• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Ursus C-355

Pa cuj za cilindre bi se usudil reči da su dobri jer kočnice love (daj bog da su cilindri vredu) sam kaj je gvint na papučama več na kraju pa bum mjenjal pakne, ručnu niti nemam, neko je to davnih dana se van povadil pa sam ja to složil prek kočnica na jedan vrlo jednostavan sistem i funkcijonira ali ju niti ne koristim nekaj preveč osim dok kapčim nekaj a za ostalo imam cigla!:icon_eyes: Semeringe, gumice i to bum uzel kod nas dok zemem širom jer je razlika kunu dve od trgo-agencije, tam sam uzel sam ono kaj kod nas bežiju cene po 10 i više kuna a hipenol skoro 100 kn po kanti!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Re: Ursus C-355

Hmm, radni kočioni cilindri su samoštelajuči znači da pedala nikad nebi smjela biti niska zbog poderanosti obloga.
U praksi prije počnu strugati po dobošu nego kaj klipiči skoče van, a pedala je još uvek visoka, osim ako se i doboš podere.

Buš videl kad rastepeš,a ja se iskreno nadam da nebuš unutra našel ono čega se ja nadam.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Ursus C-355

Živi bili pa vidjeli ne struže nikaj ali kak veliš nebum znal dok ne zemem širom! Je ako bu treba bum navaril pa podrejal, bar to imam de napraviti, delam v bravariji! Daj ti meni sam za saki slučaj reči vajnsku meru doboša:icon_rofl::eek::
Dej mi reči ako i bude malo oštečeni dali ga moči pobrati za koju desetku na drepangu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Re: Ursus C-355

Koristi onu dole u lijevom čošku tipku za odgovor ili koristi opciju brzi odgovor.

Stvarno napamet neznam dimenziju novog doboša, ali on se tak i tak podere tak da početak ostaje cjeli pa ti je to mjera.
na njemu nebuš varil ništ jer s toga nebu kruha.
Slobodno ga pobereš ne desetu nego par mm.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Ursus C-355

A kaj od gusa je ili nekaj sličnoga? Sikak ako i nebudu ščehani sam mislil jih poravnati, to je još bole ako more par mm!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Re: Ursus C-355

Nekakvi ljev je, najvjerojatnije gus.
Moja ti je preporuka da ne diraš ako stvarno nema potrebe, a ako ima treba ga dobro pocentrirati inače problemi
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Ursus C-355

Vjerojatno gus! Pa valda su išli v školu kaj budu znali kak treba podrejati inače jih se skupa nakladnem i z brega spustim z 6 metri bukve v 5 brzoj!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Re: Ursus C-355

Ma nemaju kaj zajebati, uostalom novi trombl košta malo manje od soma kuna :(giggle)::(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Re: Ursus C-355

Onda prodaj to groblje i kupi si traktor :icon_rofl:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Ursus C-355

Naj tak! To je fina mašina i najbojše dijamante treba dobro brusiti do visokoga sjaja, tak i ursus, napraviš generalku i za tjedan dana se se sveti od friškoga ulja!:icon_toilet::icon_jook:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Ursus C-355

Obično doboši prožive i dosta ih možeš skinuti večinom ne moraš ali ako ih skidaš moraš dobro centrirati kolega koji je to radil imal je spojničku za centrator jer inaće kočiš kaj da ideš niz stepenice .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Re: Ursus C-355

neznam kakve si pakne kupio ( zanitane ili ljepljene ) ali ako su sa nitnama nebuš dugo kočio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: Ursus C-355

Obično doboši prožive i dosta ih možeš skinuti večinom ne moraš ali ako ih skidaš moraš dobro centrirati kolega koji je to radil imal je spojničku za centrator jer inaće kočiš kaj da ideš niz stepenice .

Ne razumijem na sta si mislio kad si rekao "centrirati dobos."Ravnanje dobosa se radi kod tokara.Dobos se stavi u pakne na stroju i u centar se ubode siljak koji ima svaki tokarski stroj.Pregleda se komparaterom i to je to.Ne trebaju nikakve posebne spojnicke.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Ursus C-355

Tokar koji koji je radil na zetorima je imao pripremu za obradu rukavaca pripremu za obradu doboša kao spojnička kalibrirana osovina sa navojem na kraju priprema za obradu lamela itd jasno je meni kako bi trebalo obraditi vidio sam gdje je TOKAR obradio da su trebali novi ti imaš svog tokara ali kad dođe netko tko se ne kuži kod nazovi majstora svašta se desi .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Ursus C-355

Pa tu se slažem sa tobom jer železo z godinama dela svoje, možda se i malo pojede na neku stranu i svašta može biti tak da dobro treba to sve skupa centrirati, jer uzmi si za primjer kod nas dok dečki režu na šipke navoje uvjek šef uzima 1-2mm veču šipku nego treba jer na oko je ravna a dok ju pusti kroz drepang onda tek vidiš kolko znaju bizi posavijane tak kaj ju onda skine na mjeru i amen, nemaš straha da bi gvint šipka zasuknuta ili nekaj slično!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imam mali problem na mojoj ursuli, bas sam mislil poceti sa servisom i slucajno potegnem van sipku kad ono bjele crte po sipki i ulja ko u prici. Najvise me muci to sto se ne stvara emulzija nego samo te crtice po sipki i seronja ne kuha. Ima da ga bijem ko vola u kupus:(devil)::icon_scratch:ub
Kaj ga boli, dali dihtung na glavi, pikse ili kaj drugo, moram napomenuti da ne smrdi po nafti ali vidim da mi stalno fali ulje u pumpi tak da sumnjam i na semering na pumpi.:(
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dignul mi je dosta nivo u karteru za jedno 3 cm iznad maksimuma, najbolje me muči dali mi na boš pumpi možda ne prepušta to ulje unutra jer svakih 15-20h napunim do ibera jer je prazna a opet me muči i to kaj su bjele crtice po šipki kaj da negder ipak malo slini vodu unutra ili je možda to samo kondenzat jer stoji vani na snjegu i kiši sam pod ceradom!?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Iz boš pumpe ide nafta u karter tak da ti je to garant voda, koje veliš ionak fali, a i bjelo je.
Karter dole i sve ti bu jasno
 

Najnoviji postovi

Na vrh