• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Najjeftiniji manji 14,5 veči 28,23 kn ipak sem uzel malo skuplje no i jeftini bi bili ok. Muhač nebude Zekan ovaj put pustil evo veš dugo drži .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Pitao Hubzina za električnu instalaciju za Medu, kaže 250 kn (Kontakt brava, kutija osigurača i prekidač za žmigavce).

Što vi mislite, vrijedi to kupiti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,728
Badava (po meni). Za te novce nemreš skupiti materijal.
Ne ulazim u to kakve je kvalitete.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Marko, pitaj na par mjesta gdje se prodaju dijelovi za Ursuse pa usporedi, I obavezno pitaj čiji su !!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Naravno da cu se jos raspitati... I meni ovo djeluje vrlo povoljno, a kvaliteta je vjerojatno ista kao i cijena. Pazljivo sve provuci i vjerujem da ne bi trebalo biti problema.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Slabe zice i losi kontakti bi mogli Medi presuditi,nekazem da je samo oprezno.
Sta jel kod tebe nema nista da valja kad ides na tu opciju?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,031
Pitao Hubzina za električnu instalaciju za Medu, kaže 250 kn (Kontakt brava, kutija osigurača i prekidač za žmigavce).

Što vi mislite, vrijedi to kupiti?
Ja mislim da ne, em nepaše jer je najvjerojatnije od malog, em je kvaliteta žice katastrofa.
Radije auto otpad i instalacija od neke stare hrđe (ako nisu sve popalili i pretvorili u paljenu bakrenu žicu), a kutije i prekidači kaj se najde. Osigurač kutija isto od neke hrđe.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Slabe zice i losi kontakti bi mogli Medi presuditi,nekazem da je samo oprezno.
Sta jel kod tebe nema nista da valja kad ides na tu opciju?

Ne, kod mene je instalacija ispravna i radi sve.
Nervira me što je to sve ofrlje pospajano, žica na sve strane, svaki put kad palim svijetla moram izmrdati osigurače da prorade, desna pozicija gubi masu, pa gledam da to sredim kako treba.

Onda se razmišljam, da uzmem novi sat gdje su lampice od ulja i akumulatora (zna li netko koliko on košta?), pa novi prekidač od štopova, lijepa cifra bi se tu skupila, a trenutno imam bitnijih stvari.

Možda bolje terati i ne dirat dok valja, a onda kad se bude moglo, napraviti kako spada.
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
za početak izvadi osigurače, dosjede osigurača pošpricaj prvo sa nekim otapalom hrđe pa onda sa čistačem kočnica pa onda sa kontakt sprejom,

sve lampe odšarafiš počistiš hrđu sa mjesta gdje se spajaju lampa i blatobran (hauba) pošpricaj prvo sa nekim otapalom hrđe pa onda sa čistačem kočnica pa onda sa kontakt sprejom,

u svakoj lampi provjeri stopice i zamjeni one koje se lako savijaju, ja sam ih imao 6 komada trulih

a žice koje vise lijepo povežeš sa vezicama jer i na novoj instalaciji ih isto ima pa se treba povezivati

lampice i grla za indikaciju ulja i punjenja akumulatora imaš posebno za kupiti i koštaju neku siću a lijevi sat je nekih 180 kuna za malog ursusa vjerovatno je i tu negdje za velikog

prekidač štopa za malog je isto bila sića

100kn uvrh glave troška svega što sam naveo sa sprejevima koji će biti i za daljnju upotrebu
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,700
Za prekidač žmigavaca i sirene stavio sam Zetorov i bolje funkcionira. Kutiju osigurača zamjenio stojadinovom bakelitnom, a brava je ostala njegova.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Mislim da mi najveći problem predstavlja kutija osigurača. Kad palim svijetla, duga ili kratka, uvijek moram malo mrdnuti osigurače i onda se upale.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Onda se razmišljam, da uzmem novi sat gdje su lampice od ulja i akumulatora (zna li netko koliko on košta?),


Kutija osigurača 29,50 Kn , Sat sa lampicama kont , temperature i kompresora 220 Kn .
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,700
Te nove kutije od osigurača pravljene su od plastike i to mekane, a i tijela osigurača su plastična pa kada se ugriju deformiraju se i gube kontakt.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,554
Takove kutije i osigurače bi trebalo zakonom zabraniti jer predstavljaju opasnost dok se to ugrije da se samozapali a ujedno dok se ugrije nema više dobar kontakt i više ne rade potrošači a policijot odere kaznu .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo, danas došle i kočnice na red, složeno, isprobano, ja za sad prezadovoljan. Moram još složiti zaštitni lim za lajtunge i to bu to.
b840ca9c922b152d90b839effb685578.jpg

e21601166a10d56e8bedaa82909fd3c5.jpg

Hvala Željko za šarafe! [emoji106]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zakaj nisi okrenul ovaj dio sa lajtunzima prema gore,ovak buš zapel i otkinul lajtunge?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Na vrh