• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
posto ursus nema dihtunga i semeringa,jeli moguce onda da je los kvalitet ventila pa izbaci ulje?dali bi ih trebao provjeriti?a na bosh-pumpi regulator nije uredu,to smo konstutovali prosli put,pa niz nagib i vise opterecenja ima,!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Pa ja se nadam da je majstor vodilice ventila stavil nove ili da je provjeril da su ove stare još donekle.
Mada te vodilice su tak visoko, a gore ulje tak malo da do toga nije, a između ostalog onda bi ulje stalno izbacival, a ne samo nizbrdo.
Prvo riješi pumpu, a onda buš videl kaj bu dalje
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
ok hvala!a moguli dobiti savjet,trebao bi mu malo prepipati i kocnice lijevi tocak mi slabo koci,gdje ih mogu postelovati,i pogledati ako su pakne lose kupiti nove i koje pakne kupiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ako pričamo o nožnoj onda štelanja nema.
Najvjerojatnije su masne pa ne koče. Otišao semering ili gumica zupčasta i gumica O-ring ili propustil kočioni cilindar u kotaču.
Pakne uzmi Zetorove isto kao i kočioni cilindar s tim da vodi računa da postoji lijevi i desni kočioni u kotaču.

Možda nebi bilo loše da prvo probaš odzračiti
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
jeli mi moze neko reci dali se moze zavariti onaj poklopac sto se nalazi na klipovima odzgo,ili vec sta mu raditi!napukao mi je danas pored sarafa i izbacuje mi ulje gore!radi se o ursusu c 355
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Može ali je aluminijski pa treba i mešter s takvim aparatom.
Neznam kolko ti se to isplati variti, novi dođe 26 kuna
 

grga1976

Novi član
Tu od
1 Stu 2013
Poruka
6
Ozbiljno razmišljam o kupnji polovnog 560 pa me zanima ako netko zna potrošnju po hektaru.
 

grga1976

Novi član
Tu od
1 Stu 2013
Poruka
6
Eto što se desi kad gledaš njuškalo i pišeš na forumu mislio sam na 360,moja isprika.:mur:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Obrađujem 5ha oranica, a 3 su mi u poticaju, plus svinje, i dobijem oko 600 litara plavog godišnje. Niti jedne godine to neuspijem potrošiti, potrošim oko 400 l. A obrada je oranje, tanjuranje, sjetva, špricanje, kultiviranje i ostalo. Pa ti sad probaj izračunati.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,729
imam ursusa 360 1990 godina, motor nije baš u nekoj snazi al recimo da je na nekih 70 posto,potrošnja u oranju po rali(jutru) od 9 do 15 litri zavisi od zemlje koju orem, sa roto kosom na hektar i nešto sitno mi je spalil cca 12 litri s tim da imam vožnje do ledine i nazad 15km,a u baliranju sijena sa 20litri plavca mogu paket špage(oko 900 bala) bez problema potrošiti i još mi ostane nafte.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Kaj si na glavama delal?


A da tebi ne cvili negde u alnaseru?

Glave su poravnate iako nije probio dihtung glave, neznam zašto ih je nosio, njegova želja. Ventili prešlajfani iako nisu pregorjeli.

Alnaser ?? Možda. Sad več sumnjam na sve. Danas sam sa njim ruljio kukuruz i ništa se nije čulo a zagrijao se na radnu temp. Neznam. Neču ga opterečivati dok nebudem siguran da je to rješeno. Samo laganini za sada.
Kad je rađena generalka kupio sam polovne glave (falilo malo love) ali su ventili bili propali i tada su stavljeni ventili od novog tipa zetora ( tada je to bila serija xx20/xx40) i sad mi neki kažu da je on dosta jači nego prije zbog tih ventila. Jeli to baš tak ili pričaju bedastoče ?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Pa kada se obrađuje glava obrađuju se i ventili, da se ukloni garež i da imaju bolje dosjedanje. A da bi ti Zetorovi ventili povečali snagu toliko da se to znatno primjeti to bi već trebala biti čarolija.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Pitanje u vezi glava je bilo upučeno Mrkom 87.

Zetorovi pojačani ventili su veči u promjeru i deblje pečurke.
Obrađivanjem dosjeda ventila povečava se promjer pa samim time je mrcicu veča rupa sica ventila. Time on usisa malo više zraka i lakše izbaci sagorjelu smjesu.
Moje je mišljenje da je to toliko malo da običan korisnik ne primjeti nekakve razlike oko snage motora :icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene pojačani ventili ništa ni je jači jedino drugačiji zvuk kliktanje .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Oprostite. Nisam skužio da nije zamene pitanje u vezi glava. Kažem što sam čuo ali ja nisam primjetio neku veliku razliku u snazi prije i poslje
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,729
@muhaničar ja sam to napravio na zetoru(pisao sam i toj temi), u pravu si nema tu neke osjetne razlike u snazi možda je mrvicu oštriji na gasu al to je zanemarivo
ja sam mislio da će se možda malo smanjiti dim al i to je ostalo isto
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ja sam to napravil u više navrata, ali nisam radil ni prije, a ni poslije s tom makinom pa nisam mjerodavan da osjetim razliku, ali meni je to nekak logički da je to tak jer sujako male razlike u pitanju.

Mislim da je to više onak birtijska priča.
Sječam se, jednom prilikom sam kolegi brtvil AC pumpu koja je mastila na brtvi, još dan danas, a prošlo je od toga več dobrih 5 let, nemre se nafaliti kak mu od onda traktor ide i kolko sad snage ima.
Ugrađena brtva je bila i deblja od one orginalne :icon_scratch::icon_scratch:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,729
da da to su birtijske priče,ja sam jednome liku mjenjal lamelu pa je tumačil okola da kad se lamela promeni da je to točno drugi traktor kolko bolje ide pogotovo u oranju (jebiga prešutil sam da sam mu malo ventile i dizne preštelal i filter zraka očistil)
kolko bi ursus/zetor poslije generalke trebal imat kompresiju?
 
Na vrh