• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ajde decki, malo popustite sa podbadanjem jedni drugih i nastavite temu u dobrom duhu medija. Evo ja osobno radije ne komentiram neke stvari ako nisam barem 90% siguran v ono kaj pisem jer bole ispasti iz aviona nego ispasti glup. Uvjek neko zna bolje i vise i to treba uvazavati.
Bdw. Muha, on zvuk je jednostavno nestal za dva dana i se dale dela ok. E sad ili je proslo samo od sebe ili bu zacas nekaj zruzilo. Nisam raskapal jer ga sad niti ne koristim a niti nemam vremena zbog posla ali zacas bu godisnji a onda se sikak bacam na komplet kocnice i predihtavanje sega i svacega de slini, a slini dosta. jel mi more neko napisati mere svih semeringi kaj se menjaju dok su kocnice sirom kaj si pripremim kaj nebum onda bezveze gubil casa po ducanima? :)
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ti pricas o dobroj namjeri koji si stavljal slike s neta

Lažeš kao cucak. Niti jedna slika nije sa neta. Svoju stručnost pokazuješ svakodnevno sa svojim savjetovanjima. Neka mi forumaši nedaju lagati, da tebe posluša svaki koji pita za savjet i promjeni sve što ti navedeš, pa to premašuje vrijednost stroja u pojednimin situacijama. Membrana, filter, svjećica...membrana, filter svjećica, za Zetore si doktor, daj drug, malo se spusti na zemlju i prepusti ljudima koji znaju, a nagađanja ostavi za birtiju, ili barem napiši da nagađaš. Koliko si se samo naguglao?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
da presječemo sa rakijom... pitanje..jel ko od vas ugrađivo hidro ili servo volan na Usronju,velikog? - znam da bi išlo od Zetora,neki komplet...ali mene zanima kućna radinost i ako ima koja slika..hvala

Ima ti Zjockoo onaj komplet iz RosiTeha na Zetoru. Ne vidim razloga da nebi pasal i na Ursusa.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
da presječemo sa rakijom... pitanje..jel ko od vas ugrađivo hidro ili servo volan na Usronju,velikog? - znam da bi išlo od Zetora,neki komplet...ali mene zanima kućna radinost i ako ima koja slika..hvala

Po mojem netreba njemu servo ili hid. volan. Ako je sve podmazano redovito mota se dlanom jedne ruke (u voznji naravno). Ali nebi skodilo malo olaksat ruke od motanja.....

@ MUHA, da je traktor napravljen za igru stoji, kao sto rekoh obrada materijala je ravna NULI, uzimajuci u obzir da sam samo motor slago i malo oko hidrauike. Mjenjac i dif nisam diro. Ruku na srce to je tako jednostavan stroj do bola, ali nevjerovatno LOSE napravljen. To sto se tebi "GADI" ah cuj meni je tebe iskreno zao, a ima ih pun k.......


Svako dobro i bez ljutnje Kao sto rekoh pisem iz iskustva a ne napamet.....
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Muha nemoj tak,niko nezna sve,a i nemres rec da nisam opipal i da nemam pojma,nikad nisam napisal kaj sam delal i kaj delam i ne hvalim se s tim,ovdje razmjenjujemo iskustva,ideje i misljenja i tu smo da raspravljamo a ne umalovazavamo.
A čuj, po tvojim postovima ja se usuđujem tebi reči da nemaš pojma, a ni iskustva. Jedino kaj imaš su čudna rješenja.
Za one za koje mislim da imalo znaju se to nebi usudil napisati, da nemaju pojma.
Recimo, ti od kad si došel na forum kupuješ gume za Zekana, a u međuvremenu si podjelil toliko savjeta kao da si ih punu prikolicu razdrl, membrane, svječice nebumo spominjali, ispuštanje goriva, čudni mehaničarski savjeti, manometri za koje veliš da smo te zajebali .......
Nalupati 4 soma postova je dovoljno da ja steknem mišljenje o znanju nekog forumaša, ima više samozatajnih ljudi koji šute, a znaju više od večine onih kaj su na glasu.

