• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
zamijnjeni semerinzi, kruna na zamajcu, i onaj lezaj u radilici
ona tri imbusa su bila skroz ispala
lisnik muha hvala na pomoci
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
MUHA
Gornja osovina u mjenjaču (355) do spojničke , stavljao si košuljicu igličastog ležaja . Koje su dimenzije košuljice ako se sjećaš ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Stvarno se ne sječam, a to ti ovisi i o tome kolko duboko je ukopalo, ako je preduboko onda nema spasa.
Kad rastaviš izmjeri i ovdje potraži dimenziju koju buš napasal.
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Igličasti ležaji su još u hrpi , osovina je malo nagrižena na jednom mjestu . Našao sam košuljicu vanjski 28 mm , unutarnji 22 mm , znaći trebalo bi osovinu skinuti na 22 mm, a to mi djeluje puno.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Kupio novu polugu kvačila i sad mi je kvačilo tvrdo i skroz malo hoda ima , prije je bilo mekano i više je bilo hoda papuče.:icon_e_wink:
 

Prilozi

  • CAM00413.jpg
    CAM00413.jpg
    58 KB · Pregleda: 112

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Jesi ostavil mrtvog hoda?

Neznam zakaj si uopče to kupoval, to ti bu ionak začas puklo. Ovdje kod mene svi imaju lanc umjesto poluge
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
To sam imal i ja dok nisam skoro proletio kroz garažu. Tada stavljen lanac i tako traje več godinama osim što zadnje 2 god ne radim sa njim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
To je jedini problem kod lanca, nemogučnost naknadnog podešavanja.
Podesiš da ima mrtvog hoda i pripašeš lanc k tome
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Dok orem ili tako nešta, nemam pametnijeg posla i puno puta mi je palo na pamet što bi bilo kada bi ja došao do kraja njive i stisnem kvačilo, a tu pukne... Pravac kanal... Ili nedaj Bože da na cesti ili negdje pukne da ubijem i sebe ili nekog drugog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Nemoj tak razmišljati, to se na svakom može dogoditi. U oranju je dovoljno gas pustiti i prije bu stal nego da kočnicu stisneš. Problem je na cesti.

Lancom se ionak samo taj dio loše poluge rješava, ali uvjek ostaje mogućnost pucanja vara na samoj poluzi i osovini na kaj je Ursus bolestan ili pucanje šeširiča na kvačilu.
Tak da uvjek postoji mjesto gde ta bu Ursus zaje..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Šta bi bilo kad bi bilo. To ti se može dogoditi na autu, traktoru ili bilo kojoj samohodnoj mašini. Znam ženu kojoj se na automatik autu zaglavio gas pred zavojem i sirota je uz svo brenzanje nastavila ravno. Gore ti je zlo ako odu brenze.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Pa znam da se uvijek svašta može dogoditi, ali u takvim poslovima nemaš pametnijeg posla pa razmišljaš o glupostima :biggrin:

A nekada znam pjevati, barem znam da me nitko ne čuje, čak ni sam sebe ne čujem :(rofl):
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Dosta zafrkancije, ajmo sad ozbiljno...

Neki dan sam primjetio da mi na regulatoru broja okretaja ima napuknuto i slini ulje, od unutra prema van je malo podignuto, ne vidi se najbolje na slici. Čuje mi se tuckanje, nekako mi je najbolje usporedba IMT 533, vjerujem da znate ono njegovo tuckanje, ali ne čuje se stalno, malo se čuje, malo ne.


Nalazi se otprilike ovdje, ako ne možete skužiti sa originalne slike.


U čemu je problem?
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Lancom se ionak samo taj dio loše poluge rješava, ali uvjek ostaje mogućnost pucanja vara na samoj poluzi i osovini na kaj je Ursus bolestan ili pucanje šeširiča na kvačilu.
Tak da uvjek postoji mjesto gde ta bu Ursus zaje..

stricu na zetoru puko šeširić kad je pripremo i dlaka falila da uleti u kanal,koja frka kad stisneš kvačilo a on nestaje a kanal blizu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Dosta zafrkancije, ajmo sad ozbiljno...

Neki dan sam primjetio da mi na regulatoru broja okretaja ima napuknuto i slini ulje, od unutra prema van je malo podignuto, ne vidi se najbolje na slici. Čuje mi se tuckanje, nekako mi je najbolje usporedba IMT 533, vjerujem da znate ono njegovo tuckanje, ali ne čuje se stalno, malo se čuje, malo ne.
U čemu je problem?
Razletel se regulator. pripremi soma kuna
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Traktor radi normalno, prima gas sasvim u redu... To je normalno?
 

Najnoviji postovi

Na vrh