• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
pooz..imam ursus 355 i danas sam vidio da mi je ostala papuca od spere/blokade u pritisnutom polozaju..pokusavao sam je vratiti rukom , ali ne moze..voznja je uredu, sve je normalno..sta da radim?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Decki imam jedan problem sa medonjom. Danas ga upalim i čujem neko čudno zujanje kao da lager zuji i nakon duzeg hodanja okolo njega skuzim da zvuk dolazi otprilike od sredine sica malo napred prema volanu. Odma da iskljucim mogučnost pumpe jer isto zuji dok je isključeno sve, uključeno sve dok je u brzoj, sporoj ili neutralu, dal se pelam ili stojim na mjestu!
Pitanje je sad....????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Ooooo kolega Kavasaki, ja sam mislil da mede više nema......
Najvjerojatnije se otpustila spojnička ili otišel koji ležaj.

Skini poklopac mjenjača i pogledaj spojničke i ležaj na gornjoj osovini piramide.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
O nadelal se medek od onda krvnicki. Znaci najvjerojatnije je do getribe? Ma sutrabu jos posprical pa kud puklo da puklo pa ako prezivi bumo srajfili a ako ne opet bumo srajfili. Jel zajebano to mjenjati?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Ako se poderala osovina piramide onda je, treba getribu rastavljati.
Ako se samo popustilo ona jedan dan posla da se složi kak se spada.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Kako skinuti sponu između kotača da ju poravnam i da namjestim kotače na razmak koji je potreban?
Spona je savijena i točkovi gledaju prema van za nekoliko centimetara, a volan strašno vuče udesno. Hoće se smanjiti to vućenje udesno volana?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Nisam ni pokušavao, napravio bih to u ponedjeljak-utorak, kad budem imao volje.
Zanima me što moram napraviti?
Odšarafiti one matice na gulama i to bi trebalo ići van?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Radapciger nemaš pa bum onda objasnil na drugi način.
bez kilenog ili težeg čekiča ni ne pokušavaj, Ursus voli kad se mlati po njemu.

Popustiš maticu dva kruga ili da se poravna s donjim djelom krajnika i opizdiš par puta čekičom na mjesto koje pokazuje crvena strelica.
Ako slučajno nebi konus popustil onda na mjesto zelene strelice staviš dizalicu (znači da upire u maticu na krajniku, poželjno je staviti dasku da se navoj ne ošteti) i onda uzmeš neki fi komad ili direktno odrešito udariš na mjesto koje pokazuje plava strelica.
Kvrckati nemoj, samo udari nežali

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Marko ako nije jako popigana mozes spur postelat da ne skidas krajnike,znaci stelas okretanjem stange.
Ako bas oces ravnat i vadit krajnike napravi kak je muha rekel,ako nepe uzmi brener i zgrij rukavac,samo pazi da gumu ne skuris na krajniku,ako skuris ima samo guma za kupit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Štanga grijanjem (da bi ju gore poravnal treba biti crvena) gubi na svojoj kvaliteti i sljedeči put se bu na tom istom mjestu savinula jer je popuštena.
Ako griješ na traktoru pripazi da ga prije opereš da nebi bilo požara.
Štanga se na hladno savinula i tak ju treba i poravnati, preporučam da ju poravnaš na drvenom trčku.

Rukavce nemoj grijati nikako radi več navedenog, a gluposti koje ti je Oficir napisal nemoj slušati.
Ako tak zgriješ krajnik je gotov, ne samo gumica nego i kompletan krajnik.
Zaštitne gumice krajnika za Ursusa ja nisam videl posebno, a cjeli krajnik ŽNJ kvalitete košta 50-tak kuna. Onaj skuplji je 100-tinjak.

Baš bi htel videti kak bi Oficir štangu vrtel koja prolazi tik do kartera, jedva šarafe na karteru otšarafiš kad ga moraš skidati.....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Guma za krajnik se mogla kupiti posebno u Vrbovcu bila je 35 kn a krajnik 55 kn pa se ni je isplatilo na jednom Ursusu se često pigala štanga nakon x ravnanja smo oko nje stavili cijev tj nju u cijev i zavarili rubove kak veli Muhač jako je blizu kartera ali se više ne piga a za skidanje krajnika samo Muhač način ali pojačanje još jedan čekič koji držiš za protusilu .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
za skidanje krajnika samo Muhač način ali pojačanje još jedan čekič koji držiš za protusilu .
Možda je i bilo za kupiti posebno zaštita, a možda ima i sad, ali ne isplati se.
gumica je šestomjesečna, a krajnik jednogodišnji.

Nema potrebe za još jedan čekić ako udara točno na označeno mjesto, protusila je rukavac :icon_wink:
Meni osobno se više sviđa onaj drugi način, ali pošto sam len dizalicu stavljati ..........
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Drugi čekić iz razloga luft u krajniku luft u ležajima kotača luft u centralnom klinu možda i napucana felga pa to sve amortizira udarac :icon_axe:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Luft u krajniku nas ne zanima jer je konus na tvrdo, ležaji, čahure i ostali lugtovi su mali i odrešit udarac batom odgovarajuče težine ih anulira.
kao pripomoč dobro dođe netko da štangu vuče prema gore.
ponavljam, matica mora biti priheftana da nebi bilo po nosu
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Hvala vam na odgovorima. Ponedjeljak, utorak probam, pa javim kako je prošlo!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Marko ako imas onaj srot od krajnika kaj nema mazalice,ko na slici nemoj grijat jer se bu sje...
Stanga se moze vrtit za stelanje,na svakom kraju se primi vecim kljestima,znaci bilo bi dobro da ste dvojica,i ima dovoljno prostora,kad krene onda pe i s jednim kljestima.
Mozda kad bi se mjenjali krajnici bilo bi dobro stavit one duze od nekog starijeg modela zetora sa mazalicom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh