• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
No...nisi ga dobro shvatil.. nije on,Muha,nist loše mislio.... Čovjek ne voli Ursuse.. a kaj sad.. ni ja ne volim IMT-e :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Samo 355 i 360 ja nemogu očima da vidim ni uhom da čujem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
...
Poštujem ga kao radnika, motor bolji od Zetorovog, ali kvaliteta ostalog ......
Može pitanje: po čemu bolji?

BTW, vidjeh jednog Z6711 s motorom od U355/360 ( u Kapeli). Zvučal ko Ursus, samo ne tule reduktori pa mi je nekaj bilo čudno :icon_scratch:
Kad sam videl farbu bloka, sve mi je bilo jasno :(wasntme):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Čim je bolje zima on bolje pali, življi na gasu, i imam osječaj da bolje poteže nego mnogi zekani.
U zavoju prazan moraš oprezno s gasom jer vrti po asfaltu.
Takav je barem moj dojam.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha kaj su po tvom napravljeni za driftanje,a ne za rad? :(giggle):
A kad je vani sparina ne pale bez start spreja?:icon_lol:

I zetor bi palil po zimi da ima nafte u cjevima od dizni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Kad ja počnem s traktorom raditi i još k tome s Ursusom značilo bu da je teška kriza na ovaj svet došla

U pravu si kaj se tiče Zetora i njegovog paljenja, a naročito je to slučaj kod tvog.
Kad ti potočiš sve kaj si ispustil i sljedeči minusi dojdu :(giggle)::(giggle)::(giggle):

oficir kaže:
Ne svaki put sad kad su radovi gotovi traktor je opran podmazan i spremljen,do čiščenja snjega je prazan rezervar.
Kad prođe čiščenje snjega opet van s gorivom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To si u pravu moj je prazan po zime,osim kad je ciscenje snjega.

Kaj se tice ursusa 360 sused mi ima takvog i puno radi s njim,to mu je jedini traktor,radil je jednom generalku i stavil mu je majstor indijske djelove jer mu je bilo dugo cekat poljske ili ceske nakon prve zime nije palil kak treba i dimil je ko lokomotiva,onda ga je dal raskopat i ugradil zetorove kosuljice klipove karike i klipnjace,indijske klipnjace su dobile lufta i klipovi i karike su zgledale jako lose koda je napravil 7000rs,tak da sve ovisi kak ga ko vozi i kak ga odrzava ili popravlja i oni koji su dobro slozeni jako dobro rade i ljepo rade.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
MUHA, kolika bi dnevnica morala biti da napraviš maturski rad kao sa Zekanom, na Ursusu? :icon_blackeye::icon_blackeye:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Uvjeren sam da te dnevnice nema, stovise da mu takav stroj dodje u dvor bi pobjego u bonicu zbog mogucih napada zeluca. Sto se tice paljenja po zimi moj i prije generalke je palio bolje nego vecina novijih i starijih traktora u ulici, a sad nakon obnove da ni ne govorim.

Muha nisam mislio nista lose samo nevolim vrijedjanje na racun strojeva koji kvalitetno odradjuju zadan poso. I iz svog iskustva kazem da je medo PUNO zivlji na gasu neg zeko, i nekoliko puta mi je zetor krepo jer se utusio dok je medo primijo gas kad je trebalo na svrdlu za cijepanje, a i uz brijeg s teretom prima gas u voznji, dok sam na zetoru morao dat gas pa kretat. Da je ursus izradjen od otpada zeljeza stoji, i obrada odljeva je ravna nuli jer sam se posjeko ne jednom na bloku, karteru, poklopcu hid.. Ali sto se tice posla odlican tezak, za svoju duzinu okretan, jak, mali potrosac, za sumu ko stvoren. Jednom si spomenuo medi samo gas i teraj, sto bolje ga teras to boje ide i to je ziva istina. Opet naravno ovisi od vlasnika, redovna kontrola ulja, vode, i redovno podmazivanje. sjedi, pali, vozi, radi.

Eto toliko od mene i ursusu. Nepodcjenjujem niciji stroj, samo pisem svoja iskustva....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
MUHA, kolika bi dnevnica morala biti da napraviš maturski rad kao sa Zekanom, na Ursusu? :icon_blackeye::icon_blackeye:
Naš je Muhač napravil puno maturskih radova na Ursusima (ne baš kak na određenom zetoru ) i to bez dnevnica jer vlasnici tih traktora baš i nisu imali novaca a on ionako radi da bi pomogel a ne zaradil a sad ima pravo ( i razlog) ne voljeti neku marku traktora a vlasnik svakog stroja se mora priviknuti na stroj i nakon nekog vremena mane tog stroja ni ti ne primjeti a vremena su takva da kupimo ili krpamo kaj imamo i možemo imati .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Izvinjavam se svima forumašima na uvredama koje sam iznesel na račun njihovih trakrktora ali moje mišljenje je takvo.
Nije on loš, makina mu je strašna ali je ostalo sklono kvarovima koji se u svakom slučaju mogu preklo noči otkloniti i teraj dalje.

