• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne mora biti isključivo anlaser kriv.
Kad su koji od kablova promjenjeni?:rolleyes:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Da..pa onaj dugački od plusa je očaj..pas mater.. trebalo bi nekad u 38 godina i to promijenit..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa dobro i tu se slažem sa vama, treba tu i tam svakih 30 godina zamjeniti kabel koji košta par kuna!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Sve to stoji oko kabela i alnasera, ali zašto onda kad jednom upali svako sljedeće paljenje je na zub? Iz iskustva znam da ako je alnaser loš da ni drugi put neće kresnut kako treba.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Možda gledaš u krivom smijeru. Tu bi bilo najbolje izmjeriti kompresiju te vidjeti u kakovom je stanju dovod goriva do cilindra.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
A možda, karike su stavljene nove od zetora i glave su uređene pred pola godine zato i ne razmišljam o slaboj kompresiji.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Sve to stoji oko kabela i alnasera, ali zašto onda kad jednom upali svako sljedeće paljenje je na zub? Iz iskustva znam da ako je alnaser loš da ni drugi put neće kresnut kako treba.
Zato kaj,dok je ladan motor i anlaser i sve skupa,treba daleko puno više struje cuknut iz akumulatorića,nego kasnije dok se sve zagrije... i ja sam imal utakmice sa teškim palenjem na hladno,nebrojeno puta...pas mater :mur:
Ovaj tu na slici ispod mog nadimka me je vežbal ko majmun bananu...prošle zime... dok je ladan bio ,nemre okretat,nema snage za okretanje..kasnije kaj metek... skidal sam sve dolje,repariral i opet isto... a novi akumulator... sam htio generalno delat već,,a na kraju,kabal od plusa i grijač je probil... dok sam promenil kabal i sve rešil...bez problema vrtia,na ladno,ak oćeš celi dan...
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
i tastov medo kod prvog paljenja malo duže vergla,ali kasnije ko mina pali na zub...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imaju oni problem i sa malim precnikom kabla i za punjenje diname. cesto i kad puni kako treba veliki pad napona se desava izmedju alternatora i akumulatora. drugo sistem na dva po 12v akumulatora nije dobar i onaj drugi sa leve strane je uvek zapostavljen sa punjenjem i praznjenjem. kod nas svi masovno prosiruju malo kutiju i ubacuju samo jedan malo jaci. mnogo bolje se pokazalo. a ako je dinama jos na njemu obavezno postojeci kabal uduplati ili vece kvadrature staviti i pregledati kablove i spojeve oko alnasera i akumulatora. rodjaku i mnogima ovde sam to odradio i sad mnogo bolje pale . akumulatori se bolje napunjeni a spojevi cisti i alnaser ga pali iz cuga. brzina verglanja motora mnogo znaci pogotovu dizelu i malo vremena utrositi da se pregleda ,ocisti ili promeni kabal mnogo znaci kasnije i mnogo dugotrajnije i bolje. i ugradnja alternatora je mnogo bolje resenje a time ce i paljenje biti bolje
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A možda, karike su stavljene nove od zetora i glave su uređene pred pola godine zato i ne razmišljam o slaboj kompresiji.

Ma beži od toga jer je složen za udaju, da su karike i od ferarija to se tak bar na ursusima ne dela gdje najskupljiji sklop dojde 600 a najjeftiniji niti 290 kn! Ako baš očeš ursusa kupi nekvoga krša za 1500€ ili čak i manje sa dobrim gumama lupi u njega 1000€ i imaš traktor za goji znaš štaje i kako je!