Ponekad mi je žal kaj su te forumaši koji imaju znanja probali uputiti na pravi put.
Ko zna kaj bi mi sve od tebe naučili :(happy):

Imam jednu mapu Ursusovih slika sa svim mogučim lomovima tak da si dajem za pravo da rečem svoje mišljenje i spreman sam ga argumentirati sa svojim slikama, a ne tuđim.

da presječemo sa rakijom... pitanje..jel ko od vas ugrađivo hidro ili servo volan na Usronju,velikog? - znam da bi išlo od Zetora,neki komplet...ali mene zanima kućna radinost i ako ima koja slika..hvala
On ima volan lagan ko perce i mislim da nema potrebe za hidraulikom.
Barem ja tak mislim

Bdw. Muha, on zvuk je jednostavno nestal za dva dana i se dale dela ok. E sad ili je proslo samo od sebe ili bu zacas nekaj zruzilo. Nisam raskapal jer ga sad niti ne koristim a niti nemam vremena zbog posla ali zacas bu godisnji a onda se sikak bacam na komplet kocnice i predihtavanje sega i svacega de slini, a slini dosta. jel mi more neko napisati mere svih semeringi kaj se menjaju dok su kocnice sirom kaj si pripremim kaj nebum onda bezveze gubil casa po ducanima?
%29-.gif
Ne sječam se o kojem zvuku smo razgovarali :icon_scratch:

Ako ima potrebe mjenjati (u večini slučajeva nema) semerig poluosovine u reduktoru, on ti je 52-72-10
Semering doboša obavezno (uzmi silikonski, košta ti 75 kuna) 58-80-13
Gumica zupčasta (silikonirati)
Gumica O-ring (silikonirati)
O-ring poluge špere veči i manji
Brtva poklopca špere sa tri i sa 4 rupe (može poslužiti i onaj s 4 rupe za obje strane)
I svi potrebni djelovi za same kočnice. Pakne, radni cilindri i opruge.
oblogu ručne mjenjaj samo za silu jer su nove katastrofa (ako to smijem napisati)

Nadam se da sam dobro dimenzije popamtil, a ko nisam nek me iskusniji isprave
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Gdje se na velikom medi(355) može poštelati kardanska lamela,ne da se ukopčati da ne krči,ili mora popola?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako ima puno mrtvog hoda na pedali onda se može na štangici.
Ako nema onda treba skinuti poklopac s lijeve strane na zvonu (dva vijka za ključ 10 ili su na šarafciger) i podiči capice na kontra maticama ključ 17. Capice treba naštelati tak da razmak do potisnog bude na sve tri isti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ima ti Zjockoo onaj komplet iz RosiTeha na Zetoru. Ne vidim razloga da nebi pasal i na Ursusa.
Ursus nema rupu u poklopcu ispred osovine kaj vrti pvp i kompresor a ta osovina je pogon pumpe za volan kod zetora .
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Muha,kako nastelat kardansku lamelu,koliko dublje moraju biti capice u odnosu na pogonske?
Kada pedalom lezaj prislonimo na vucne capice kolko jos mora biti min. do kardanski capica,negdje sam nacuo da je ta razlika oko 4 mm.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
7 mm je razmak.
Nije potrebno pritiskati kvačilo na capice pogonske lamele.
Naštelaš 1 stepen i dodaš 7mm.

Možda iskusniji štelaju drugačije, pričekaj njihov savjet.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ja sam svoje stelo 1stup. 5mm drugi 10mm i za sad nemam problema, mada se prvi moze postelat malo i na spaneru same papuce kvacila.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
kod mene drugi stepen sa turpijom za motorku od 5,5 ko rođen se naštela i radi :) a prvi na nekih 3 mm od potisnog lagera
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Muha hvala na odgovoru, nego daj mi reci koja je razlika izmedju zetorovih i ursusovih unutarnjih cilindri? Gledal sam v trgo agenciji ursusovi su isti obadva a zetor ima levoga i desnoga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
I Ursus ima levog i desnog, ako ugrađuješ Zetorove cilindre. Ti moreš (ako hočeš) i Ursusove kupiti pa netreba lijevog i desnog.
Stvar je u kutu bušenja za ozračnik i lajtung.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znaci netreba nikaj prepravljati? Ma neje neksna velika razlika v ceni a ipak mi zetor bolje zvuci na kvalitetu, mada po izgledu mislim da ih proizvodi isti cika milojko doma v garazi. :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zetorov je boje aluminija a ursusov crveni zetorov duži bolcne krače ursusov krači bolcne duže ako su oriđiđi a lijevi paše na desni i obrnuto samo je odzračnik ispred ili iza lajtunga .Ako imaš ključ za odzračivanje sa ursusom se dobival ili napraviš 9 mm cijevasti tak nevažno gdje je odzračnik .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Ak već kupuješ nove cilindre, poišči one marke Fragokov. Ti su navodno znatno bolji od originalnih Zetorovih cilindara. Za Ursusove neznam kakvi su.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
fragokov il ne kak se namjeriš... ja sam metal fragokov na svojeg pa su zaštekali za 3 mjeseca, već sam raspravljal s @muhom u jednoj temi o tome, meni se čak indija pokazala boljom varijantom na zetoru.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh