• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Imal je i to susjed na onom s predelanim mehaničkim volanom, ali više nema pa ti nemrem poslikati.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Spusti izlaz direkt prema dolje. Ako ideš odozada - onda ti prdi direktno u nos!
Prirubnica+2 koljena i ..........
Jedino po propisima ne smije prema naprijed
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
Samo da se javim da sam rešio problem sa gašenjem traktora.
Problem je bio što su obe one cevčice u slavini ispod rezervoara bile zapušene.
Zahvaljujem vam svima na savetima !
Imam još jedno pitanje : koje ulje sipate u bočne reduktore i koja količina ide ?
Negde sam pročitao da ide po jedan litar sae 30 ulja, ali nekako mi je logičnije da ide neko gušće ulje tipa sae 80 ili 90 ?
 

Igor8

Novi član
Tu od
16 Lip 2020
Poruka
18
I još jedno pitanje :
na meraču ulja na kompresoru izbacuje ulje kada je kompresor u pogonu.
Da li kompresor može da se remontuje i ima li rezervnih delova za njega ?
 

ggeorghe

Novi član
Tu od
6 Srp 2020
Poruka
10
Samo da se javim da sam rešio problem sa gašenjem traktora.
Problem je bio što su obe one cevčice u slavini ispod rezervoara bile zapušene.
Zahvaljujem vam svima na savetima !
Imam još jedno pitanje : koje ulje sipate u bočne reduktore i koja količina ide ?
Negde sam pročitao da ide po jedan litar sae 30 ulja, ali nekako mi je logičnije da ide neko gušće ulje tipa sae 80 ili 90 ?
u malog medu (C335) ide ulje hipenol SAE 90 po 1litra u svaki reduktor...isto kao i u hidrauliku gdje ide 23 litre hipenola SAE90, ali pitanje je da li ti valja semering kod doboša
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Hajdmo sad opet malo o hidraulici.... He he...
Dakle, kad dvije desne poluge povucem skroz gore, i malu, od podizaca podignem, digne skroz a onda pišti pa propadne, pa diže, pa propadne... Nezgodno kad imas tereta u gajbi. Na kojoj god visini, propada...kad se ugasi traktor cuje se puckanje i gajba se polako spusti. Gdje traziti kvar, i dijelove? Zvao sam onoga u Zelinu, ne radi malog ursusa... Hvala unaprijed na korisnim savjetima!
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Od foruma slabe pomoci dok poklopac neskines dolje.
Moze pustat na klipu a moze i kocka zezat,a o sigurnosnom koji svira kod opterecenja da nepričam.
Na svom kad sam to prepakovo i stavio sve novo onda sam jos lajtung izmedju kocke i cilindra morao povariti jer je i na njemu pustalo,i posle toga dizem sto zelim jer je i pumpa gore nova.
Znači nema mudrosti,sve mora dihtat od podloski pa do gumica svih i onda to radi dok mu nedosadi pa posle opet nece ako koja pukne ili vec nesto.
Čim pada znaci da negdje pusta,to je sva mudrost.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Imam jedsn problem sa mojim ursusom. U lijevom reduktiru mi ponekada kao da nesšto drobi i to se izrazito čuje kada je pod teretom. Kada ga dignem na dizalicu i vrtim kotač ništa se ne čuje. Skidao sam onaj poklopac ležaja naprijed i odotraga ležajevi su cijeli međutim dva ležaja se nemogu vidjeti na glavčini nema lufta. Dali je možda netko imao ovakav kvar?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Probaj stegnut šarafe koji drže felgu i srce felge oni znaju biti malo otpušteni pa to zna škljocati.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Šarafi su stegnuti na felgi ali di se nalaze šarafi od srca felge jel se kotač mora skinuti ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
To je i meni škripalo na zetoru. Imaš šarafe koji drže felgu za poluosovinu i one druge bliže gumi. Odpusti jedan po jedan i namaži ljepilom za matice ili kao šta sam ja temeljnom bojom da zalijepi maticu da ne može odpustiti. Ako i dalje bude drobilo biće red kod majstora.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Vidi, imas sa unutarnje strane reduktora dekl sa 6 vijaka 8mm. Skines ga, unutri su ti dva vijka na velikoj podlosci. Osigurani su plocicom. Odvojiš je, zategnes vijke, svines natrag plocicu na glavu, i zatvoris dekl...
 

Prilozi

  • IMG_20200905_190402.jpg
    IMG_20200905_190402.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 22

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
ChykaKure Što misliš da je problem u ova dva vijka ispod ovog poklopca? Pokušat ću danas još i ovo prije nego krenem sa skidanjem reduktora.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Evo upravo riješio problem bili olabavili šarafi na felgi do gume kao što su rekli jlukavi7 i dado6340 uopće nisam na njih obraćao pozornost stezao sam šarafe na srcu felge kako je zvučalo lomljenje kao da je nešto u samom reduktoru,puno hvala svima na savjetima i pomoći.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Kad se mjenjaju gume da li je dobro vratiti onu gumu na sredinu felge, proči sa diht masom ili nešto treće? Vulkanizeri su rekli da stavimo pik traku, da guma nije dobra ali se to meni baš i ne sviđa?
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
kad sam mjenjao gume ostavili su original gumu oko felge. Pomaknula se i uništila mi zračnicu. sad su stavili neku rastezljivu traku i ok je
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Pretpostavljam da to trebaš za spoj polovica felgi?
Nanesi Sikaflex FC11 i lijepo ju zagladi. To bu bolje od bilo čega.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Da za onaj luft između polovica felgi, nisam znao da ima rupa između njih dok nisam skinuo gume. Dao sam ih pjeskariti i idu nove gume, tako da hoću sad to složiti kak spada.
 

NiLa

Novi član
Tu od
19 Lis 2020
Poruka
1
Pozdrav,

Na traktoru je napravljena generalka i nakon 70-80 radnih sati počelo je curiti ulje iz kvačila i dvije rupe s donje strane, pa me zanima uzrok tome.
Kvačilo je zauljeno i čini mi se da fali ulja u motoru.

Hvala na odgovoru! ;)
 
Na vrh