• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Kaj ja znam, ali očito se nekaj unutra razletelo i udarilo po kučištu i razbilo ga.
kak god pogledaš to nebu dugo tak išlo čim lupka ponekad
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tuckalo kod mog susjeda na 355 oko 30 sati rezultat 3 000 kn popravak i strah kad se zavtio ko formula :icon_hang:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Kod mene se to povremeno tuckanje čuje već dosta dugo, bio sam uvjeren da su ventili, a u subotu sam skužio da je to napuknuto i pojačalo je tuckanje.

Znači.. Pripremiti se, samo, sa kojim parama? :(
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja bih skinuo pvp i bošisti oko 1500 kn bi trebalo biti dosta . Ni je se za igrati šteta da strada traktor .
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ursus 355 problem sa hidraulikom

može jedna brzinska pomoč problem je ursus 355 kad se digne hidraulika problem je što ju neče spustiti, znači i sa tanjuračom smo probali al neče spustiti,,,
u čemu je problem????
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Re: ursus 355 problem sa hidraulikom

to se desilo meni prije 15-tak godina, problem je bio u kocki ili tzv crnoj kutiji, zaglavio ventil, brzo ce to muha da ti pojasni u detalje
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Re: ursus 355 problem sa hidraulikom

el je muha tu pa da što prije objasni trebalo bi mi odma ako može :icon_biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Re: ursus 355 problem sa hidraulikom

Razvodnik širom i zamjeniti kuglice, usput provjeriti polužje.
Nažalost slika nemam da ti pojasnim bolje
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Re: ursus 355 problem sa hidraulikom

Valjda se nebude niko ljutil što sam malo maznul sliku.Ja nisam slikal dok sam raskapal. Nisam se toga ni sjetio. Dok je rastavljeno vidi ovo. To je mene 2 puta zezalo

img hosting
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Re: ursus 355 problem sa hidraulikom

Jaooo sramote, ja sam tam spominjal kuglice :icon_redface::icon_redface:
Zaboravi kolega, mislil sam da je mali medo u pitanju

Veliš ne spušta?
Poklopac dole, okreneš naopačke i gledaš na hladno kaj se događa kad pomakivaš ručicu i poluge.
Najvjerojatnije je nekaj pofrkano u polužju ili možda na ovom djelu kaj je Dado pojasnil
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Re: ursus 355 problem sa hidraulikom

dado zašto je u tome problem

5dokx751gm53lik7mfia.jpg


evo slika je posuđena sa neta i zanemarite ove dugačke zelene strelice to je muha sliko pa sam preuzeo tu slike, sad ču vam ja probati objasniti šta smo mi radili ja i punac

ovo sa crvenom strelicom uopče nije bilo zakačeno tu znači taj ventil nije nigdije bio zakažen pa smo skinuli sve i to napravili i onda smo montirali nazad poklopac jer smo mislili da če valjat al on opet digne i nespušta, pa smo opet skidali dole kad smo skinuli onda smo oprali crnu kutiju u nafti

onda smo primjetili da ovo označeno plavom strelicom (baš se i nevidi na šta mislim) to ima na vrhu koturčić koji bi tebo iči pa onome dijelu di je označeno smeđom strelicom samo malo niže, a to plavom strelicom je spojeno na ovome dijelu di je označeno žutom tu je osovinica mala i štiftna,
e al tu ima toliko lufta da taj koturić nejde po onoj vodilici označeno smeđom bojom nego ode ljevo do one vodilice i struže po njoj, to nismo sanirali nego smo sve ljepo oprali i namontirali nazad i normalno da opet nije htio spustiti, pa je punac nakraju odvezo majstoru,
danas budem napiso šta je majstor napravio tako da i drugi znaj u čemu bi bio kvar
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Spojil sam temu s ovom jer tu je ionak s hidraulikom počelo.

Zato sam ti i napisal da morate probati kad je poklopac naopačke i vidjeti kaj se događa s klipom u razvodniku, dali ga polužje pomakiva kad diraš ruičicu .....
Sad je ionak svejedno, nek se mešter s tim bori.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Super sto si premjestio tu sve na jednom mjestu,
A probali smo mi to da rucicu micemo i sta se desava sve je normalno,
Danas sam pito punca sta je bio kvar i jesu napravili samo mi je reko da i dalje neradi bas dobro znac da nisu bas popravili, problem je sto kod nas nema tako dobar majstor za ursuse
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Odvezi majstoru za Zetore, to su ionak skoro isti hidrauliki.
Ja stvarno neznam kak da ti pomognem jer hidraulik je teško preko tipkovnice popraviti, naročito ako je kvar u polužju.
Tu moraš znati kaj kam gura i radi čega i kaj treba kud voziti da bi sve skupa radilo, a ja to ne vidim da bi ti pomogel.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Ma kaze da je to majstor sve rastavio i opro i sastavio i sad oce spustit al jakooo polako i reko je ak bude zezo da ce se morat u kutiji ventili pogledat i ako je neki poprecni da se onda mora.cjela kutija promjenit jer se kao taj ventil nemoze izvadit
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Od pranja i gledanja ništa, treba zamjeniti O-ringe u njemu.
Poprečni ventil se isto da prebrtviti, a usput treba pogledati da nije koji kanalič zaćepljen kakvim komadičem gumice pa ne propušta ulje i ne dozvoljava spuštanje.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
normalno da nema ništa, najbolje nabavit novo znaš da če raditi hehehehe
a reko je čim završi sad sezona poslova mora nabaviti ili u bosnu ili srbiju novu tu crnu kutiju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Tu je nova skoro dva soma kuna. To rijetko ili nikada ne odlazi, eventualno ako ode ventilič pa se na vreme ne reagira i razbije dosjed, mada i to se da za silu popraviti.
U svakom slučaju staru nemoj baciti
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ma nebrini se neče se baciti, ma kod nas je sve skupo ko dragi kamen ide se preko kao i za dijelovi za prešu u bosnu bagatela :icon_super:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ja neznam jeli u tome problem ali kažem šta je meni bilo pa da se provjeri ako pomaže. Jedan put mi je sigurnosni ventil zaštekal, ustvari onaj mali ventilič u sigurnosnom se zaljepil ali se nesječam jel nije htio podiči ili spustiti. Ta kutija je sad i jeftina. Prije dosta god kad me je nešta zezalo oko hidraulike htio sam ju kupiti ali kad je trgovac rekao 3500 kn odlučio sam se na popravak a kvar je bio samo u gumicama. Isto nisam mogao nači majstora za hidrauliku pa kad par puta rastaviš pa složiš pa ti to dopi... smiriš se i naučiš kak se šta radi
 

Najnoviji postovi

Na vrh