• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Re: izbija voda na brezon

kada mu je jači gas ide crn dim, a kada je na manjem gasu ima bjekalst dim. znači ne gine mi skidanje glave?????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Možda ti je istrunul čep na glavi ispod klackalica pa tud ulazi voda.
Kolko mene pamčenje služi vijak glave nije bušen skroz da bi bil u dodiru sa vodom.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislim da mu je popustio taj brezon na navoju pa ispod glave propusta vodu i ulje u komoru .treba po meni proveriti taj brezon .valjda nije napukao blok oko brezona.ali skini glavu pa vidi i dobro pregledaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Meni to baš i nije jasno :icon_scratch::icon_scratch:

uzeo sam nov blok motora, uradio generalku i sada mi se dešava da izbija voda na brezon koji steže glavu za blok. nije pomiješao vodu i ulje,ne grije se, povećana je potrošnja ulja a i vode?

Novi blok.
Izbija voda na šarafu
Nije pomješal vodu i ulje, a povečana je potrošnja.
Kam je onda otišlo, na auspuh :icon_scratch::icon_scratch:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
upravo tu mislim da ide. imao sam slucajeva da se izvuce brezon i popusti pa ispod glave provlaci u komoru direktno. nije na ursusu ali isto mu dodje.provuce i ulje i vodu unutra ali nije to daleko ni da pomesa ili da nabija kompresiju.a imao sam i slucaj da je pretegnut vijak ili brezon od glave i napukao blok oko navoja brezona ili vijka i isto se ponasalo. sve sagori u komori i na auspuh ide
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to ti je osovina koja je narezana navojem sa obe strane. kao vijak bez glave. dole uvrnes u blok a gore maticama ili zavrtnjima stezes
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kuzim.
Pa nebi smio biti suplji skroz na skroz blok di dojde taj saraf?
To mora biti neka pukotina na bloku ili glavi ili dihtung glave.
Mozda ne od smrzavanja ili pregrijavanja nego tvornicki krivi odljev ili obrada.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Brezon stari majstori vele štift šaraf .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Zovem danas dučan od poverenja da naručum cijev za kipu sa pripadajučim sitnicama.
I vele mi da nemože tak da ima više verzija :icon_scratch: čega??
Da bi trebal iti u sesvete pogledati kaj točno trebam???
Sad mi nije jasno kakve verzije? Možda najbolje da prejdem kod kurelje i dam napravit crijevo takvo s holedndero i brzom spojnicom i šlus!
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
danas malo pritegao brezon, i sasvim se malo primijeti voda. tjeram ga pa ako pomiješa uradim ga ponovo i samo još dodam novu glavu motora i bit će ko nov.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Zovem danas dučan od poverenja da naručum cijev za kipu sa pripadajučim sitnicama.
I vele mi da nemože tak da ima više verzija :icon_scratch: čega??
Da bi trebal iti u sesvete pogledati kaj točno trebam???
Sad mi nije jasno kakve verzije? Možda najbolje da prejdem kod kurelje i dam napravit crijevo takvo s holedndero i brzom spojnicom i šlus!
Hubzin promet, ona opcija sa Kureljom ili samogradnja.
danas malo pritegao brezon, i sasvim se malo primijeti voda. tjeram ga pa ako pomiješa uradim ga ponovo i samo još dodam novu glavu motora i bit će ko nov.
Štift šarafi (brezoni) moraju prije ugradnje biti stegnuti do kraja.
Gde ti primječuješ da curi voda?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Skini te šarafe i zadihtaj ih s Loctite 542
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da, prva rupa se zatvara čepom.

Mislim da problem trebaš potražiti ispod onog poklopca na reduktoru kojeg drži 6 vijaka.
Digni kotač u zrak i probaj dali ima lufta.

Radionički priručnik sam davno metnul na forum ali mislim da link više nije aktivan.
Ako je potrebno postavil bum ga opet.

Muha . . . Hvala !!
Kaj me ceka ispod tog poklopca ??
Ak nije problem, ajd mi radionicki na PP posalji .
Hvala unaprijed !!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
"veselo"
Cekam radionicki da vidim kaj sve moram napravit, a . . . kaj bi tu moglo proizvoditi takav yvuk ??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Zdrobljenost ležaja, možda.
Radionički nažalost tek sutra, danas nejde :icon_cry:
 

Najnoviji postovi

Na vrh