• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Ako ti se skida utege probaj pa javi jel može
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Rućica za podizanje mi stalno pada i nategnuta je kao da ima oprugu na sebi i regulacija je stvarno nikakva ,:icon_scratch:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Da te onaj lim od rucuce s vanjske strane ne zeza. Meni se isto desavalo ali malo papagajke i mali cekic rijesi. Za ostalo ces cekat nekog pametnijeg....
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Probaj stegnuti rukom veliku maticu na dnu ručkice,ako su lamelice donekle dobre koje matica stiska možda ti neće toliko padati dolje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Imaš za kupiti ovaj vanjski lim po kojem klizi pakna jer je najvjerojatnije poderan, nije ni skup.
Ako lim nije poderan onda ga skini dole i od stare pakne izreži komad koji bude klizil po njemu.
Lim malo nahrapavi brusilicom da nebude pregladak.
Inače ide jedna pakna iznutra, a jedna izvana, ali ovaj sa slike nije zalužil ni tu jednu da mu radim. Smeče jedno.

Sa unutarnje strane stavi oprugu da ti ručicu vuče prema sjedalu da nebi strugala po limu.

upload gambar
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
jedno pitanje,
ako netko ima frezu za ursusa, zanima me jel jedina opcija rada kardana direktno preko motora,
jer ursus ima opciju pokretanja kardana preko brzina, ali mi je to hvala bogu u krembanani vec godinama, pa me zanima jel bi mogo ne neki, ako postoji, nacin dobiti vecu brzinu okretaja kardana dok vucem frezu?
ovih 540 okretaja ili koliko vec ima mi je relativno sporo, a vec sam razmisljao i o multiplikatoru... u glavnom nesto moram napraviti, ili popraviti tu rucicu od kardana ili multiplikator...

hvala
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Kada ti kardan ne radi, da li kada je ručica skroz dolje ili drrugi zub odozgo?
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
kardan mi radi, stalno, a rucica nema funkcije, ide na prazno gore-dolje, vjerojatno je nesta unutra puklo ili se iskopcalo, nije mi to smetalo do sada, a sad kad imam dosta usluznog frezanja, stvara mi to jako velike probleme...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Ionak moraš skidati kardan, da bi ga mogel voziti po cesti (da ne opadne freza).

Ovo s brzinama ti nebu funkcioniralo za frezu.
Prvo: u većim brzinama motor nebu imal snage,
drugo: relativna brzina vrtne noževa prema kotačima se ne mijenja kao kad imaš nezavisni kardan, pa izborom brzine mijenjaš finoću frezanja. Mogel bi frezati samo u 4. i 5. reduciranoj, jer se u nižim brzinama kardan sporije vrti nego na 540.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
A da skineš poklopac iznad mjenjača pa vidiš o čemu se radi, možda je otišla vilica.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
a dobro... probat cemo rastaviti... izgleda da je najbolja kombinacija noviji traktor i freza... :)
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Za tu vilicu skini poklopac hidraulike...

xcikyo0zwqmbfuuxg.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Nema toga kaj dobar čavel na Ursusu nemože riješiti :) Jel' tak Dado?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
to je vlasnicima tih ljutih mašina dobro poznata stvar. Bez čavala raznih debljina i svih ključeva, matica šarafa nikad nisam nikud otišel i ponekad me svejedno znal iznenaditi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Nema toga kaj dobar čavel na Ursusu nemože riješiti :) Jel' tak Dado?

Najbolje pod svaki kotač po par komada podmeta prije nego se kreče na posel s Ursusom.
Od napred i otraga, za svaki slučaj. .....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Kaj zato kaj te podsjeća na Tomu Vinkovića?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja jedva čekam da nekome dođe iz guzice u glavu pa da postave motor poprjeko kao na kombanju i od starih bočnih redukotra radimo diferencijle .
Nema više problema s luftom , granulacijom ulja , špene sumnjiva porijekla na magnetu ..podlaganja ležaja kojekevim konzervama itd .....samo gas
 

Najnoviji postovi

Na vrh