• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Kawasaki, netreba cijeli zadnji kraj, već samo treba nekoliko ozubljenih cjevčica od Zetora.
Did Ivo, nemoj se srditi na Muhaničara: najveći nedostatak Ursusa su vlasnici.
Bijah, vidjeh i razumjeh zakaj ih on ne voli ;)
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,724
@kawasaki netreba ti zadnji kraj od zetora , već dvije osovine i dvije šuplje osovine i pogon pumpe hidraulika (kad raskopaš možda buš videl da ne valja spojnička) a ta igra te košta oko 3 tisućice ak kupuješ novo možda malo i više
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Muha poštivam te kao stručnjaka u svome poslu, ali mi nije posve jasno šta imaš protiv nekih marki. Ljudi se snalaze onako kako znaju i umiju. U krajnjem slučaju ako se nešto češće kvari i trgovci i majstori imaju posla i zarade. Netko nosi levisice a netko na placu kupuje hlače. I šta sada napraviti. Natjerati sve da kupuju kvalitetu.
Pa u pravu si, više je tih marki koje ja nevolim, ali Ursus je među prvima od njih.
Svjestan sam vremena u kojem živimo i da su ljudi u situaciji da se moraju pokriti onak kak je deka dugačka ...........
Veliki Ursus ima više nedostataka nego dobrih stvari, ali i kao takav odradi posel.
Realno, moja iskustva:

-Limarija, strava i u užas
-One lampe napred na onim rogima .......
-Prednja kola, prolazna ocjena
-Motor, mrcina puna snage, čim je bolje zima i bolje raspuhan pali ko metak.
-Mane motora, večina kuha, pucaju pikse, odlaze brtve zbog pregrijavanja, trunu čepovi ......
-Kvačilo, dobro, još ako je pojačano ugradnjom dodatne tri opruge, avion.
- Mjenjač, tak, tak, problem spojničkih osovina kojima odlazi igličasti pa onda strada osovina gornjeg snopa i usljed dugotrajne upotrebe dolazi do daljnjih havarija u mjenjaču.
-Volan, traje jako dugo osim krajnika, ali to je do kvalitete zamjenskih djelova.
-Diferencijal, dobar.
-Hidraulik, solidan dok se ne razjebe polužje, poslije toga nema regulacije i sto problema, a popravak košta ko svetog petra kajgana.
- Reduktori, Vatroslav Lisinski se može zacrvenjeti.

Ukupan dojam, za te pare solidan traktor od poprilično nekvalitetnog materijala za kojeg nikad nekaznaš kaj bu sutra odkazalo poslušnost i dali bu odradil sezonu do kraja, ali kad radi, onda je to pravi MEDO


.

Stavil si mi bubu u uho! Slušam gdje, kaj, kak????? To bi mene jako interesiralo, sam mi nemoj reči nabavi si zadnji kraj od zetora!:(rofl):
Netreba zadnji kraj, kak su ti več neki rekli da se ugradnjom nekih Zetorovih djelova, a da se i izmjenom i doradom jednog zupčanika, ali onda nemožeš isključiti pumpu, ustvari možeš, ali samo kad se kardan vrti preko brzina.
U biti to isključivanje pumpe je glupost jer je ionak navek uključena, ili skoro navek, a fala bogu donekle je kvalitetna pa traje godinama i nebi trebalo predstavljati problem kaj se neda isključiti.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Sve marke traktora imaju dobre i loše vlasnike. Pogotovo oni kupovani sedamdesetih i osamdesetih godina kada je gazda prodao konje, još malo nadodao i kupio traktor. Netko mu je pokazao kako se pali i ore i to je bilo sve. O mehanici, održavanju i ostalome večina nije imala blage veze. Znam jednoga, a uz to je radio u tehničkoj firmi, koji je lani nakon 30 god. u IMT 533 prvi puta mjenjao ulje u mjenjaču. Drugome je IMT 540 riknuo nakon 10 god jer nije mjenjao ulje, a uz to je zaboravio i vodu ispustiti. Ja razumijem vas mlade koji se u mnogo stvari razumijete da tražite i nešto kvalitetnije, ali to ne znači da je manje održavanja. Ova starija mehanizacija je za nas koji smo pri kraju radnih mogućnosti, za male novce se popravi i dalje funkcionira do idućeg kvara. Koji se traktor trenutno može kupiti novi da ima oko 50 konja, kabinu i da je u cijeni oko 10000 eura. Možda će netko reči da ima polovni u pola te cijene, ali njega zna samo njegov gazda, a meni može biti tri puta gori od moga. Posebno volim čuti kada mi netko kaže da traktor stoji zadnjih pet godina od kada je deda umro. To je tek mačak u vreči. A što se tiče mana Ursusa koje si naveo po mom mišljenju su četiri ozbiljnije, a ostalo je stvar ukusa. Možda je problem i u tome što mnogi kada ga nabave misle da s njim mogu raditi isto što i sa JD od 200 konja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Dida, možda ti se čini, no nisu baš svi na ovom forumu tak mladi.
Naravno da se svatko pokrije koliko može, no ne razumijem vlasnike koji zahtjevaju da se poslije popravka nalije staro ulje u getribu i slične stvari. Ulje za stari i novi stroj košta jednako (po litri). Misle, da ak imaju jeftin traktor da ga se može i jeftino (ne)održavati.
Zato sam rekel da su najveći nedostatak Ursusa - vlasnici.
Nemoraš se ti najti u tome, dapače ima i vlasnika novi(ji)h strojeva koji ne vode brigu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad traktor dođe kod majstora na popravak,to je zbog nekog kvara,al problem je kaj je večina kvarova izazvana od strane vlssnika koji u večini slučajeva sami naprave sranje iz neznanja ili sile a nebi pitali kak i kaj se radi,a onda tek dolazi kvaliteta do izražaja.
iI majstor koji stalno popravlja neki traktor zbig nečije zajebancije i gluposti počne mu se gadit takav traktor i večina stvari vezana za njega.

