• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Popravak ove ti može dogurati do 2 soma kuna tak da ozbiljno razmislili o drugoj.
Ako kupuješ rabljenu odmah s vlasnikom k bošisti na kontrolu pumpe, to ti je cc-a 100 kuna.
Za novu ti bum poslal na pp dučan u koji probaj zvrcnuti
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Zato se i raspitujem da znam hoću li uzeti novu ili popravljati ovu, sam majstor mi je rekao da provjerim ovu koliko će koštati popravak, ako je puno da uzmem novu.
Zato i tražim cijenu nove, sutra ću zvati nekoliko bošista da mi kažu koliko može biti reparatura i onda ćemo vidjeti što i kako.

Hvala!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Imaš na internetu firmu Farm Expert koja prodaje dijelove za traktore. Nova pumpa iz Poljske 2100 zlota što je oko 500 eura. S tim da imaju i dijelove za reparaciju pumpe. Koliko sam ja kontaktirao sa tim poljskim firmama možeš im poslati upit i na hrvatskom i dobiti ćeš odgovor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
500 eurića u Ursusa :icon_eyes:
Još tolko i imaš jednoga za djelove koje buš ionak trebal, ako ne ti uvjek bu neko trebal pa si večinu povratiš preko njuškala.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Varijanta koja je prihvatljiva, daš nekomu tko servisira pumpe svoju za servisiranu, nešto nadoplatiš i gotov za dan. Ima onaj jedan na njuškalu koji prodaje servisirane sa garancijom na taj način. A nisu svi ljudi na svijetu valjda pokvareni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Potpuno se slažem s didom, a naročito sa zadnjom rečenicom njegvog posta
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ima jedan u Donjoj Mahali, može se dati moja i da dobijem drugu, a cijenu mi može reći tek kad vidi moju pa onda procjeniti ju.

Hvala vam na odgovorima, nije mi hitno potreban traktor tako da će se već nešto riješiti.
 
M

mravojed10

Guest
prije svega pozdrav svima .
Imam problem sa šperom kod ursusa 360,ne mogu ju ukopčati stalno iskače čak kad držim nogu na njoj ne mogu ju ukopčati.
E sad me zanima dali ju treba mjenjati ili postoji kakva mogupčnost štelanja?
Molio bi nekog iskusnog da mi pomogne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Štelanje je prva opcija pa ako uspije ....
Iza desne kutije akumulatora ti ide jedna polugica koja s jedne strane (obično strana koja ulazi prema kočnicama je desni, a ova kaj ide na polugu špere lijevi navoj) ima kontra maticu. Otpustiš i dotežeš za dva kruga pa probaš.
Pazi da ju ne preštelaš pa bi kod pritiskanja moglo doči do pucanja vilice za uključivanje.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Pitanje iz struje. Kako spojiti žmigavce na zetorov prekidač koji ima na sebi sirenu i žmigavce. Gdje u gornjem redu stopica (znači gornji kada se namontira) spojiti dovod struje, a gdje lijevi i desni žmigavac.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Probaj s probir-lampicom ili instrumentom kaj je kaj. Ili bar pročitaj oznake s klema na tom šalteru.
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
pozdrav svima .Prije par mjeseci sam kupio ursusa 355 . Imam jedan problem nedavno sam išao orati s njime i nakon nekog vremena je počeo bacati vodu odnosno antifriz van.Bivši vlasnik me je upozorio na to da on baci vodu do jednog nivoa malo ispod saća i hladnjaku i onda stane ali da se ne pregrijava, i stvarno se ne pregrijava jer sam stavio novi sat i vidim da temperatura neide iznad 75-80 stupnjeva.Bivši vlasnik je samo svaki put nadolio vodu i teraj dalje.Zanima me jeli to normalno ,a mislim da nije i što da napravim da se to nedogađa jer mi je žao antifriza.Kolega koji mi je malo slagao taj traktor kaže mi da je termostat ispravan
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To je kod njih normalno, eventualno možeš staviti novi čep cca 20 kn ali i onda baci van do određenog nivoa. To je tak, zato i ima onu prelivnu cjevčicu prema dole.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
pozdrav svima .Prije par mjeseci sam kupio ursusa 355 . Imam jedan problem nedavno sam išao orati s njime i nakon nekog vremena je počeo bacati vodu odnosno antifriz van
Samo jedan?? To još nije ništ :x:

Nadoljevaj i ne brigaj dok je tak, to je na svima Ursanima "problem". Možeš pogledati da nije netko ostavil predugačka crijeva od kučišta termostata pa onda izbaci više nego bi trebalo
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kad svojeg natočim do čepa. uvijek dio izbaci, ali nikad ne bude ispod sača, uvijek je kompletno sače pod vodom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh