• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Strana se uvijek gleda u smijeru vožnje. I to je ko Sveto pismo. Kako on ima raličite plastike na štop svjetlima, lijevu i desnu, kako češ doći u dućan i to tražiti, ako svatko po svome određuje stranu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
U pravu su svi koji su napisali da je to desna strana, smjer vožnje određuje stranu uvjek :icon_thumright:.
Sinoč je prošlo pola noči .................:mad::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Muha, ma nisi napisal nikaj krivo.
Ionak ih uvijek gledaš bez kilera i od strane razvoda, tak da...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Meni gori pod petama. Kao da je bitno koji vjetar puse ako me zaj... Meni je bitnije da saznam sta lupa i cvili. Majstor je vecinom radio na autima pa nije bas nacisto sa mojom kramom ali je voljan nauciti isto kao i sam ali neznamo odakle krenuti. Budem mu rekao da prestela ventile opet za prvu ruku. Najbitnije je barem meni sto pocinje lupati kad se pocne grijati do tada nista se necuje. Cjenim svaki savjet i bicu jako zahvalan na pomoci. :icon_pray:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Reci mu da ga zagrije i skine poklopce ventila.
Tak nek ga upali i nek gleda jel izlazi ulje na klackalicama (netreba se bojati, ništ nebu špricalo) usput nek pogleda da mu nije koji podizač( šipka) potkoso upal ili da nema koja klackalica preveliki luft na osovini.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Zvao me je maloprije da je dopeljao nekog majstora i da su u pitanju dizne pa ce ih sutra provjeriti. Mozda je zacepljen kanalic kroz te sipke a nisam ga uspio pitati jeli ih propuhivao
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Došle dizne sa štelanja oko podne sastavljen i dovežen kući. Dizne su veli dobre. Kad se zagrije na radnu temp. počne nešta opet cviliti ali više ne lupa. Malo sam ga isturirao i onda je počeo pomalo cviliti. Otvorio sam poklopce ventila i upalio ga. Kroz sve podizače ventila ( one šipke ) ide ulje osim jedne na prvom cilindru druga od razvoda. Neznam jeli usis ili ispuh. Probao sam rukom pomicati te šipke i sve se mogu pomaknuti, valjda nisu onda pomotane. Jeli more biti zbog toga ili imate kakvu ideju šta sada ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Tu kroz koju nejde izvadi van i probaj ju propuhati.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Majstor mladi veli da ih je propuhivao. Budem sutra ako stignem a onda čekam onog prvog :)drink:) da dojde poštelati ventili jer ih je ovaj naštelal izgleda na 0,20 i 0,25. Neznam jeli more biti do toga ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Radi premalog zazora ventila nije.
Usput provjeri šaraf za štelanje i klackalicu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Danas izvađen onaj podizač ventila i ispuhan. Bilo je nečim zaštopano. Klackalice koliko sam vidio nemaju lufta. Sad ništa ne lupa nego kad ga zagrijanog isturiram počne cviliti opet na istom mjestu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Gde čuješ cviljenje. ispod poklopaca podizača ventila?
Napred (prema ventilatoru) ili nazad (prema mjenjaču)?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Kad sjediš na traktoru sa desne strane kod prvog duguljastog poklopca (od volana)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
A kroz taj poklopac prolazi i taj podizač koji je bil zaštopan?
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
Re: Ursus c335 kočnice

mozeli mi neko reci koliko treba ventilima da nalegnu na ursusu c-355?
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
majstor je dize postelovao a ventili su novi i on ih je obrusio,i sredio!ovo pitam jer mi je rekao to sto izbaci na auspuh niz duzi nagib pod teretom ulje,rekao je da ce prestat dok nalegnu ventili.a vec sam odradio sa njim 200 rs
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ako ih do sad nisi poštelal postoji mogučnost da su več i nagoreli.
Ako su puhali odmah nebudu se nikad natukli (nalegli)

Glavama koje su uređivane novim ventilima je dovoljno 20-tak sati da se sicevi i pečurke ventila prilagode.
 
Na vrh