• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Koja je razlika izmedju 355 i 360?

Snaga, ''boš'' pumpa, prednji trap, na prvim 355 i koljevka, prednji točkovi, zadnji kraj (odnosno klateća poteznica, nosači vuče prikolice..), instrument tabla, ..
Inače medo, puno traktora dobiš za malo para, za povuć lud, motor pali ko mina, nikakav potrošač, tu i tamo mjenjač malo prekopat, hidraulik malo češće, promijeniti koju prednju felgu..
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Hvala "Petar" na objasnjenju Imam ga vec neko vrijeme, nedavno napravjena "polu" generalka, sad mi je ostao zadnji kraj odnosno hidraulik.

"MTD001" istina zvuk je nezamjenjiv pogotovo pod punim teretom uzbrdo. :biggrin: A da pali ko mina to je istina, eto moj je dimijo ko blesav, od zamajca, na mjeracu, na cepu, naprjed na remenici radilice, ali je palio na -10 nakon 3-4 kruga.
Ulozeno nekih 3-4 tkn vecinom Ursusovi i Zetorovi dijelovi i sad pali za 2-3 kruga prije.

Nisam skido jos poklopac hid. dolje, jer je trenutno u drugom planu zbog ljepog vremena, a nije mi takva sila.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Danas skinuli poklopac zadnjeg kraja, skinuo cilindar i klip poluga. E sad za skinut "kocku" hidraulike, dali ima nesto na sto moram posebno obratit paznju? da nesto ne pogubim, smotam, strgam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Raskopčaš polugicu kiper ventila, skineš tri vijka koji ga drže za poklopac i izvadiž one dvije redukcije ( ključ 24 gde se stavlja cjev kipera).
Razvodnik van i pripaziš kod rastavljanja da ti kaj iz njega ne izleti pa da izgubiš i da ne izmješaš ako ti je prvi put da rastavljaš.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
nzyiufezwry3zay2thm.jpg


Skinuo sam izvod za kipu i ona druga dva sarafa, (jedan kljuc 24, i 17 mislim)
Kad stavim na stol nema probema jer sve slikam. Jel moram kompletno pouzje skidat ili samo od kipe i hidraulike?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Slika me podsjetila, treba i onaj lajtung kaj ide u filter otpustiti.

Polužje nije potrebno rastavljati. Samo od kipera bolcnič izvaditi. Od razvodnika klipič izvučeš van bez da ga otkapčivaš.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Zaboravio....
Sta sve covjek nadje na polovnom traktoru.....
Ovo mi je treci caval u traktoru....


Pumpa ostala netaknuta...



Slika me podsjetila, treba i onaj lajtung kaj ide u filter otpustiti.

Polužje nije potrebno rastavljati. Samo od kipera bolcnič izvaditi. Od razvodnika klipič izvučeš van bez da ga otkapčivaš.

OK hvala sutra slikam dalje, mozda nekom zatreba...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Danas pumpa poslozena i vracena nazad s novim filterom,i skinuta "kocka".



Na predzadnjoj slici se vidi dovod ulja u kocku, tu je stisnuta gumica, vjerovatno je i tu malo gubila tlak...


Evo slika poluzja ako nekom zatreba..

 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Kocka rijesena, gumice, podloske zamjenjene.



Slike su malo losije jer sam sliko sa mobitelom...

Sutra stavljamo poklopac i test. Koliko ide ulja u getribu i diff.?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Do max na mjeraču, cca 30-tak litri.
Ispitaj sigurnjake kad ih imaš vani.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Naj jednosatvnije tak kak ti je Crni rekel, nije baš najtočnije ali orjentaciono je ok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Kocka rijesena, gumice, podloske zamjenjene.
Ovo zaokruženo nije bilo potrebe rastavljati, a o ovom djelu označenom strelicom imaš na čepu jedan O-ring i ispod njega jedan ventilič sa oprugom koji zna zaštekati ili puknuti opruga .
Obrati pažnju na to.



screen capture
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Vidio sam i opruga je cjela, a O-ring zamjenjen. Ovo gornje je od kipe, znatizeljan sam pa volim sve vidjet, samo ako znam sastavit nazad. Sigurnjake nisam ispitivo. danas je sastavljeno nazad, i isprobano (onako od oka), jer mi strojevi nisu blizu. Kuruzanu (kuruznjak) pun drva podigo 5cm u zrak, hrastovu suhu gredu strgo na pola...:icon_axe:
Znam treba me streljat a kad nisam imo drukcijeg testa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Zakaj bi te trebalo streljati, ja kad nisam imal s čim ispitati sam lancom za najdeblje drvo u dvorištu zavezal.
Prednji kraj u zrak i tak je do jutra stajal, ako je bilo sve kak treba
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ako je pumpa dobra diže prednji kraj u zrak. naravno, bez hrpe utega
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Znaci skinem utege i prvu kuku i mora se sam dic? Malo citam po knjigama, pise da hidrauik ima snage dic do 1,2T. Malo je to puno....
 
Na vrh