• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir kvalitetan krajnik nema mazalice (teflonski) a kolega samo hoće riješiti špur uz minimalne troškove a mi mu počeli komplicirati .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Oficir kvalitetan krajnik nema mazalice (teflonski) a kolega samo hoće riješiti špur uz minimalne troškove a mi mu počeli komplicirati .
Ma to je svječica na ovima "kvalitetnijima" i omotana u membrane, ono crno ispod...........
Topljivi su oba i onaj s svječkom i onaj bez nje

Nismo mu mi počeli komplicirati več mu je Oficir počel nabijati troškove, a ovak mu je za ravnanje te štange dovoljno nula kuna.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naj ga sad ti muha....
Nisam mu ja nabil troskove nego samo velim da se ako nije jako spigana stangamoze spur podesit bez skidanja krajnik.
Ako hoce skidat krajnik nek skine nema tu brige,samo sila puta krak i ide vecinom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir kolega je u šumi zapel za panj i svinal sponu (štangu) izravnali smo sa drugim traktorom i radil dalje ali se je štanga ponovo savinala i to čak u garaži (vračala u savinuti položaj) nakon nekoliko ravnanja obukli smo ju u cijev i evo i danas radi tj još je ravna a to je bil novi Ursus 355 a pokojni Tito još živ .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ako ništa ne pokidam, neću ništa ni mijenjati. Kad se bude mijenjalo, promijeniti će se sve, a ne malo ovdje, malo tamo. Iako, tko zna kada će to biti, kada će situacija dopustiti...

Ja jedino želim skinuti sponu, poravnati ju zato što struže po karteru i namjestiti razmak kotača kako trebaju biti, zato što sada stoje nekoliko centimetara prema van i čim se dođe na asfalt odmah gume crne kao svježi asfalt.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Težko onima koji če po Oficirovim savetima i uputama popravljat bilo šta jer on sve zna najbolje.:(sweat):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
Stanga se moze vrtit za stelanje,na svakom kraju se primi vecim kljestima,znaci bilo bi dobro da ste dvojica,i ima dovoljno prostora,kad krene onda pe i s jednim kljestima..
Vrtit ćeš ga vraga klještima ak je zapekao,a je sigurno.WD,macola od 5 kila,šktipac..
Oficir kvalitetan krajnik nema mazalice (teflonski) a kolega samo hoće riješiti špur uz minimalne troškove a mi mu počeli komplicirati .
Ima.orginalni tvornički.:(nerd):
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Evo danas sam uspio bez velike muke izbiti krajnike i skinuti sponu.
Ovim putem se zahvaljujem najviše MUHA-i na pomoći, a i ostalima, ideja je odlična!
Jesu malo potrošeni, ali već kad se bude mijenjalo, mijenjati će se sve pa odjednom napraviti kako treba. Samo, kada bude novaca...

Krajnike sam skroz rastavio i očistio i samo treba ponovno natrpati totmasti kad namontiram i to je to.


Sad mi još dajte ideju kako da ispravim sponu? Računajte na to da nemam takav škrip da ju mogu stegnuti i upeti se kao bik da ju ispravim... Razmišljao sam ali nemam ideja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Daščica s jedne strane, daščica s druge, breg gore daščica gore i na to dizalica.
To sve skupa najprije instaliraj ispod traktora otraga. Pumpaj dizalicu dok ne poravnaš.
Ili kak sam ti već napisal. Drveni panj i na njemu poravnaš.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Muha, što da ti kažem... Svaka čast za ideju!

Sutra ako stignem, probam, pa će te biti izvješteni.

Jel bi bilo pametno kada ju ispravim odmah zavariti nekakvo ojačanje da se ne savine opet, pošto ih je dosta reklo da se opet savila sama od sebe?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
Zaboravih napisati da koristiš hrastovinu suhu.

Možda je bolje planjka ako je ima,jača je a daska se lako zdrobi,pogotovo hrastova.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ima svega, naći će se dovoljno dobra daska. A i cjepanica da je precjepana da lijepo stoji može poslužiti dobro
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Jasno da je bolje, daska je i pretanka jer štangu treba preterati. Daska mi je prva bila na pameti jer sam htel naglasiti da mora biti podloga drvena.
MTD- ac, znamo kak je drvo raslo i kak ga treba okrenuti :(nod):

Mislim da nema potrebe pojačavati.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Opet problemi s ursusom. Hidraulik nece dizat, kao i sto je bilo prije. Do nekih 200-300kg u leru ostalo pod punim gasom ili nikako. Jucer sam rastavio "kocku" i ponovo zamijenio O-ringe, mada su bili dobri, (mjenjano prije mjesec-dva), gumice i karika na klipu dobri. Pumpa se cuje da je pod teretom ali bez efekta, i poluge prazne nekad padnu nekad ostanu stajat u zraku. (ispravno drzalo tanjurace 24 diska dva dana u zraku).

