• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
jedno pitanje za vlasnike ursusa c 335 (ili po domaći, kockice) koja je minimalna brzina kretanja traktora? pravim neku sadilicu, pa tražim što sporiji traktor. možda bude 335 u igri, pa me zanima dali ima smisla...
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
može... 2x10 cola.. prva direktna ali ,ovisi o zemlji... ja sam sa svojim orao po ovima našim lijepim brdima pretrežno sa prvom,dok je bio noviji...a kasnije su spore igrale,ali po ravnom,bez problema prva direkt.. a ako slučajno imaš manje gumije (11,2/28) onda ces i po brdima moć sa direktnom brzinom... ovo govorim iz osobnog iskustva,ne napamet...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sandokan

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
15
Pozdrav dali je iko koristio plug imt 755 visoki klirens 10 coli sa ursusom 335 kako se pokazala ta kombinacija i dali je potreban tocak za dubinu unaprjed hvala
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz sandokan
Ja sam imal Alkara VK i bezbroj problema s njim !! A najveci problem je kod oranja bio taj sto ga nisam mogao dici dovoljno visoko da izadje iz brazde van ..... Nego, kad sam trebal okrenuti traktor, sidji dolje, vrti gornju poteznicu pa na pocetku opet stelanje pluga.... Tako da si pazi i na to !!
 

u335

Novi član
Tu od
11 Stu 2013
Poruka
5
Pozdrav svima! Imam malog ursusa, olt 2x10 coli plug i orem u trecoj sporoj i traktor radi bez velikih opterecenja. Iznimno u prvoj brzoj gdje je lagana zemlja, ali nije mu bas bajno....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
po slikama vidim da plug ima kopirni točar, dali je to obavezno ili se može orati i bez njega?
 

u335

Novi član
Tu od
11 Stu 2013
Poruka
5
Kod mene nitko to ne koristi osim na velikim plugovima sa 3+ brazda. Ili na velikim prekretačima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ajmo znalci da vas cujem! prijatelj je pocetkom godine postao ponosni vlasnik malog ursusa. zamolio me da se raspitam dal postoji mogucnost ugradnje prvog pogona. vidjeli smo neke videe na you tube-u,ali nigdje nema nista konkretno. dal bi se izvod na mjenjacu dao pripasati od nekog zetora? zasad je on nasao negdje prvi most od nekog deutza 120ks,i ne brine ga to da je taj most skoro tezi od trakora,i puno siri,i ne vjeruje da bude prednja vuca zagusila ionako slab motor,i misli da ce traktor vuci podrivac,i da ce orati 70cm dubine,a sa mojim olt 1x16" nije mogao orati ni 15 cm.... specijalac, ali moram pitati kaj vi mislite!
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
po slikama vidim da plug ima kopirni točar, dali je to obavezno ili se može orati i bez njega?

Nije nam radio fini hidraulik, sad smo to popravili i oremo bez kopirnog točka :icon_kidra:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
gogo
Reci prijatelju nek si odma kupi jos jednog Medu, jer kad ovog spotrga nebu imal s cim raditi
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Nije nam radio fini hidraulik, sad smo to popravili i oremo bez kopirnog točka :icon_kidra:

kako radi fina regulacija?
pošto sam vidio da se treča poteznica (toplink) kopča direktno
 

sandokan

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
15
poz.dali moze na malom ursusu kardanska osovina da ide u 2 smjera ja sam probo ukljucivat al ne dela ako neko zna u cemu je problem nek objasni malo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja mislim da može ali samo kada je traktor u kretanju u rikvercu , u mjestu mislim da nemože
 

sandokan

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
15
ima on ruciciu za kardan imaju strjelice ljevo desno i neutralan polozaj mislio sam prikopcat busac za rupre bilo bi super da moze u oba smjera da radi dok je traktor u mjestu .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Jedan položaj je direkt sa motora a drugi sinhronizovan sa mjenjačom
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Upravo sam ceprkal po prirucniku i nigdje ne pise, ili nisam pronasao, da se kardansko vratilo vrti u oba smjera ..... Ono, kak je savoris napisal, je tako, a dal se vrti kontra kad ide u rikverc .... ne znam !!? Mogu provjeriti u Utorak pa javim, ako ne bude netko brzi od mene !!?
 

Najnoviji postovi

Na vrh