruke je fiksna ili se lako okreće? (Jaca?)

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
.
b3726807105c7fe92264414b42b6f9b7.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako sa bassom digne zelenu balu tko će okretati volan ??(možda je hid) a i zadnji kotači su u zraku :icon_lol:.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam kaj bi rekel Puknuti ali i DF 100 ks ima posla sa zelenom balom dok ju nosi sa basom ??
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
a zasto nema ovog nigde za nabavit,žuto obojano... ili ako netko zna
-poklopac hidraulika Ursus 335 75.g

 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Agroprodaja Zagreb - 01/6115-725
Agrimar Zagreb ( Sesvete ) - 01/2008670
Probaj ako već nisi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh