• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
evo zamajac
img20140515192457.jpg

img20140515192530.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
To u biti nije semering nego manžeta, nema u sebi opruge.
Dobro bu i ovak, ali ima mjesta za dvije i pokazalo se kao dobro.

ne vidim baš dobro sa slike ali mislim da se taj vjenac još mogel okrenuti.
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
jest, mogao se okrenuti, ali za 25 evropljana nisam htio ponovo da ga stavljam gore
kad vec mijenjam hajd nek je novo, a ko zna po danasnjem kvalitetu mozda ja onaj stari i bolji od ovog novog
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Ma nema veze, ionak pe za čas na pol radi neke druge sitnice.
nemere Ursus dugo na hrpi biti :(angel)::(angel):

Šalim se, dobro da si ga stavil novoga ako si u mogučnosti, ali nadam se da si provjeril bendix na alnaseru da nije u njemu problem pa da uništava vjenac
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
bendix je dobar soro sam radio alnaser, jer prije nije dugo mogao trajat zbog vijenca i precestog rondanja, jednom godisnje su ga vibracije unistavale, sad je sve ok.
valjda ce ovaj put potrajati
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Imamo opet problem sa hidraulikom na c355, stvqr je u sljedecem kad nije nista zakaceno za traktor sve super radi i dize i spusta a cim nest zakaci digne i spusti al ne do kraja probali smo orat plug spusti samo do zemlje dalje nece tako ni tanjuracu spusti do zemlje al nece jos malo, a kad nema nista onda ruke spusti do krqja,
U cemu je problem
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel ti imas onu rucicu p,d,m za regulaciju fine i poluzja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Jel ti imas onu rucicu p,d,m za regulaciju fine i poluzja?

Ursus 360 nema ručice PDM.
Ima nekaj slično tome ali dvopoložajno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da ima nekaj slicno i da su dva polozaja,samo neznam koje su oznake.

Mislil sam nek proba stavit u drugi polozaj mozda ce spustat nize,tak je i na zetoru,ako je u d ne spusta nego drzi ili odize poluge,dok u p ide kolko oces dole.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Buš ti njega uspel nagovoriti da ide pehati gde mu nije mesto, a kaj bu onda kad ručicu vrati i nebu više išel gore ili bu sam dizal?
Kak buš mu onda pomogel?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako bu to napravila hidraulika kaj velis onda nevalja ili razvodnik ili je kaj postopano ili je puklo kaj oko polugica kao stift ili opruga,u svakom slucaju bi preporucil da ne dira nista oko hidraulike ako nezna nego neka zove majstora koji ce to rjesit,jel ipak nismo svi majstori za sve,a i pravi majstori trebaju od neceg zivjet!

Evo primjera meni je prije dosta godina pocel spustat ugasen,pocukaval je u voznji sa plugima i pumpa i nije dizal vruc bez puno gasa.

Otfural sam ga majstoru za tri dana je bil doma i platil sam 2000kn.
Isla je nova poljska pumpa kaj nije bajno i tak su stariji odlucili,nove gumice i karika,i novo ulje.
Evo jos sve radi super i drzi ugasen cjelu noc plugove od 270kg.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Fučka se tebi kad imaš viška pa moreš uložiti tolko penez.
A kj bu on jadan? Em nema (čim se sam muči), em mu traktor puno više ne vredi .

Čudi me da ti tvoj majstor i razvodnik nije uvalil, kad je skužil koliko penez imaš, a još više me čudi kaj je Poljska pumpa.
Valjda oni majstori kaj ih sad imaš nisu još sa specijalizacije došli, znaš oni kaj samo na beronu rade.
Ko zna jel i betonšček piju? To ti je vino iz betoniranog lagva.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Ma kako god metnio rucice on nece teret spustit do kraja a prazan ide do kraja tanjuraca i plug samo do zemlje al dalje nejde, a i vidi we po rukama da nisu dosle do dole
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E muha to ti samo mislis da imam viska penez.
Nova pljska pumpa 800 kn,30lit ulja 550kn,gumice i karika oko 150kn + ruke majstora.
Da sam sam slagal 500kn bi usparal a pitanje jel bi dobro slozil jer se ne kuzim u to niti sam ikad delal oko hidraulike.
To mi je slagal drugi majstor i isto na betonu a ne u minskom polju punom mulja.

Ako nema novaca nemre ni delati s ursusom,kam god krenes kosta,da ne pricam o repro materijalu za sjetvu ili kaj se vec dela s njim.
Ako pak ne radi kak treba posel se s polovice napravi pa opet nevalja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa raspitaj se sigurno u nekom obliznjem selu ima netko ko sarafi traktore svaki dan.
Ja bi par veceri otisel u obliznju bertiju i pital decke za sankom,sigurno netko zna nekog ko slaze traktore pa vidis.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Birtija je kak i forum, svi znaju sve, a ako neznaju prošire svoje vidike.
Poslije podne u sumrak im najbolje ide hidraulika.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da takvo je tvoje misljenje,al siguran sam da bu netko rekel e meni je taj i taj slagal na traktoru to i to i krene prica....
Al naravno bitno je na trezno ih ulovit,bar da su taman.

Al kad se sve slozi i sve radi evo ti razlog za popit nekaj,zalijat posel.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo ekipo, ja sam danas zavrsio s kukuruzom... uspio sam u guzvi uslikati samo prohod s branom (drljacom)... jest da je međed od 74. kod nas, kupljen kao novi, ali jos se drzi i potegne ovu bestiju s cetiri krila i roteksima i u cetvrtoj brzoj! :)





 

Najnoviji postovi

Na vrh