Muha zna kak sam se ja oženil sa mojim, dečki napravili generalku i sve super ali mi je zaboravil napomenuti da su slomili komad bloka gdje nalježu gumice i propišal nakon 3 godine i sad sam skemijal dok ne nabavim novi blok i sve prebacim u njega! Tak da badava nutra sve novo kad su zaj... glavnu stvar!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Traktor je od kolege i on sa njime normalno radi. Rekao mi je šta je sve radio na njemu u proteklih 10 god. kolko je kod njega. On je kupio veći Zetor, 9540 mislim da je. Ako bi kaj i dogovorili nešto bi bilo u novcima a nešto bi preklopili sa nekim drugim stvarima.
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
tak ti je meni bilo nas 335 dok je hladan neče nikako čak i po ljeti drugo paljenje na prvi zub odneso anlaser na reparaturu 600kunića i sad pali
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Ma i meni to smrdi na loš alnaser jer sporo okreće, moralo bi to bit puno življe. Trenutno mi i na U-445 isto teško vrti jer je alnaser gotov i moram uzimat drugi.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
čak i...! znam da mene nešt hebalo sa kontaktima na četkice,...sad neznam točno šta,davno je bilo..ali znam da kad sam skinul onaj zaštitni lim oko četkica (izvana) i pritisnul,valjda kontakt od četkice,pas mater,neznam točno,onda se štel razdrapat od vrtnje.... e mislim da ima veze sa ona dva Nijeta ili njeta,kak se već kaže..ja sam tam del šarafe
ak ko ima kakvu sliku..:icon_e_surprised::icon_e_surprised:

Ma..kad sam ja smotan.......
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
alnaser se i treba povremeno ocistitii pregledati. ali navika nam je da tek kad nesto crkne popravljaj.samo prasina od cetkica je dovoljna da pocnu glaviti u nosacu a kamo li korozija i kondenzacija i ko zna sta jos kad se udruzi. cesto oprugice nemogu zato da prislone neku cetkicu uz kolektor rotora i odmah nema brzine i snage alnnaser. i sam automat dobija u startu masu preko cetkica tako da i on zbog toga nekad zataji. bar svake 3-5 god bi trebalo skinuti i pregledati ocistiti i zamenuti ako je sta potrebno.biksne lose mogu kositi rotor i cak nekad i stator time ostetiti i eto skupog belaja. zato se na prvi znak to sredjuje ako se neotvara redovno i servisira.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Neki dan dogovorio sa majstorom da skine glave na ursusu i da promjeni čepove na glavama jer mi je jedan čep procurio i da sredi ventile ako treba. Kad smo ga išli upaliti, nakon 1,5 god stajanja, mali kresne kao da je jučer palio. Kad je skinuo glave točno sam se iznenadio da je nakon 3700 rs nakon generalke još sve kao novo. Možda danas bude gotov pa budu slike ako stignem. Žao mi je što nisam slikao kad ga je rastavio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Ako ste ugradili Ursusove čepove i ako bu u njemu voda kroz godinu ili dvije bude opet prilika za slikanje :(
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
Re: ursus 355,problem sa saltacima sporih i brzih

poz..imam novi problem na ursusu 355..izbacuje ulje na auspuh pri spustanju tereta na duze vrijeme..kad vucem teret uz brdo izbacuje normalan crn dim i ne osjetim u dimu sagorijevanje ulja, ali kada pocinjem spustati teret i to spustanje potraje malo duze,nakon nekog vremena na kratkim ravnicama pocinje da izbacuje plav dim, kad dodam visi gas taj dim je bijel i u njemu se osijeti sagorijevanje ulja i naravno izbacuje ga u donjem dijelu grane auspuha..radio sam mu generalku, dobro pali u vrijeme ovih jesenjih mrazeva i dobro vozi,nisam osjetio nikakve promijene..isti mu je pritisak ulja u motoru 2 - 4 bara, ako to sta znaci..ne trosi vodu-permant..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Ako si siguran da nije voda onda ti ne gine skidanje glava dole.

Možda je koja pukla, kaj bi stvarno bilo čudo na takvoj makini :icon_rofl:

Ulošci diza su dobri? Da koji ne piša pa vara?
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
Dobro provjerit cu to.A ovaj majstor sto mi je radio generalku,kad sam mu ovo isto pricao posle rekao mi je da varijator na bosh-pumpi nije uredu,radio sam bosh-pumpu ali opet isto ne dimi niz nagib,posle duze relacije izbaci ulje,ali on opcenito preko 1600 obrtaja pocinje da mijenja zvuk i varira odprilike da docaram zvuk ide na brum-brum,ali vuca i paljenje je uredu!dali ti ovo sta moze da znaci da se problem rijesi!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh