• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Dignes uvis jedan po jedan tocak i provjeris koji koci.Najvjerovatnije da drzi obloga rucne...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Gledali smo obloge od ručne, labavo stoje i ručna se ne koristi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Iako ne znam na što točno misliš, na njemu je zračna instalacija skinuta. Ima kompresor, ali nema bureta i ostalo što ide od bureta.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Prekjučer je paljen nakon dosta vremena, zadnje mu je bilo oranje još u desetom mjesecu, a onda nisam primjetio da je išta kočilo. Jedino što je od desetog mjeseca do sada radio to što je izvezen iz šupe i opran te vračen u šupu, ništa više.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ček kako si skužio da stalno koči jesi se malo provozal po cesti probal kocit sa noznom kočnicom?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Skužio sam u petak čim sam ga krenio voziti iz šupe van. Izašao sam onda na ulicu i probao po cesti. Kao što sam rekao, kretao je sa mjesta iz pete bez problema, a sada krene ali ne može se zaletiti, kliže lamela. Čak mu je i iz četvrte dosta teško u petu, treba se zaletiti sa dosta gasa i odma prebaciti u petu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad prikocis nožnom Jel na dodir koči ili papuče imaju hoda dok ne počne kocit?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Što je najbolje, kočnice i ne rade... Lijeva jako slabo, a desna toliko da može blokirati točak na mekanom i skliskom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Lijepo kotače dolje, i mijenjaj pakne i cilindre. Dvojica to riješe za dan, a cijena je oko 500 kn ili nedaj bože živa glava.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Skužio sam u petak čim sam ga krenio voziti iz šupe van. Izašao sam onda na ulicu i probao po cesti. Kao što sam rekao, kretao je sa mjesta iz pete bez problema, a sada krene ali ne može se zaletiti, kliže lamela. Čak mu je i iz četvrte dosta teško u petu, treba se zaletiti sa dosta gasa i odma prebaciti u petu.
Vreme je da djedica dobije pošteni remont :icon_wink:
Makina slabašna jer nemože savladati kočnice, a lamela tanana pa klizi i kod takve slabe makine :(whew)::(whew):

To ti je pohrđalo od stajanja.
Na cestu i gas, pošteno to rasteraj uz povremeno tiskanje kočnica i temperatura bu napravila svoje.
ili budu pakne zgorele ili se bu razradilo.
Ionak ne koči ili šteka tak da nemaš kaj zgubiti
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Did Ivo, naučio sam ga voziti bez kočnica, pa več unaprijed uvijek razmišljam o tome, ali opet, nedaj Bože da nešto se dogodi da samo one mogu pomoči... Iako je puno situacija bilo umalo...


Druže MUHA, vrijeme je da didica dobije pošteni remont, samo nema se šuške, sve ostalo bi se našlo...

Rekao je tata da će ga provozati ovih dana malo više pa ćemo vidjeti što će biti s time i kako dalje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Dobre su kočnice, samo treba malo prije početi kočiti :(giggle):
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Da prvo pozdravim cijenjenog Majstora MUHU, koji uvjek raspolozen za pomoc sto rijecima tako i slikom. Ma koliko mrzio nase MEDE uvjek tu da pomogne. Te sve koji vrijedno razbijaju glavu nasim roblemima

O ursusima 355 i 360 sam vjerovatno procito sve barem dva puta ali nisam naso odgovor na jedno zanimljivo pitanje.
Koja je razlika izmedju 355 i 360?

Imam problem s hidraulikom. Prazan dize normalno do nekih cca100-200Kg, nakon toga se cuje pumpa ali nema efekta. Kariku i gumice na klipu sam mijenjao prije tjedan dana. Od kud krenut s potragom uzroka?
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ja mislim da c-355 ima 31 kw, a c-360 ima 38 kw i da je to jedina razlika izmedzu ta dva traktora... :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ja ne mrzim mede :(angel)::(angel):

Znam da je razlika u kočionim tromblima između 355 i 360

Kad si imal poklopac hidraulika dole nadam se da si prerešetal razvodnik (crna kocka) i sigurnosne ventile.
Ako jesi onda ti je ostala još samo pumpa hidraulike
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ne nisam jer sam mislio da je glavni uzrok slabe hidraulike gumice i karika na klipu. Tako je ostalo netaknuto.
Sutra sidamo poklopac dolje pa poslikam sto nadjem.

Jos od skole mi je ostalo nesto o sigurnjaku al ne sve, dali se moze dogodit da sigurnjak otvara prije reda?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Normalno da može, ali ako prerano otvara onda je onaj dole na pumpi u pitanju.
Prebrtvite razvodnik i svejedno provjerite barem onog na cilindru.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Budemo sve prebrtvili jer sam dobio gumice sa setom od klipa. Na cilindar dolazi onaj suplji vijak i lajtung dovoda ulja i tu sam stavio nove podloske (grijane).
 
Na vrh