Kocnice nisam slago jer se problem vise nije javljo, mada sam se okreto na njoj i napravio dosta sati u sumi, tako da nediram....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Čekaj do Neuma... ili čekaj majstore koji samo na betoniranom dvoru rade, a specijalnost im je hidraulika (zamjena pumpi), kočnice rade od nule i zamjena lamela sa ugradnjom orginalnih Čeških djelova, ako ih uspiju pripasati na Poljsku strojčinu.
Nakon ugradnje njihovih novih djelova stare možeš staviti na naš forum u uglasnik

Na tome smeču, groblju, krampu, podrtini, ragi. nakazi .......... vječito neispravnom traktoru, jojjjjjjj, kak bi si sad rado jednoga sturiral onak od srca, samo da zvuk motora čujem.... ali nedaj bože u brzinu metati :(shake)::(shake):



Kaj se hidraulika tiče.
Jesi kompletni razvodnik rastavljal, i onaj poprečni ventil, jel sigurno skroz bil širom, da ti nije ostal nerastavljeni onaj zadnji ventil i da na njemu nije konus oštečen?
Ako jesi i ako su O-rinzi na pumpi odozdo ispravni i O-rinzi na gornjoj cjevčici i sigurnosni ventili oba onda je najvjerojatnije razvodnik prdnul na rosu.

Ti trebaš rastaviti razvodnik do najsitnijeg rastavljivog detalja i dobro pogledati eventualna oštečenja na klipičima i ventilčićima.
Provjeriti oba sigurnosna ventila i pritegnuti priključke
Još jednom za svaki slučaj izvaditi klip s karikama i pogledati da cilindar nije oštečen.
I provjeriti one dvije cjevčice koje spajaju poklopac pumpe hidraulika i razvodnik s cjevi koja prolazi kroz kučište diferencijala.



Kaj se kočnica tiče.
Nediraj dok ide, ionak su jednogodišnje pa nebu dugo trebalo čekati da se pokvare.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ha vidi nemaju svi betoniran dvor, i nisu svi mehanicari, a ni garazu u koja je namjenjena za restauracije starih traktora. Radim znanjem kojim imam, a ne novcima pa plati majstoru i vozi. Nemaju svi love pa da voze ZETORE koje se neumjerno hvale. Po meni traktor ko traktor bitno ba obavlja poso. Da se imalo mozda bi kupio ZETORA al nisam i kaj sad. Meni sve brzine rade bez pogovora kao i rucice kardana-pumpe, brze spore.. Osobno znam jednog Ursusa355 77g. nakoj jedne generalke prije 6-7god. vozi daje bez vecih kvarova, tako da i o ursusu opet ovisi od vlasnika. Nazivat neciji stroj koji kruh donosi u kucu,ragom, krampom, smecem. Smatram neumjereno pa cak i za tebe kojeg smatram cijenjenog dobrotvora. Ako mozes pomoc super hvala od srca, jer ljudi kao ti je sve manje, ali bit napadan je malo previse sta ne.


Hidrauliku sam danas VALJDA slozio, otiso sigurnosni dolje kod pumpe. Zamijenio i za sad radi a do kad ....... ursus je to
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Nisi ti mene skužil, ali nema ni veze.
Ja ti imam želučane tegobe na spomen Ursusa i nemogu protiv toga. Nemoraš me zato krivo shvačati, ali da je taj traktor od nekvalitetnog materijala uhrpljen je istina i u kontra mišljenje me nebu niko uvjeril.
Poštujem ga kao radnika, motor bolji od Zetorovog, ali kvaliteta ostalog ...... uostalom, kopija Zetora koja ima upola ako ne i manju vrednost sve govori.
Traktor koji ima 500-tinjak sati rada i na njemu ja provedem isto toliko sati rada na raznoraznim komponentama, a izvana izgleda kao novi za mene ne zaslužuje ljepe riječi.
Ja kužim da on kruh zarađuje, ali......

Onaj dio oko betoniranog dvora i majstora koji samo na takvom terenu rade nije tebe išel.

Uvjek sam spreman pomoči jadniku koji se mora s takvim traktorom boriti za svoju koricu kruha :(hi):
 

Najnoviji postovi

Na vrh