• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Zamolio me kolega s posla da vam se obratim naime na svome ursusu c355 mu curi ulje iz getribe kod one osovine koja prolazi kroz getribu a služi da se njome steže ručna kočnica,pa ga zanima jel tamo semering ili O-ring.Jel je potrebno kod izmjene prekidača stop svijetla potrebno odzračiti kočnice i kako je to najjednostavnije uraditi,jel kod njega treba ulijevati ulje u boš pumpu a on kaže da s vremenom nestane.I još jedna stvar htio bi ugraditi na njega grijač jer mu teže pali pa jel bi to bilo dobro ili ne?Unaprijed hvala na odgovorima!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Re: Ursus C-355

Molio bih odgovor kako na velikom ursusu prepraviti struju sa dva akumulatora po 6V na jedan od 12V, koliko taj od 12V mora imati ampera i gdje staviti kutiju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Re: Ursus C-355

Zamolio me kolega s posla da vam se obratim naime na svome ursusu c355 mu curi ulje iz getribe kod one osovine koja prolazi kroz getribu a služi da se njome steže ručna kočnica,pa ga zanima jel tamo semering ili O-ring.Jel je potrebno kod izmjene prekidača stop svijetla potrebno odzračiti kočnice i kako je to najjednostavnije uraditi,jel kod njega treba ulijevati ulje u boš pumpu a on kaže da s vremenom nestane.I još jedna stvar htio bi ugraditi na njega grijač jer mu teže pali pa jel bi to bilo dobro ili ne?Unaprijed hvala na odgovorima!

Na osovini su O-rinzi.
Kad mjenjaš štop prekidač obično nije potrebno odzračivati kočioni sistem. Odšarafiš, zašarafiš i spojiš dvije žice (ako ih ima).
Ulje u Boš pumpu trebna doljevati, a s vremenom i promjeniti nije loše.
Medo inače ima strašnu makinu koja podnosi i Rusku zimu i čim je bolje zima on bolje pali tak da ako več sad ne pali nek razmisli o remontu pumpe za početak, a ako ne pomogne onda makina širom.
Grijač na njemu je stvarno nepotreban jer on kak god da je raspuhan pali ko metak.



Molio bih odgovor kako na velikom ursusu prepraviti struju sa dva akumulatora po 6V na jedan od 12V, koliko taj od 12V mora imati ampera i gdje staviti kutiju.
Kupiš največi moguči akumulator koji stane u desnu kutiju ispod pedale gasa i tu staviš akumulator (cca 100 ampera). Iako on pali i sa 75 bez problema ali da ne mučiš tak mali akumulator radije uzmi veči.
Kabel koji ide u tu kutiju i na elektropokretač spajaš na + klemu, a drugi komad kabla spojiš na - klemu i negdje na masu čim bliže elektropokretaču.

na desnu kutiju (ona koja je ispod pedale kvačila) ugradiš pante i unutra možeš voziti alat i lance.
To je radi balansa samog traktora, a i da imaš ako ga bi slučajno trebalo došlepati nekam :icon_rofl::icon_rofl:

Nisam mogel odeleti :eek:::eek::
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@muha... preduhitril si me !
A taman sam htel @did ivu pitati jesu li, a vjerojatno jesu, ta dva od po 6V spojeni u seriju ??
Nema logike da nisu, jer zakaj bi bili dva :(emo):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
To je bilo glupo rješenje, nikad nisi znal koja je baterija riknula, a i ona koja je riknula je uvjek upropaštavala onu drugu
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
....(cca 100 ampera)......
amper-sati?
To je bilo glupo rješenje, nikad nisi znal koja je baterija riknula, a i ona koja je riknula je uvjek upropaštavala onu drugu
slično je na rakovici, doduše spojeni su paralelno.....dok počistiš sve kleme i spojeve na glavnim kablovima imaš dobar dio dnevnice :(rofl):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
amper-sati?

slično je na rakovici, doduše spojeni su paralelno.....dok počistiš sve kleme i spojeve na glavnim kablovima imaš dobar dio dnevnice :(rofl):

Usput sa sprejom pošpricaš sve đekove i osigurače i prekidače i rajka svijetli kao bor .:icon_fU:
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Re: Ursus C-355

Muha hvala puno_On ga je dosad palio tako kad je trebao ulio je u njega toplu vodu i verglao dok ne upali a navodno ima nekih 1500 sati od generalke.Kad smo odšrafili vijak za ispuštanje ulja iz boš pumpe iscurilo je van jedno dva decilitra nafte pretpostavljam da to nije dobar znak.I još jedno pitanje gdje se nalazi filter hidraulike?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Ispod sjedala. Ključ 30 ili 32. Odšarafiš i tu je magnet i sito. Neznam da postoji drugi filter osim još jednog sita na pumpi hidraulike
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Nema veze kaj je nafta unutra, vele "bošisti" da oni ugrađuju propusne elemente jer niko ulje ne toči pa da bar ona malo podmaziva ......
Generalka? Ovisi kaj i kak je na njoj napravljeno i u kakvom stanju je ta gore spominjana pumpa. Medo inače stvarno do kraja pali ko metak.

Povratni filter hidraulike ti se nalazi ispod sjedala (kombinacija magnet, mrežica), gedora 24, sa ključem buš oglodal čoške na matici i onda budu trebale rolcange.





A usisni filter se nalazi na nosaču pumpe ispod traktora.
Treba ispuštati ulje i vaditi pumpu van da ga očistiš ili promjeniš.

 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Mi smo ulili unutra ulje i poslije toga nije bilo zvukova lupkanja iz pumpe.Mislim da je ona več lošija jer nam je trebalo jako dugo da dobijemo naftu na dizne nakon zamjene filtera!
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
dali mi moze dati neko savjet,trebam kupiti kabinu na svog ursusa 355,koje sve kabine odgovaraju na njega,mozete pogledati sliku na profilu.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Za tu kabinu pogledaj kabine Orašje ili kako se već zvala ona firma. Čak mi se čini da na Njuškalu netko prodaje kabinu za Ursusa.
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
a imam u opticaju nekih kabina,pa me zanima koje sve odgovaraju da bih mogao kupiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Netrebaš to svaki dan pitati i to u više tema.
Neko da zna bi ti valjda odgovoril
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,584
Jučer i danas smo tata i ja malo radili neke sitnice oko traktora i primjetio sam da mi (barem mi tako izgleda) lijevi točak nešto koči. Primjetio sam da mi dosta brzo stane kada stisnem kvačilo, a ne diram kočnice. Također, na cesti bez ičega okačenog bez problema je kretao u petoj, a sada se moram dobro zaletiti u četvrtoj i onda može u petu, čak ne stignem pričekati da dva puta stisnem kvačilo ili da se obrtaju spuste, nego rdni ga u petu i puštaj, inače stane i prokliže lamela.
Također smo primjetili da u rikverc ne koči ništa. U rikverc on i ja ga guramo bez problema, a naprijed ga jedva pomaknemo.

Što bi mogao biti problem?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam kak ima ursus iza izvedene kočnice, ali jednostavno nakon vožnje probaj rukom na tu stranu koja koći dali je vruča!
 
Na vrh