• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Sve se maže sa bakrenom mašću novi fedri nove pakne i cilindri(oriđiđi zetorova kutija?????) nakon dva sata oranja kak je složen ni mrdnut ga kak je zacvikal ohladil ga išlo je al sam moral skidati ponovo dole, a desni mi je zacvikal nakon 8mjeseci kad sam izvadil cilindar i raskopal ga bil je sav porozan iznutra...
Istva stvar mi se desila na jednom zetoru jedan kotač dobar drugi blokira..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
A to hrđanje cilindara Fragokov? Neznam jel ko od vas probal googlati tu tvornicu koja proizvodi "orginalne" cilindre za Zetora i vidjeti te pogone .....?
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Budem sutra pogledo. Danas bas nije dan za mehaniku. Sretan Uskrs svim forumasima ove i one vjere...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Sutra je dan velik kao i današnji :icon_wink:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Ne znam čiji je bil al po izgledu fragokov, kutija je bila bijela sa crvenim natpisima Zetor PDC, nisam googlal tvornicu al bum sad sam vidim da kvaliteta je onakva kakve si sreće...
Ugradil sam 2 ili 3 para indijskih(ovi u kotaču) samo mi je jedan procurel i zamastil pakne al nije bila greška u cilindru nek nije valjal konus na lajtungu i tu je slinilo, promijenil sam gumice i lajtung i niko nema problema..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ma muljaju mafioze.
Najprije oni srebrni nisu valjali, kleli su se u kvalitetu onih crvenih u najlonsku vrečicu pakiranih, nakon nekog vremena se priča promjenila pa su srebrni ali pakirani u plavu kutiju sa bjelim slovima sad najkvalitetnije na tržištu kaj se nudi .....
Baš me zanima jel u onom autopoljostroju nude kaj drugačije ili isto to, zaboravil sam pitati neki dan kad sam bil.
Za Kirša znam kaj nudi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
A je da Uskrsni (veliki) Ponedeljak...

Tak je, a od utorka kreču Ursusni dani :(whew)::(whew):

hihihihih, Sretan Uskrs svim korisnicima ove teme :(handshake):
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Firma "Fragokov" proizvodi i posude za cvijece, a kocioni su samo nusproizvod...

Nema znoja s Ursusom samo malo novaca i puno zivaca....
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Zadnje kaj sam ugradil na zetora je bilo u bijeloj kutiji a cilindar zapakiran u svijetloj foliji bez ikakvih oznaka samo deklaracija zemlja porijekla češka kad mi ga je čovjek donesel pogledam cilindar pa njega sam sam ga pital jel sigurno oče da mu to stavljam, evo ga vozi godinu dan dalje bumo vidli....
Tomo ove cilindre valda delaju onda od recikliranih posuda za cvijeće :icon_eyes:
Sretan uskrs!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Poljostroj nema djelove za ursus i zetor tak da bi te cudno gledali.
Agroprodaja ima sve za imt z i ursus.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Autopoljostroj nema u zagrebu dijelove za zetora i ursusa ali ima u sisku, popovači....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam jel bum uspel poslikat al se uvjek moze pitat cije ima i tak.
Nisam znal da drugdje ima poljostroj za z i urs.
Znam da je jedan covjek u agroprodaji kupil sve djelove za generalku 533 motora samo za 2700kn bez ruku i uredenja glave i radilice.
E sad ciji su djelovi stvarno neznam.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Poljostroj Sisak;Kutina,Popovaca apsoutno sve za generaku Ursusa i Zetora a i sire ako treba. Ja kupovo prije mjesec dana, a dokle ce durat vidjet cmo, tj. budem "cuo".
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Tri imbusa budu tu u mjenjacu.Drze kuciste lezaja spojnicke.Slika nije najjasnija ,al skontaces kad skines kuciste spojnicke.


Uploaded with ImageShack.us

Lezaj se nalazi tu..6304(52x20x15)


Uploaded with ImageShack.us

Usput provjeris druk lezaj,lamele, capne korpe.

@lisnik
@muha
sutra trebam mijenjati ove semeringe, a usput bih zamijenio i krunu na zamajcu,
pa me zanima dali se na 355 ona skida ili su zubi urezani na zamajcu, ako su na zamajcu smijeli se to otokariti pa nabiti novu krunu, vec sam je kupio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Vjenac na zamajcu se izbija i na toplo ugrađuje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Nema potrebe za škrinjom, to se nekad radilo kad se nije imalo sa čim zagrijat. Osovina u škrinju, a lager na sune ili peč. Ili obrnuto.

Zamajac stegni na 10 kg.
 

Najnoviji postovi

Na vrh