• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Jel zna netko koliko bi koštali svi djelovi za generalnu motora za 355? Jučer sam slučajno saznao da jedan čovjek ima sve djelove za generalnu, zapakovane i daje ih u pola cijene, pa me zanima koliko bi to bilo novaca?

4 sklopa, znaci karike klipivi cilindri i sve to, 1000 kn, brusenje glava 500 kn, vodena pumpa 180 kn... Boš pumpu sam stavio od zetora 6340 moja bila gotova... Nova je bila 1800 kn... Prije dvije godine to radio, napravio sam 950 sati, samo toči i vozi izvitlao najmanje 600 kubika drva scjepao i ispeljao van a di je jos i oranje i sve... Samo sto vise utega napred i samo gass nema da neide :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Sklop po 250 kn?
Bilo je toga, ali to je zadnji šrot kaj je bil u ponudi.
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Da i meni je bilo sumnjivo a u tom trenutku nije bilo para za zetorov, bio je 400 kn reko i ovaj ce posluzit zasad...
Sto znaci ako mi je bacio malo ulja na auspuh? Jel moze bit zato jer sam natocio previse kad sam mjenjao ulje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Kad je bacil, sad nakon tih 1000 Rs ili prije
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Nevjerujem da je na auspuh izbacil višak, prije da je radi nečeg na glavama.
Jel ste uređivali glave kad ste radili generalku?
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Da jesmo i nove ventile smo stavili... Dimio je plavo dok nije to sagorilo kaj je izbacilo i sad je opet sve normalno... A sve smo mjenjali samo radilica nije dirana
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Vodilice ventila isto predpostavljam su bile nove.
Neznam, jel si siguran da je ulje, da nije malo nagorela brtva na glavi pa baca mješavinu vode i kompresije?
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
A mislim da je ipak ulje, masno je bilo bacilo mi na spoju di mi auspuh na granu ide jer mi jedan šeraf ne drži pa mi tu bacilo nije to puno bilo... Mjesavina vode i kompresije? Bas se i ne kuzim tolko u mehaniku jel to štetno jako?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ne citiraj bespotrebno, imaš dole u lijevom čošku tipku odgovor ili koristi opciju brzi odgovor :icon_wink:

Ako je voda u kompresionom prostoru onda je štetno.
Jel ti troši vodu?
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Ok pardon novi sam jos pa se ne snalazim baš.
Ne voda mi je stalno na istom, jedino kad mi idem uz brdo pod velikim opterecenjem onda je zna malo bacat na iberlaufu na kileru... A ovak je sve u redu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ako to nije baš prestrašno i nema naznaka da je povečana potrošnja ulja ili vode, te ima pravilan rad, onda samo po plinu.
Sagorelo bu to i pretvorilo se u garež, a i Ursus je to
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ti si jedan od rijetkih koji priznaju :icon_pray::icon_pray:
Samo ga teraj, nek služi
 

Najnoviji postovi

Na vrh