• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,944
...Ali i dvaput mekšu pedalu:icon_weed:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
mozeli mi neko reci koliko iznosi generalka za ursusa c355
:icon_eyes:

Malo više od kilaže koju dobiš za njega na otpadu i to ako stavljaš kvalitetnije dijelove!:drink::icon_weed:

Kawasaki, može se spojiti paralelno, no bilo bi dobro ipak imati razdjelni ventil, za ponekad kad ti zbilja treba. Pašu ti dijelovi od Zetora 25/35/4511.
No, ne savjetujem ti da to prepravljaš, jel ovak si možeš ponekad pomoći umjesto špere na mekom terenu, ili kad treba traktor zabaciti iz kolotečine i sl.

Onda bum ostavil kak je i složeno! Ma jbe me to kaj je netko to več valjda prije nekaj pehal i sad dok stisnem kočnicu mi nad odušak na posudi sa uljem izleti uka ulje van ko da je nekaj zaštopano, a kad razdvojim desna papuča lovi ljevi kotač a ljeva desni! jel moguče da mi zbog toga frca ulje van?:confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma šprica tak dugo dok ga ima nutra dali bila puna ili na najgi svakiput kad stisnem baci van!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nebu išlo ja ipak mislim da je neki kvar na cilindrima jer dok su spojeni onda šprica a dok je svaki posebno onda ne, ali kak sam napisal love na kontra stranu!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,944
Kawasaki, onda ti nevalja ovaj balansirajući ventil, koji stoji poprek i spaja dva cilindra.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nebu išlo ja ipak mislim da je neki kvar na cilindrima jer dok su spojeni onda šprica a dok je svaki posebno onda ne, ali kak sam napisal love na kontra stranu!

Ja bi ti preporučil da kupiš setove gumica i promjeniš u oba cilindra promjeniš komplet ulje u tom sistemu pa bi trebalo biti puno bolje i nebu ti više vračal ulje u posudicu jer to nije dobro i to nesmije nikad radit jer nema cirkulaciju
tog ulja!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Oficir, ma ja vlasnike Ursusa žalim, a ne da Ursusa nevolim......

Oni cilindri kaj si del sliku nisu orginal, to je prerada na bolje.
Zamjenom gumica nebude dobil ništa jer u cilindru se nalaze još neki djelovi koje je potrebno izmjeniti da bi se izbjegla ova pojava izbacivanja ulja, ali to se ne isplati.

@ Kavasaki, ako traktor dobro koči ti samo zamjeni posudu UK- a ulja.

@ Zetor 7245
Kolko muzike je sklop?
Nemoj zajebati stvar da ne urediš klipnjače i glave
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Dobra cjena.
U vezi kljipnjača, mislil sam da obavezno moraš promjeniti čahure klipnjača :icon_wink:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,605
@muha
sklop dodje oko 50 eura
srecom glave i klipnjace su ostale citave
Na izgled možda jesu,na klipnjačama obavezno nove čahure i istih obrada ako ne vjeruješ pitaj MUHU.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
I da ne zaboravim, kontrola diza obavezno.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jesu ovakvi na tvom?

Pa nisu baš takvi jedan je duži a jedan je krači a tu su obojica ista! Što jim je to kaj ih spaja popreko, to prviput vidim?
Oficir imam jedan komplet set za reparaturu cilindra i još jedan bum nabavil jer nije bilo više u dučanu! Zasad love kočnice tak tak, treba se dobro stisnuti, tak bum jesensku obradu nekak zgural a dok padne prvi snjeg ide u radionu, palim gašpar i gas, jer moram to srediti a i pakne nove več čekaju tak da očem rešiti kočnice tuto kompleto do prolječa!

Kolega ZJ na koji si ventilič mislil?

Muhaničar jel treba velika prepravka ako bi moral slučajno mjenjati kočione u kotačima da se ubace zetorovi?:icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jedino kaj možeš sad napravit je ozračit dobro oba da iscuri dosta ulja nadolijat novog i do izmjene bu zdržal.
To kaj ih spaja je vjerojatno pomočni cilindar koji izjednači tlak u oba pa jednako uvjek koče oba neovisno kak su poštelani.

Kad raskopaš dobro s lampom pogle cilindre iznutra ako ima kakav ris mjenjaj ga jer te bu zajebaval kasnije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,944
To poprek je balansirajući ventil.
Kad stisneš obje pedale, protok između cilindara je slobodan, i u cijeloj instalaciji je jednak tlak, te bi oba kotača trebala ravnomjerno kočiti. Kad pritisneš samo jednu pedalu, taj ventil zatvori protok prema cilindru koji nema tlaka (koji nije pritisnut) i koči samo jedna strana. Obično se osjeti da je pedala mrvicu dublja kad se koči samo jedna strana.

Nego, jel ti vraća ulje i kad kočiš pojedinačno kotače ili samo kad kočiš oba?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,728
Slabe koristi bu tu od zamijene gumica,zafrkava te vjerojatno onaj duži cilindar...
ovaj sistem gore na slici je puno bolji nek originalni sa dužim i kraćim cilindrom..
 

Najnoviji postovi

Na vrh