A i svi ti traktori su večinom prastari i nemre se ni očekivat neka pretjerana pouzdanost,jer nikad nemreš znat kaj bu otišlo.

Susjed mi ima ursusa novije generacije oko 45ks oko 97god liči na mase fergusona i stvarno nema nikakvih problema, a tera ga ko vrag svoju mater.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Nisam se ja niti našao pretjerano u tome. Samo kažem da nekog generalnog pravila nema u tome da je nešto što ima bolje ime toliko kvalitetno da ne treba održavanje i popravke, a nešto manje razvikano ime samo po sebi ne valja. Kod nas su njemačke marke, pa i češke razvikane, Istra ide na talijanske, a na primjer Renoa i Forda ima tek u tragovima. Slavonija ima dosta ruskih traktora dok se u zapadnom dijelu Hrvatske rusa ljudi boje kao vrag tamjana.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bez brige, bu i on došel na red ;)

Srvarno niš neznam o njima kod nas u kraju ima samo taj jedan,e sad kakva je kvaliteta???
ovakav je od susjeda samo bez kabine.
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
@muha
jedno pitanje za velikog ljubitelja medvedica
pojavljuje mi se ulje iz mjenjaca u zvonu kod kvacila
pojavljivalo se i prije ovog picvajza
sta bi to moglo biti, dali na spojnickoj ili kud najcesce probije?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kolega Muha se nece ljutiti ako ti ja odgovorim na ovo pitanje jer uglavnom isto razmisljamo sto se tice naseg posla.
Procurio je na jedno od ova dva mjesta.Na oba mjesta je semering.


Uploaded with ImageShack.us
Jedan se nalazi u supljoj spojnoickoj (
8yh7.jpg

drugi se nalazi u kucistu spojnicke.(48x72x12)
ow3x.jpg


Treca moguca opcija je popustani vijci kucista spojnicke pa curi kraj dihtunga.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Samo bi se osvrnul na prijašnje komentare o održavanju raznih traktora jer ste u pravu svi, i oficir, muha, zj i did Ivo! Baš smo nedavno raspravljali moj majstor Stevo i ja da je skoro 90% kvarova do vlasnika jer koliko mašini daš toliko češ i dobiti i nema druge, osim eventualno tvorničke greške i zamor materijala! Čovjek je bio godinama u Panexu u Čakovcu serviser i prešrajfil je pol Juge i dok počne pričati kaj se svega nagledal sam se počne križati a najjača mu je bila dok je čovek z Belice zval da mu novi kombajn za krumpir ne radi, dok je došel tam imal je kaj za videti. Doslovce je rastalil reduktore, dok ga je pital dali je pročital upuctva od njega i nalijal ulje koje je dobil za reduktore onda je rekel da si je vlijal ulje v kombajn za pšenicu! I masu takvih primjera ima!:icon_axe::icon_toilet:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To sam i napisal jer sam svašta videl kaj ljudi rade ili uopče ne servisiraju ili ne kontroliraju,strašno,dođe mi žal traktora i strojeva.
Al kaj je najžalosnije kad vele al svi vele da ne valja jer kak je moglo nekaj otič a on ne radi puno,i uvjek je netko drugi kriv za kvar...
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
@muha
@lisnk
a imali jos kakvih peripetija osim sto mora na pola pri zamjeni
kako se mijenjaju ti semerinzi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
@ Lisnik, kaj bi se ljutil.
Istina je da se ne razilazimo u načinu popravka što je očiti dokaz da se onda to tak i dela da bi valjalo.

