• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,071
Kila bronce je cc-a 150 kuna, i to sve za Ursusa :icon_scratch::icon_scratch:

Daj malo pobliže, kod kakvog transportera?
Nemrem se prisetiti
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kila bronce je cc-a 150 kuna, i to sve za Ursusa :icon_scratch::icon_scratch:

Daj malo pobliže, kod kakvog transportera?
Nemrem se prisetiti

Transporteri na trake sa rolkama jedna strana je bila zakočena dok je druga radila u T kom je bil pritisak u njemu kuglica koja je zatvarala prolaz ulja u jedan ili drugi lajtung ili ako je bila u sredini oba su imala pritisak kuglicu je izvana vukao idržao u određenom položaju magnet cjeli je ventil imao oko 10 dkg i manje sad kužiš a jednostavno za napravit bronca je bila radi magneta :icon_fU:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,071
Ma daj, za Ruju.
Njemu tak reduktori melju da je dovoljno pustiti gas i on staje, ko da je automatik :icon_rofl::icon_rofl:
 

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
Tam si rekel da imaš oba cilindra kratka, a u našem privatnom razgovoru si spominjal jedan dugački :icon_scratch::icon_scratch:
Rekel si da si pedale poravnaval štelanjem na osovinicama, a meni si rekel da imaš mrtvog hoda :icon_scratch::icon_scratch:
Jel ti uopče znaš kaj je mrtvi hod?
Ajde ti to poslikaj pa da vidimo.[/QUO

prijatelju :(happy): imam lijevi kratki cilindar s indikatorom a desni je dugi s regulatorom,desni je ok ima lufta oko 2 cm dok lijevi ima oko 6 tako da kočnica lovi tek na dnu tj.kad je pedala stisnuta do dna pa sad neznam šta vam znači to poštelaj :(angel):dal da skratim il produžim polugicu na pedali il nešto drugo:icon_pray:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,071
Izjednači ih da obadva imaju isti mrtvi hod, čim manje, ali da ga ima.
Onda probaj kak sam ti rekel pa javi.
 

beljac

Član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
31
Evo kako je uradjena hauba i maska na ursuza
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
na cilindrima od pauca sam ja znao to stelat tak bi i kod tebe trebalo...

Bok vidio sam tvoj problem,pa da mi reci jel ima papuce za kocenje ko zetor 5211,znaci da ima 2 suplja sarafa iznad papuca.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Htio bi zamijeniti pakne na kočnicama , jel može neka slika i malo opisa posla.:icon_blackeye:
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Muhaničaru majstore obadvije bi mjenjao, skinio bi te šunke ali neznam šta me unutra čeka pa ako možeš malo objasniti i možda koju slikicu .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,071
Muhaničaru majstore obadvije bi mjenjao, skinio bi te šunke ali neznam šta me unutra čeka pa ako možeš malo objasniti i možda koju slikicu .
Šunke :icon_eek: Da su one u pitanju i ja bi upomoč došel mada nevolim ruju, rado bi došel :icon_keel::icon_keel:
Ne da ga nevolim nego ni slike njegove nevolim gledati, ali bum izvukel iz Zetorovog kataloga, to je ionak isto.

Znači, skinemo kotače, blatobrane (normalno spucaju nam šarafi u njima jer su hrđavi), skinemo lajtunge (ako nejdu, a najvjerojatnije nejdu, moramo ih grijati brenerom, ako se okrenu i oni peju novi), otpustimo one španere na polugama (ako nisu hrđavi, ako jesu prilika je i njih malo razraditi), nakon toga otpustimo onih 12 šarafa oko kučišta diferencijala i pustimo reduktor da se okrene prema dole (nemoraš se bojati nebude sam opal dole, samo malo pripazi kad otpuštaš zadnji šaraf da se naglo ne okrene pa da slučajno ne opadne, primi ga rukom i lagano ga spusti), tek nakon toga otpuštamo cjevastim ključem 19 pojas ručne kočnice.
Nakon toga( ako nemamo flašencug, ručni ili motorni viličar, dizalicu za vađenje motora ............) stavljamo ispod njega cijev, na svaku stranu cijevi po jedan i ako nam je prvi put nije loše da je još jedan radi balansa na glavčini i skidamo reduktor dole.
Kad ga imamo dole na konju smo, skidamo doboš i divimo se tom čudu tehnike. Dvije pakne, jedan kočioni cilindar i dvije opruge. E sad pristupamo vađenju pakni i normalno tu problemi, bolcni nejdu van jer su hrđavi. Skidamo cilindar, raskopčamo opruge i pakne izbijamo na stranu da bi mogli izvaditi nosač pakni. kad ga skinemo odozdo podložimo i izbijamo bolcne da nebi pukel nosač.
Kad smo to rastepli idemo glet pojas ručne, odmah nam upadaju u oči semerinzi na kojima teče ulje, pristupamo ispuštanju 15-tak litara ulja (obavezno iz zadnjeg kraja jer ako bi ispuštali iz prednjeg postoji mogučnost da vidimo da se u mjenjaču razletel neki od ležaja ili polomljen koji zub pa nam kuglice i zupci počnu ispadati i evo nam dodatnog posla) i skidanju pojasa ručne, to budu isto problemi ako su zahrđala ona dva bolcna pa bu trebalo i zadnji poklopac skidati.
Kad i to skinemo tek onda ide poklopac diferencijala dole i zamjena semeringa, ona strana na kojoj je špera ima na poklopcu na osovini dva O-ringa i njih je potrebno zamjeniti.

Kad čistimo one kopanje ispod od raznoraznih naslaga masnoča, vode, mulja, granja i lišča razmišljamo i mislimo si, nije taj Muha tak bedast čovek :icon_scratch:

To bi otprilike bilo to, a sad bude i koja slika.
Sastavljanje obrnutim redosljedom, a ako je potrebna pomoč ja nadopišem.
Normalno, potrebno je koristiti Zetorove pakne i kočione cilindre isto kao i pojas ručne ako ga je potrebno mjenjati.
Slike su Zetorove jer sam odlučil da podatke od Ursusa zapalim :(hi):


photo sharing


photo sharing


upload pics
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
koliko košta takav razvodnik?

evo pronasao sam ga u rumi danas za ursus 355. 45eur nov ali delova za reparaciju nema. ako kome treba dacu mu broj prodavnice u novom sadu. 1971 ursus je radio dve serije razlicite. kod kolege je sa jednom papucom jedan glavni kocioni i razvodnik kocnica. zet mi ima isto godiste sa dve papuce i dva kociona kratka i cevi idu direkt u cilindre
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Hvala majstore , ono ispuštanje ulja na zadnji kraj nisam baš razumio , ima jedan šaraf dole za ispuštanje jel to nije taj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,071
Ima jedan na mjenjaču i jedan na zadnjem kraju. Obadva su ključ 27, a ovaj otraga je na aluminijskom poklopcu na kojem je inače pumpa hidraulike.

Tam gore sam zaboravil napisati da O-ring i zupćastu gumicu na doboš obavezno staviš novo.

Ako gde zapneš pitaj.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ok majstore , može malo wd-e po bolcnama da se lakše izvade.

To je jako puno posla i ak nisu riknule do kraja ili procurili cilindri ja to nebi diral.
Nisam skuzil zakaj blatobrani moraju dole,i ak je koji semering otisel kaj nebi negde trebal slinit recimo na onoj rupici ispod pakni na diferencijalu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh