• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
dado ma to je uredu sasvim normalno izgleda

ma pregledat če se još koji put sve a pogotovo crna kutija, mora da je nešto u njoj problem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ebala vas crna kutija, da je željezo crvene boje bila bi crvena ..... To se zove razvodnik i na tom smradu od Ursusa i ima u sebi samo jedan ventilič i dva klipiča i šest O-ringa ako ne računamo ona dva koji služe za spoj s kučištem diferencijala. Čak ni na povratu u filter nema gumice.
Uostalom evo vam slike rastepenog razvodnika i deta gumica u kojem su Manžete klipa i O-rinzi za razvodnik, ručice, donji dio gdje je pumpa kompletni gornji poklopac (izvodi za kipanje i ona dva vijka ispod kojih idu gumice), torzionu osovinu i ruke hidraulika.
Više ima popratnih djelova koje treba zabrtviti nego kaj ima u razvodniku.

Ovo je onaj poprečni za kojeg je majstor rekel da nejde van



Ovo je sam razvodnik



A ovo je cjeli set za hidraulik odozgo i odozdo.

 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Brqvo majstore, kad je neko majstor onda je majstor, to ce se najvjerovatnije opet sve rastavit i sve prebrtvit,
Nego muha kako te sve.brtve da se kupe imali neki set ili se posebno uzimaju i dali ima onaj poprecni ventil za kupit ili nema

Hvala ti puno na ovim fotkama :drink::drink::drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Imaš za kupiti veliki set i mali set. Veliki je ovakav ko na slici, a mali je samo za razvodnik i djelove oko njega.
Mali ti košta 30-tak kuna, a veliki 60-tak, tak da .....

Ima i poprečni, siguran sam mada ga nikad posebno kupaval jer to valjda nikad ne ode.
Na njega vodobrusni dve hiljadarke i nazad s njim unutra.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
to je ona jna prvoj slici, e hvala ti do neba,
danas je opet krepo hidraulik digo drljaču do neba i nespušta :(rofl):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
To ti je takva raketa, taj samo gleda gde te bu zaje .... i kad bu otkazal poslušnost
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ja jučer u kolijevci pronašao maticu sa remenice od radilice....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Moli Boga da nebu trebal ovakav zahvat na poklopcu

 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
muha to si upravu ima dosta mana, al traktor ima stvarno snage jako gledo sam kad tanjuraču 24 diska vuče uz brdo trečom ide kao lud samo dim suklja, al moram napomenit da je prije koju godinu napravljena generalka i sve je mjenjano radilica jj nova ima dosta novih dijelova, tako da je miran s motorm za sada, jedino ga ta hidrauliak zeza i što je normalno jedan točak nekoči heheh
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ne velim ja da on nema snage, ima je očito i previše za ostale komponenete :eek::
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ima da jedino što ima dosta mana,
ja sma htio svoga imt 540 prodat i kupit ursusa 355 al sam odusto jer nemam puno zemlje pa mi je dosta i ovaj
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Muha, pritegnuta je ponovno, nadam se da nije bilo neke štete...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Nadam se da si ju osigural onim limom ili barem podljepil navoj.
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
evo i slike zamjene semeringa i krune zamajca
img20140422111631.jpg

img20140422111624.jpg

img20140422111616.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
O sunac ti .... pa kaj nisi haubu skidal, a alnaser 8kaj nema potrebe) jesi?
Kak si iglice na spojničke napeljal? Jel je igičasti u spojničkoj dobar? Jesi metal na malu dva semeringa ili jedan i onaj limeni poklopac?
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
alnaser je bio dobar, stavicu negdje sliku stare krune da vidis koliko je bila zatucena
iglice su bile netaknute
na malu jedan semering i poklopac ,kako je i prije bilo
haubu nisam skidao ide i ovako malo vise mora paziti ali ide
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Nebi pogrešil da si stavil dvije male manžete za brtvljenje spojničke jer onaj poklopac je nepotreban.

Mogu si misliti kak je vjenac zamajca izgledal, Ursus je to
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
nisam znao da smijem staviti 2 semeringa, inace bi to rado uradio
sledeci cu put, kao sto kazes ursus je to
 

Najnoviji postovi

Na vrh