@ Zetor 7245.
Na pola i zamjeni ona dva semeringa kaj vidiš na Lisnikovim slikama.
Moja preporuka bi bila da umjesto ove čahurice na maloj spojničkoj ugradiš još jedan semering.
Kad je poklopac spojničkih vani, dotegni ona tri imbusa kaj drže veliku spojničku i nalaze se u mjenjaču.
Nemogu do slika pa ako Lisnik ima nek on stavi.
Provjeri ležaj u zamajcu i po potrebi ga zamjeni.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Tri imbusa budu tu u mjenjacu.Drze kuciste lezaja spojnicke.Slika nije najjasnija ,al skontaces kad skines kuciste spojnicke.


Uploaded with ImageShack.us

Lezaj se nalazi tu..6304(52x20x15)


Uploaded with ImageShack.us

Usput provjeris druk lezaj,lamele, capne korpe.
 
Posljednje uređivanje:

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo ja sam uspio sinoc staviti svjetlo za tablicu sa pozicijskim svjetlom,
doduse samo su instalacije provucene i spojene, a sutra cu praviti nosac i fiksirati instalaciju u kabini...

qqx7.jpg


r4fp.jpg


6phc.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Neki dan došao čovjek po odojka i kroz priču saznam da se bavi mehanikom i ajde ide pogledati onu moju kramu od ursusa zašto lupa. Upali na prvi zub i kad se ugrije zalupa par puta i prestane. Stisnuo ga po gasu i ovaj starac nakon nekog vremena se počne gušiti kao da če krepati i počeo jako dimiti na čep gdje se uljeva ulje. Pustio mu gas i traktor nastavi "normalno" raditi ( malo kao neravnomjerno radi ). Dok je radio pod turažom zalupao par puta i prestao. Izvadio mu mjerač ulja i ulje počelo malo špricati van. Kaže on da je pukla karika. Kad su bile glave skinute niti jedan cilindar nije imao nikakve ogrebotine a to bi trebalo biti ako je karika pukla,barem tak mislim. Ja mislim da nešta šteka u razvodu ili krivo mislim ?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
da bi špricao/dimio na čep/mjerač treba mu pritisak u karteru; najbolji pritisak natjera klip kad ide ka gore, ako pritisak ostane s gornje strane čela klipa tad je vlasnik sretan, ako prođe pored klipa u karter onda se motor negdje usere a vlasnik drpa glavu i pita se koji mu je sad qrac
da bi dragocjeni pritisak prošao pored klipa ne mora nužno puknut karika, dovoljno je da zaglavi u svome kanalu bilo to od gareži bilo od nekakve deformacije......
imao sam slučajeva (odmah da kežem ne na ursusu ali isti je princip) da nova karika "ne legne" i ulje frca na auspuh a mašina se na stolu grije k'o da je na ognju.....karike jednostavno felšave i ne liježu na cilindar
drugi slučaj je kao motor odradio svoje, troši ulje i nema snage, pa hajd malo pretresi klipnu grupu i malo mu produži život, sve karike okovane nekakvom smolom, dali od ulja ili je vlasnik natočio nešto što liči na ulje

jednom su lupali balansi na radilici :(nod):
najbolje je motor na sto i pažljivo u dijelove
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Šta se ovo počelo zbivati. Danas Sv. Stjepan i neka je svima sretan koji se tako zovu, ali mjesec dana nikakovih aktivnosti na forumu i onda odjednom navala. Ili se sunce počelo uzdizati pa se lagano zagrijavamo za proljetne radove.
 
Na vrh