• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Po opisu zvuka bi bilo do regulatora na Boš pumpi.
Jesi natočil ulje u nju nakon remonta?
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
natocio sam je ali mi posle nekog vremena iscuri ulje(izmedju boš pumpe i bloka motora al se sliva niz blok motora).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Tu iz Boš pumpe nemože ulje van.
To ulje curi iz motora, a pušta na O-ringu između pumpe i bloka.

Mislim da se baš niste proslavili sa tom generalkom :icon_scratch::icon_scratch:

Provjerite dize i natočite ulje u pumpu.
mada meni sve više smrdi na pumpu čim tak loše radi
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ako ste ugradili Ursusove čepove i ako bu u njemu voda kroz godinu ili dvije bude opet prilika za slikanje :(

Tražio sam za ursusa. Valjda mi ih je onda njegove i dao. Nisam pitao za koji su traktor. Nemam namjeru stavljati vodu baš zbog tih čepova.
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
Tu iz Boš pumpe nemože ulje van.
To ulje curi iz motora, a pušta na O-ringu između pumpe i bloka.

Mislim da se baš niste proslavili sa tom generalkom :icon_scratch::icon_scratch:

Provjerite dize i natočite ulje u pumpu.
mada meni sve više smrdi na pumpu čim tak loše radi

Ok,ali uglavnom stalno moram dosipati ulje u pumpu!negdje nestane!!dali mislite da je regulator moguc razlog sto izbaci ulje na auspuh,i ima ovakav zvuk preko 1600 obrtaja!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Tražio sam za ursusa. Valjda mi ih je onda njegove i dao. Nisam pitao za koji su traktor. Nemam namjeru stavljati vodu baš zbog tih čepova.
Trebal si prije pitati mada i znalcu problematike ponekad pokušaju uvaliti Ursusove čepove glava za Zetorove glave.
Identični su po promjeru i izgledu ali ne i po sastavu.

Kaj je tu je, antifriz unutra pa dok traje.
Jeste ih barem zafarbali prije ugradnje?

Ok,ali uglavnom stalno moram dosipati ulje u pumpu!negdje nestane!!dali mislite da je regulator moguc razlog sto izbaci ulje na auspuh,i ima ovakav zvuk preko 1600 obrtaja!
Ako mu fila previše goriva u krivo vrijeme moguče, ali onda to kaj izlazi izgleda kao ulje, a u stvari je to nesagorela nafta.
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Misliim da nije. Promjenio sam za sada majstora. Onaj prvi voli malo previše :icon_pidu:. Ovaj je mlad pa čemo vidjeti a ja nisam htio dosađivati sa nekim jednostavnim stvarima. Nije generalka u pitanju. Ipak fala. ubuduče ću ipak pitat iskusnije dečke.
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
Ako mu fila previše goriva u krivo vrijeme moguče, ali onda to kaj izlazi izgleda kao ulje, a u stvari je to nesagorela nafta.

kada idem uz nagib i vozim teret dim je ok,crn!ali i u mjestu kad radi ima bjelog dima,a da upravo tako kad izbaci je crno rijetko i od samog auspuha cini se kao preradjeno ulje!a kad se tek upali zvuk preko 1600 obrtaja je ok,kada se zagrije onda varira!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Čim proizvodi takve zvukove pumpa ne valja.

Znači, dize i pumpa na stol, usput zamjeniti O-ring i onda proba.
Pod predpostavkom da ste pravilno okrenuli i rasporedili karike i uredili kvalitetno glave, ako niste onda uz ono prvo treba ponoviti radnju unutar motora.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Maloprije dovezem starog ursusa doma kad pocne nesto lupati i cviljeti sa desne strane kod onih duguljastih poklopaca, mislim da su od bregaste. Kad ga je slozio upalili ga i nista se nije culo valjda dok se nije ugrijao. Sta bi to moglo sad biti i otkud poceti ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Misliš oni aluminijski poklopci ventila?
Gore na motoru, ima ih 4 komada.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Sa desne strane imaju dva kvadratna poklopca koje drzi po jedan saraf na sredini poklopca
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Mislim da je rekao da je citao u knjizi da se stelaju na 0,20 ili 0,25. Ako je samo to bice dobro. A jeli moze biti da je zastopan kanalic sta ide kroz podizac ventila pa da nema podmazivanje ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Sa desne strane imaju dva kvadratna poklopca koje drzi po jedan saraf na sredini poklopca
Misliš s lijeve strane, s desne je Boš pumpa?

To kaj lupka je moguče da je do ventila ali neznam zašto struže i cvili.
Ako je poštelal na 25-30 onda nije do toga.
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Sa lijeve strane strane je boš pumpa na velikom ursusu a sa desne te poklopci, to su dva poklopca unutra je bregasta, a na njih sestavlja i u slucaju nuzde odušak... Muhanicar, mislim da sad znas
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Sa lijeve strane strane je boš pumpa na velikom ursusu a sa desne te poklopci, to su dva poklopca unutra je bregasta, a na njih sestavlja i u slucaju nuzde odušak... Muhanicar, mislim da sad znas
a malo ste se mimoišli u smjeru gledanja... Muhaničar gleda od napred od kilerakrajeve motora,a ti gledaš sa vozačkog sjedala... uglavnom,muhaničar je u pravu.. poklopci se nalaze sa lijeve strane,iznad indikatora pritiska ulja u motoru,...

76521593_2_644x461_ursus-c355-zdjecia.jpg
.
 

Najnoviji postovi

Na vrh