• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To je jako puno posla i ak nisu riknule do kraja ili procurili cilindri ja to nebi diral.
Nisam skuzil zakaj blatobrani moraju dole,i ak je koji semering otisel kaj nebi negde trebal slinit recimo na onoj rupici ispod pakni na diferencijalu?

Blatobrani moraju dole da bi moao okrenuti redutor prema dole a naročito kad sastavljaš a semeringe obavezno mijenjaj da ne ponavljaš radnju pilastu gumicu makar bude nova namaži malo sa diht masom to je ona kad staviš doboš na poluosovinu .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,063
Ok majstore , može malo wd-e po bolcnama da se lakše izvade.
Ako su zapekli u paknama, a najvjerojatnjie jesu nebu ni ta čudotvorna vodica pomogla, samo brener ili opisani način.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,063
To je jako puno posla i ak nisu riknule do kraja ili procurili cilindri ja to nebi diral.
Nisam skuzil zakaj blatobrani moraju dole,i ak je koji semering otisel kaj nebi negde trebal slinit recimo na onoj rupici ispod pakni na diferencijalu?
Bi, ako nije zaštopana blatom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
a
Bi, ako nije zaštopana blatom

ja perem kod svakog pranja to kuciste sa prednje strane su 2 rupe kroz koje ide pistol unutra i deri i uvijek ide prljava voda van kroz rupicu dole.
Jel dobro to uopce prat ponekad?
Meni nikad nisu bile zastopane te rupice dole.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,063
Je, kroz jednu rupu ide poluga špere, a kroz drugu poluga ručne.
Unutra su doboši i pakne i baš pričamo negde da to pohrđa tak da se jedva rastavi, a ti još svojem traktoru sol na ranu dodaješ.

Uostalom, dovoljno bi bilo reči da na novijima (normalno riječ je o Zetoru (ti njega i imaš) za ruju je to naučna fantastika) imaju na tim štangicama zaštitne gumice.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Je, kroz jednu rupu ide poluga špere, a kroz drugu poluga ručne.
Unutra su doboši i pakne i baš pričamo negde da to pohrđa tak da se jedva rastavi, a ti još svojem traktoru sol na ranu dodaješ.

Uostalom, dovoljno bi bilo reči da na novijima (normalno riječ je o Zetoru (ti njega i imaš) za ruju je to naučna fantastika) imaju na tim štangicama zaštitne gumice.

Tako je to su te rupe i kuzim te od vode naravo sve pohrda al kak to oprat od prasine o blata kaj ude kroz onu rupu gdje se ozracuju cilindri?
Tih zastitnih gumica nikad nije bilo na tim polugama tak je isporucen bez njih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,063
Nikak. To ti ne smeta u unutra.
Eventualno ponekad pročačkaj onu rupicu o kojoj si pričal, mada netrebaš ni to jer voda izađe kroz one dvije napred, a blato bu čistil onaj koji bu reduktore skidal.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nikak. To ti ne smeta u unutra.
Eventualno ponekad pročačkaj onu rupicu o kojoj si pričal, mada netrebaš ni to jer voda izađe kroz one dvije napred, a blato bu čistil onaj koji bu reduktore skidal.

Ok poslusal te bum i vise to ne perem mada je vjerojatno vec sve hrdavo unutra.
Zakaj mi cvili kad kocim al nekad jace nekad slabije nekad uopce jel to zbog vlage ili kvalitete pakni?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,063
Najvjerojatnije vlaga.
Kad se malo ugriju onda više ne cvile ili?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Najvjerojatnije vlaga.
Kad se malo ugriju onda više ne cvile ili?

ma da u principu kad ih operem onda super koce al vise cvile onda nakon par dana skoro prestanu al tu i tam malo jos znaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,063
A jel koče poslije kad se pokuri vlaga sa njih?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,063
ma da u principu kad ih operem onda super koce al vise cvile onda nakon par dana skoro prestanu al tu i tam malo jos znaju.

Da koce onda ko lude a dok su mokre skroz slabo koce i uopce ne cvile.
Daj se odluči kad cvile i kad bolje koće :icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,063
Tih zastitnih gumica nikad nije bilo na tim polugama tak je isporucen bez njih.
Evo sličice tih gumica u pomalo raspadnutom stanju ali još se naziru.


image
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo sličice tih gumica u pomalo raspadnutom stanju ali još se naziru.


image

da znam kak izgledaju videl sam na nekim novijim traktorima.
Pa kad ih operem tada jedno 2-3h ne cvile ali slabo koce.
Kad se posusi recimo drugi dan koce super,bolje nego prije pranja ali onda cvile ali ne ko zeljezo po zeljezu nego neki specifican zvuk.
Jek se ove gumice mogu kupit i staviti lako?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
da znam kak izgledaju videl sam na nekim novijim traktorima.
Pa kad ih operem tada jedno 2-3h ne cvile ali slabo koce.
Kad se posusi recimo drugi dan koce super,bolje nego prije pranja ali onda cvile ali ne ko zeljezo po zeljezu nego neki specifican zvuk.
Jek se ove gumice mogu kupit i staviti lako?

E jel bi mi mogel objasnit kak da stavim slike sa memorije ili iz albuma sa profila.
Ukratko.
Jel trebam neki program skinut ili je jednostavnije?
 

Najnoviji postovi

Na vrh