• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma meštra sam dovlekel direkt s posla ispod viličara, šrajfil je do pol 7 i onda još došel k meni do 9! Rekel je da ga najbole jbe to kaj nema vode v karteru, tj nije nakon ulja došla niti kapljica nad rupu od čepa a traktor več 5 dana stoji na mestu i nese vužikal tak da se ne mogla zmešati a vidi se da je ulje sifkasto a ne črno jer je od zadnjega menjanja napravil 160h!

Ako je pukla ili korodirala stublina trebao bi da nabija kompresiju u hladnjak.Mozda nisam dobro citao al mislim da je problem samo u povecanju nivoa tecnosti u kareteru.Znaci da su procurili O-rinzi na stublinama.Najcesce se desava da procure ako se traktor koji put pregreje ili ako zamrzne voda.

E vidiš v tome je problem kaj baš pazim stalno na vodu jer mi kiler slini i imam stalno kanistra polek sebe dok nekaj delam, a i nemam tak cuda zemle kaj bi ga garal den i noč to ja se stignem napraviti 2-3h svaki dan nakon posla, a i cim dojde malo mrzlije odma ide v njega antifriz na -35 i to stalno kontroliram, a i ne dela nekaj kroz zimu!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ako je pukla ispod djela kroz koji ne "voze" karike (donji dio) nemora nabijati kompresiju u kiler.
Ja bi skinul karter
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja mislim da definitivno ide dole sutra jer je mešter sam rekel da je najsigurnije klipove van i onda vidiš na čemu si!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Prije toga provjeri čepove na glavama da nije koji probušen.
I ne citiraj bespotrebno :eek::
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A jbga umaklo mi:), To je isto poglednul ali zutad dojde odma posle 3h dok dojdem s posla pa bu još se poglednul pod vedrim nebom!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dan 2.
Skinuli karter, izbili klipove, sumnjamo na prvu piksu od kilera ali nismo stigli testirati pod pritiskom jer nas je kiša protjerala, ali ima uvjek onaj ali! Ne želim biti prost ali mamicu jim j... nesposobnu traljavu, kretenčine su sredili glave, ventile, stavili nove sklopove na staru neobrađenu radilicu i stare leteče, kolko glup moraš biti za tak nekaj napraviti? Rekel je mešter, sad da mi je tu te koji je slagal namotal bi mu radilicu oko šijaka!:fiery::icon_oak::eek::(sweat):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
To se tak i dela (slobodno reci meštru da sam ti ja rekel) ako je radlica donekle. Ok, ležajeve su trebali promjeniti, možda.
Uz redovitu izmjenu ulja sposobna je potrošiti 3 garniture sklopova.

Jel ste ustanovili odakle voda?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Najgore je to kaj se pod rukom cuje da je pohabana a i leteci su totalno pohabani, da su barem počistili radilicu kod montaže, se je bilo smeče pod letečima tak da su možda i deli nove ali jih je se spodrapalo da se pod prstima čuje!
Velim na oko se nikaj ne vidi, prva piksa je malo sumnjiva ali nas je kiša pretirala pa smo ne stigli deti pod pritisak a v radionu sam ne mogel s traktorom jer sam nasral bazena za decu pred vrata! Što bi si mislil da bum moral zaklati ursulu!:(angel)::icon_rolleyes::icon_anal:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Nezaboravi da je ta radilica kod tebe popapala bog zna kolko vode, a da ti to nisi skužil. Prije nego se nivo počel dizati.
Iako su ga možda spremili za udaju, ko zna.
Nema potrebe stavljati sistem pod pritisak, to se vidi i ovak pa makar i kap da prejde.
A lepo sam ti rekel karter dole, još neki dan, ali ne, vi ste prvo ludaru išli skidati :fiery: Sad tražite
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja sam slušal savjet našeg Muhaničara i radilicu malo oštečenu( popucali šarafi na klipnjači )samo stavil nove klipnjače i leteče malo obradil vodobrusnim i potrošil oko 300 litri nafte i samo ide i drži pritisak pravi ti je naš Muhač.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A kaj da ti lažem nisam si mislil da bu 160h nakon generalke propišal negde na piksi, prvo smo posumnjali na dihtunge glave. Vodil sam se kvalitetom dihtunga pa reko da to prvo provjerimo! Gle traktora sam kupil u Bjelovaru kod onog Krejčija prekupca, i sa tim istim koji mi sad slaže smo na svoje oči vidli dok se šrajfil traktor jer je v ceni bila i generalka, a kaj su oni napravili dok smo mi dišli, sad tek vidimo!
Kak veliš,spremili su ga za udaju, ubiti zasmrdele su mu pare i dok smo mi dišli hitili se skupa napola složeno i vozi, drugo mi ništ ne pada na pamet jer smo mi bili u subotu kod njega i rekel je da mu neksni komadi jos fale a več v ponedeljak poslepodne me zval da moremo rešiti trampu!

Inače je to Stevo( tak se zove majstor) i odma predložil da se sa vodobrusnim potegne ali je rekel da bude za svaki slučaj ju dal zmeriti!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ajd da uletim s jednim pitanjem ekipo...
ako netko sluuucajno ima za svoj c-355 frezu batuje 160 cm???
zanima me jel mozda kupovo kardan s lamelom za frezu,
ja ga kupujem i nisam 100% siguran u duzinu kardana koja mi treba,
ovaj sad mi je skupljen 75 cm, a kad radim sa spustenom frezom
razvuce se do cirka 102-105 cm...

jel mi to mjerodavna dimenzija? u prikljuccima sam pitao u temi *kardani,
ali nema odgovora! hvala

:)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Iznjeri razmak kad je dignuta i kad je spuštena mjeri na kardanima gdje dolaze štiftovi od najmanje mjere oduzmi 8 cm i to mora igrati .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ništa majstore, cjeli dan padala kiša tak da nismo mogli baš ništa raditi! Dok sam došao sa posla sam malo bacil pogled ispod cerade i pikse su suhe, kak smo ih jučer obrisali tak su danas, a vidim na kanaličima da je pao nivo vode, nebi se štel preveč nadati ali mislim da je najvjerojatnije gumica na piksi propišala!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Red je da nakon gubljenja živaca ipak na kraju bude dobro možda kod sastavljanja ni je dobro očišćen dosjed .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je kombinacija.
Losa kvaliteta i brzinsko slaganje i ne traje dugo,a covjek se ponada i na kraju se razocara.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Izgleda da je veči problem loše ili nemarno slaganje izdrže i ti najlošiji sklopovi od 3000 do 6000 rh a promjeniš jedno popodne .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
I sad ti njega zadihtaj da bu složeno kak se spada :icon_scratch:
Voda, muška, ženska, mineralna, slana, kamenita ......... samo ona je problem.

 

Najnoviji postovi

Na vrh