@ Oficir, i dalje pojma nemaš i nebum se s tobom raspravljal.
Razlika između mene i tebe je kaj sam ja svojim rukama opipal djelove, a ti si ušima čul ili očima pročital...
Koja budala je išla klipnjače mjenjati na prvoj generalci (a još veča ih je išla platiti, a treča komentirati)kad one u večini slučajeva poderu puuuno sklopova, isto kak i radilica.
Pitanje za tebe, ko je proizvođač Indijskih djelova motora za Ursusa?

@ Tomo 1987, slažem se s tobom u svemu.
Ta moja antipatija oprema Ursusu je u mojoj glavi, ali kak sam napisal volim osjetiti osječaj davanja i primanja gasa toga motora.

MUHA, kolika bi dnevnica morala biti da napraviš maturski rad kao sa Zekanom, na Ursusu? :icon_blackeye::icon_blackeye:
Bez uvrede, ali taj posel ja na dnevnicu nebi mogel delati, a ni niko platiti. Ako jedan zidar ima 300 kuna i jesti i piti .....
Takav zahvat meni nebi bil zadovoljstvo, tj psihički odmor, ali nekak mi se čini da bi mi bil izazov poslije svega.
Znam kolko voliš svoga didicu i da si mi bliže ja bi odvojil mnogo radnih sati da ti pomognem oko on onoga kaj nemožeš sam, naravno, bez naknade.
Vjerujem da bi stvarni potrošeni sati premašili vrednost traktora i zato svako ko ima volju mora imati malo znanja pa večinu sam odraditi ili mora imati traktor sentimentalnu vrednost, a gazda deblji novčanik.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
MUVA je sto posto u pravu ,jer i ja imam URsus 355 iz 75-e godine,i to sve stoji što on kaže.. ali..opet sa druge strane,mora nam svima bit jasno da dok god je nas takvih seljaka,do tad će bit i takvih majstora i trgovina djelova za iste,... nek se nitko ne nađe uvrijeđen.. al je tak
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač pa ima Indijskih (i to jako puno) dijelova za Ursusa (kopija MF-a) i dijelova za Zetora a pašu na Ursusa a radi firma američkog imena i firma sa tri velika slova i ostale manje poznate firme mislim da ih sve znaš !!!! Ja i ti znamo budalu (ili sretnika) koji je mijenjal klipnjače i prije prve generalke ako se računa brušenje radilice .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha nemoj tak,niko nezna sve,a i nemres rec da nisam opipal i da nemam pojma,nikad nisam napisal kaj sam delal i kaj delam i ne hvalim se s tim,ovdje razmjenjujemo iskustva,ideje i misljenja i tu smo da raspravljamo a ne umalovazavamo.

Kaj se tice c360 ugradeni su mu na prvoj generalki indijski svi djelovi osim radilice i glava,pa cak i ventili i vodice,i od pocetka nije palil i radil dobro,tek druge godine kad je od zerora dobil je bilo sve ok,mislim na ceske djelove.
I evo sad treca godina sve je super i traktor radi i pali ko vurics,a puno radi covjek zemlje.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Samo razmjena iskustva, ideja i mišljenja treba biti dobronamjerna, a ti lupaš puno puta bezveze i temeljeno na goole-u, fotografijama, osobnim nahođenjima i kristalnoj kugli. A to nije posao.

Kaj su mu delali dve generalke u godinu dana? Prvi puta indijski dijelovi, kasnije Zetorovi? ufff
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir susretal sam se sa Indijskim dijelovima ni su toliko loši čak mi bilo smiješno pakovanje karika u konzerve ali ako je tak kak ti kažeš (a ja ne sumljam u tebe) možda su bila dva majstora drugi je bio bolji sličan slučaj je kod mene bil na jednom Zetoru gdje je serviser preštelel ventile jedva palil ni je bilo snage i na kraju stradale glave i ventili .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Samo razmjena iskustva, ideja i mišljenja treba biti dobronamjerna, a ti lupaš puno puta bezveze i temeljeno na goole-u, fotografijama, osobnim nahođenjima i kristalnoj kugli. A to nije posao.

Kaj su mu delali dve generalke u godinu dana? Prvi puta indijski dijelovi, kasnije Zetorovi? ufff

Ti pricas o dobroj namjeri koji si stavljal slike s neta i pisal o novom ferdi iz srbije ili izmisljal glupe teme koje nemaju veze s vezom ili stvarnosti kao ugradnja 4i5 brzine na 533,podbadal i ismijaval jako zlonamjerno sve na kaj si naisel i videl a pojma nisi imal o cemu je rijec bila,i to svjesno i namjerno.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
da presječemo sa rakijom... pitanje..jel ko od vas ugrađivo hidro ili servo volan na Usronju,velikog? - znam da bi išlo od Zetora,neki komplet...ali mene zanima kućna radinost i ako ima koja slika..hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh