• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Muhaničar malo varenja i rješeno a novi tip još dva lajtunga a i novi tip zna više zezat radi izvoda za zračni ventil . Znaš da ursusov sistem teško naštelat da koči jednako i kad ga dobiješ nakon par dana opet očenaš :icon_axe:
Da se i on posložiti samo se treba malo poigrati, ali da nevalja, nevalja.

Koji Ursus ima još na sebi zračnu instalaciju? Sam bog da se i kompresor uspel održati gore, a i on da radi stalno nebi više bil gore garant :icon_rofl:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da se i on posložiti samo se treba malo poigrati, ali da nevalja, nevalja.

Koji Ursus ima još na sebi zračnu instalaciju? Sam bog da se i kompresor uspel održati gore, a i on da radi stalno nebi više bil gore garant :icon_rofl:

Pa novi Ursus i nije loš ipak je KOPIJA MF :icon_kidra::icon_butt:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
Ima toga novoga za kupiti, nije problem, a nije ni skupa.
Nego, daj ti staru izvadi da vidiš jel uopće pukla, ionak je isto s njom puknutom ili bez nje.
Možda je okrenulo zube na onom komadu sa strane ili u šupljoj osovini.

je pukla je, zato i je ubacena ona mala opruga sto se i vidi na slici ispod samog mehanizma...
moram svakako mjenjati i gumice ili oringove, kako god na svim pokretnim dijelovima hidraulike, sto se i vidi na slikama, nema gdje nema ulja... :(wasntme):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
A te O-ringe nebuš promjenil samo tak.
Za šuplju osovinu poklopac mora dole.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
na zalost nisam neki mehanicar, ali kuzim da ima posla oko toga da se u.erem... nije mi trenutno nikakva sezona, tako da imam mjesec dana lufta, ali nemam adekvatnu garazu za takav posao... u stvari lazem, imam, ali mi je onda alatnica kilometar dalje, he, he...

ali svakako cu to srediti sve do proljeca, ako ne zbog sebe, barem zbog onoga koji ce kupiti traktor ako se odlucim za prodaju...

p.s. imam tebe za savjete oko šarafanja! ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Ja sam mislil da si ti več zapel, primil se posla :icon_scratch:
Ok, čekamo pa uskačemo po potrebi :icon_wink:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Plug

Pozz ljudi
Imam jednu ... čudnu zamolbu... Ako, netko, slučajno, ima jednobrazni plug 12", a da ga ne treba, da mu smeta.... a da ga želi pokloniti.... HVALA
( znam da nije mjesto za ovakvo pitanje, ali.... dosta vas ima ovdje baš )
 

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
na cilindrima od pauca sam ja znao to stelat tak bi i kod tebe trebalo...

pozdrav svima:(happy): a šta ču na papučama štelat ima ona mala osovinica šta gura klip u kočionom cilindru i sad je lijeva pedala pedala ravna kao i desna a cilindri su novi oba dva i to zetorovi i imam regulator kočenja i prespoj ma sve novo al lijeva kočnica ne valja-pomagajre ljudi:icon_pray:
 

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
Prodaj Ursusa i kupi si bilo kaj drugo (gorje od njega nije izmišljeno) :(giggle)::(giggle):

Šalim se, poštelaj pedale ili zamjeni dugački cilindar pod pedalama.

:(happy):poštovanje kako sam rekao cilindri su novi tj.cjeli sistem je nov i to s regulatorom i prespojem dva cilindra al eto ne radi lijeva kočnica dobro:fiery:lud sam od kočnica šta da s pedalom napravim ono uho šta je na vijak koji gura klip kočionog cilindra dal da popustim il stegnem:icon_pray:
 

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
:(happy):poštovanje kako sam rekao cilindri su novi tj.cjeli sistem je nov i to s regulatorom i prespojem dva cilindra al eto ne radi lijeva kočnica dobro:fiery:lud sam od kočnica šta da s pedalom napravim ono uho šta je na vijak koji gura klip kočionog cilindra dal da popustim il stegnem:icon_pray:


nisam rekao da su cilindri od zetora i možda je najbolje da se vratim na stari sistem bez regulatora i prespoja svaka pedala za sebe:(punch):
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Regulator kočenja

Jel može neka slika od tog regulatora kočenja i koliko on dođe .:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
pozdrav svima:(happy): a šta ču na papučama štelat ima ona mala osovinica šta gura klip u kočionom cilindru i sad je lijeva pedala pedala ravna kao i desna a cilindri su novi oba dva i to zetorovi i imam regulator kočenja i prespoj ma sve novo al lijeva kočnica ne valja-pomagajre ljudi:icon_pray:
Sa tim "osovinicama" se ne štela ravnina pedala nego mrtvi hod. Mora ga biti.

Jel ti imaš gore ovakve cilindra (desni je dulji jer je u njemu regulator)?


free image hosting
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Nisam nikad vidio ursusa sa takvim razdjelnikom, znam da su oni stari Zetori imali takav sistem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Nemam pojma kaj se tiče rada na polju, ali za cestovnu i svakodnevnu upotrebu mislim da je bolji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh