• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Danas se desilo golemo sranje, stari jutros zaboravio nasuti vodu u usru, i doslo do vece pizdarije , pukao klip, iskrivili se podizaci, jos sutra moram skinuti i ostale glave da vidim sta je sve otislo. :mur:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Ta voda samo probleme stvara, ako je ima obavezno se blok raskoli, a ako je nema onda se klipovi rastapaju.

I vele onda ljudi antifriz je glupost i toga netreba, pušča na sve strane, lakše pali po zimi, malo je i skup .......

Kad rastaviš poslikaj da vidimo kak izgleda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Misliš da ti djelove kupim, a za posel da te malo pričekam :(giggle)::(giggle)::(giggle):

Ako zapneš pitaj, tu smo
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Ha ha ha, ma nije to nego da to ljudski uradis, a znam i da volis sarafanje po ursusima :p:
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
evo belaja
05112013776.jpg
05112013775.jpg
05112013779.jpg
05112013780.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Ursus je to. Popravi se u jedno popodne, samo ako imaš peneze ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Taj nijedan klip sa slike nevalja, a predpostavljam da ni onaj cilindar po kojem je tukel bolcn isto nevalja.
Pitanje je kaj je sa klipnjačom i čahurama na ostale tri.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Muhaničar, meni to liči na...zamjenu piksi i klipova, mjerenje i eventualno brušenje radilice, izmjeru klipnjači ... bila bi sreća ako netreba, jer pretpostavljam da traktor još stoji na svojim kotačima, a da je ovo izašlo van kroz karter.
Ukratko, puna generalka. Pitanje je i kak izgledaju glave???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Sve treba dobro prekontrolirati, jako dobro.
Da je moje ja znam kak bi ja to napravil ali takve savjete nekom drugom ne želim davati i zato se slažem sa tobom da radilica treba iči van i na kontrolu. Ostalo obavezno prekontrolirati kad je več vani.

Bračo moja mila, koju sam ja glupost sad napisal :mur::mur:.
Da je moje :=:):=:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A voliš ti njih ma kaj voliš obožavaš samo si to teško priznaš.:(party)::icon_blackeye::drink:
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
kupljeni sklopovi, majstor je kontrolisao radilicu , srecom ostaje, glave su dobre , pa idemo na motazu, cim majstor bude imao vremena, sreca pa ni klipnjaca nije stradala
sve u svemu i nije bilo toliko zlo
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,600
E to ćeš tek vidjeti jel veliko ili malo zlo tek kad ga ponovo upalite i traktor odradi oko
10 sati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bude to radilo samo ja bi ipak promjenil klipnjaču na puknutom klipu kud sve tud još tih 200 kn :icon_super:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tu se u potpunosti slažem sa tobom Željko, sad da opet nekaj zriče zbog 200kn, hvala ali drugom prilikom!!:mur:

Zanima me dali bi se dalo složiti da imam samo jedan vanjski cilindar umjesto dva na ursusu i dali treba samo cilindar ili i kakav razdjelnik snage ili kaj slično i od čega bi se to dalo skompletirati?
Znam da če sigurno netko pitati zakaj to ali stvarno nemam potrebe za razdvojene kočnice na traktoru jer ga nikad ne okrečem na mjestu pa bi složil na jedan culindar!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Može na jedan tak su imali srari zetori a za blokadu ventil koji je prekidal pritisak prema jednom kotaču tebi veliš nepotreban .
 

miro1995

Novi član
Tu od
5 Stu 2013
Poruka
1
generalka ursusa c355

mozeli mi neko reci koliko iznosi generalka za ursusa c355
:icon_eyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Kawasaki, može se spojiti paralelno, no bilo bi dobro ipak imati razdjelni ventil, za ponekad kad ti zbilja treba. Pašu ti dijelovi od Zetora 25/35/4511.
No, ne savjetujem ti da to prepravljaš, jel ovak si možeš ponekad pomoći umjesto špere na mekom terenu, ili kad treba traktor zabaciti iz kolotečine i sl.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Rujo kočioni celindri

Zanima me dali bi se dalo složiti da imam samo jedan vanjski cilindar umjesto dva na ursusu i dali treba samo cilindar ili i kakav razdjelnik snage ili kaj slično i od čega bi se to dalo skompletirati?
Znam da če sigurno netko pitati zakaj to ali stvarno nemam potrebe za razdvojene kočnice na traktoru jer ga nikad ne okrečem na mjestu pa bi složil na jedan culindar!
Ne znam koliki su hodovi , skontaj da jedna pumpa napaja dva cilindra , dakle trebaš 2x više ulja za cilindre , dakle 2 x veči hod papuče .
 
Na vrh