• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Stegnutost glava je nebitna za tvoj problem.
Ventile slobodno opet preletiš, nebu ih bolelo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi zanima me kaj ima sve u rukavcima za mjenjati i kak ga rastaviti. dali se osovina izbija prema dole ili gore? trebal bi to srediti jer ima jako lufta.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Odi u temu muhin maturski rad i potraži slike prvog kraja jako je slično ko na tvom.
Ima slika kompletnog rastavljanja.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
U rukavcu imaš gore jednu piksu i ležaj sa odgovarajućim podloškama. Izbija se odozgo prema dolje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Podigneš prednji kraj u zrak, potklocaš.
Odšarafiš ona 4 šarafa dole kaj drže rukavac za osovinu rukavca, pazi da ti ne popucaju šarafi, upotrebi čekić.
Odšarafiš onaj gore šaraf gde dolazi gurajuča spona i izvadi nosač, upotrebi čekić.
Pazi da ti osovina rukavca ne opadne na palec, tu netreba čekić, to ide samo.
Odmasti jer si sad u zadnje vreme sigurno mazal kak nori.
Izbij čahure osovine rukavca, upotrebi čekić i sjekać.
Osovine rukavca odnesi tokaru da malo poradi na njima.
sastavi obrnutim redosljedom, bez upotrebe čekića.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Muha to si zrecitiral kaj z rukava, sam daj mi reci ima tu na osovini kaksni lager ili je sam piksirano?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ima, dole pri dnu je aksijalni ležaj. Buš videl kad rastaviš.
Bi ti metnul sliku, ali sam sve Ursusove pobrisal.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo jucer ursula sastavljena, postelana i zapaljena prede ko maca, za sad nikaj nigder ne slini niti nist slicno, sutra rjesim do kraja rukavac i plehovinu i gas. Muha sutra stavim sliku osovine rukavca, lagera nije bilo niti u tragovima sve je ilo na piksama, sutra dobi novo i ima da se mota kaj servo i jos bole od toga.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Aksijalni ležaj 51108 koji ima čak i svoj nosač. Dvije pikse jedna gore i jedna dolje i s donje strane osigurač. Ako to sve ne nađeš nešto fali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
I na nosaču aksijalnog O.ring :icon_wink:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I na nosaču aksijalnog O.ring :icon_wink:

Jel imas mozda sliku iz radionickoga? Danas sam kupil lager, pikse i dve podloske. Kaj mi sad jos fali jer osim piksi nije bilo nicega tak da niti neznam kak kaj ide? Ljevi nisam rastepal jer nema opce lufta ali desni se valjda podrobil v brazdi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ljevi nisam rastepal jer nema opce lufta ali desni se valjda podrobil v brazdi.
Rastepi lijevi da vidiš kaj ima u njemu, isto je ko i na desnom
%28giggle%29.gif
%28giggle%29.gif

Jel imas mozda sliku iz radionickoga?Danas sam kupil lager, pikse i dve podloske. Kaj mi sad jos fali jer osim piksi nije bilo nicega tak da niti neznam kak kaj ide?
Hvala kaj si me podsetil da i radionički njegov imam, i njega bum pobrisal, a s papirnatim potkuril.

Evo slika iz radioničkog

1 graničnik
2 čahura
3 sklop rukavca
4 aksijalni ležaj
5 nosač aksijalnog ležaja
6 O-ring nosača
7 kajla
8 rukavac
...........................

 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Čekaj zimu pa onda potkuri kaj bu nekšna korist:) Taj nosač pod br.5 jeli on gore na vruče naprešan, meni je dosta pojeđeni pa me zanima dali bi išel pod prešom dole ili ga baš treba grijati pa onda pod prešu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Nosač aksijalnog se samo lagano čekićem (s čim bi drugim na ursusu) trkne i on ispadne van. Možeš uzeti neku cjev pa po njoj ako je zahrđal.
Novoga okreneš da zatokareni dio okreneš prema dole.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dečki jel mi netko može poslikati i izmjeriti onu pločo za donju kuku, znači ne kuku nego onaj nosač kaj se šrajfi u traktor koji nosi kuku ili još bolje ako tko iz Međimurja ima taj nosač za posuditi na dan-dva kaj bi si ja dal to na poslu napraviti!:icon_pray::(clap):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Gledal sam danas jednog 355 74 god. na kojem su ove godine stavljene nove karike od zetora jer je na jednom cilindru pukla karika u oranju i tada je i zakuhal. Glave su sve poravnate i stavljene su nove brtve glave gore. E sad jedino kaj muči mene i gazdu je to kaj teško pali. Gore je aku. od 95ah i kod paljenja dosta sporo vrti. Treba ga jedno 3-4 puta verglat po 10-tak sekundi dok ne kresne. Nakon toga pali na zub. Jel taj aku. slab za njega? Čak mislim da je možda i alnaser loš pa zato sporo vrti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ursus inače pali ko metak.
Mislim da bi i sa tim akumulatorom moral paliti, probajte prerešetati alnaser ako sporo vrti
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Zaboravio sam pogledat dali se alnaser grije dok tako sporo vrti. Ak budemo kaj dogovorili i ako ga budem ponovo gledal malo ću bacit oko na alnaser.
 

Najnoviji postovi

Na vrh