• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Meni nikada. Prije oranja natocim do gornjeg ruba cijevi od termostata "imam termostat" i nakon sat opadme ispod sace i tak stoji, al se negrije..... Valjd tak mora bit...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Muha ti je sve objasnil u prvoj rečenici :D :D Možeš eventualno provjeriti ispravnost termostata, meni je jedan majstor rekel da na zemlju treba uvjek uzeti sa sobom vodu pogotovo u oranju.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Izgleda da na tom prekidaču dvije gornje stopice služe za sirenu, a struja sa kontakt brave ide na dvije ispod njih koje su malo prema natrag. Na dvije gdje su nekakove oznake 1 ide za lijevi i desni žmigavac. To sam probao na suho, pa ću vidjeti je li točno kada budem montirao.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Sirena točno no za ostale žice teže jer ima dvije vrste tih prekidača stari tip ima duple kontakte za žmigavce posebno traktor posebno prikolica za prikilicu koristi islaz kontrole iz automata tak da jednako žmiga sa i bez prikolice zbog toga ima puno kontakta .
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,662
pozdrav svima .Prije par mjeseci sam kupio ursusa 355 . Imam jedan problem nedavno sam išao orati s njime i nakon nekog vremena je počeo bacati vodu odnosno antifriz van.Bivši vlasnik me je upozorio na to da on baci vodu do jednog nivoa malo ispod saća i hladnjaku i onda stane ali da se ne pregrijava, i stvarno se ne pregrijava jer sam stavio novi sat i vidim da temperatura neide iznad 75-80 stupnjeva.Bivši vlasnik je samo svaki put nadolio vodu i teraj dalje.Zanima me jeli to normalno ,a mislim da nije i što da napravim da se to nedogađa jer mi je žao antifriza.Kolega koji mi je malo slagao taj traktor kaže mi da je termostat ispravan
Cijev koja ide od kučišta termostata prema kileru morala bi biti vodoravna,naravno termostat obavezno ispravan,čep ispravan,po mogućnosti plastični propeler i neb tionda smjlo bacati antifriz van,ćelije bi trebale bitipokrivene sa tekučinom barem jedan do dva centimetra,
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
E vidiš to sam i ja primjetil da se manje grije odkad sam stavil plastični propeler.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
A i vodena pumpa veli hvala kad staviš plastičnjaka gore
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Realno onaj original propeler izgleda ko da je gore poklopac od lonca, prvo je pretežak a drugo po mom mišljenju nema niti pravi protok zraka kroz njega. To si ostale valjda ratne rezerve od lonaca pa da se ne baci su navarili gore flaheke i upasali na ursusa, za sirotinju je sve dobro. :D

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja mislim da nisu bezveze tak konstruirani,i da su mozda bas s tim loncem da sire zrak van prostora motora,a samo opterecenje pumpe jeipak remen i neki vlasnici koji ga pretezu.

A pregrijavanja i dizanja vode van izkilera,se mogu lako i jeftino rjesit.
Novi kvalitetni cep,ocat i miniwas.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Krivo sam se izrazil, više mi vuku na kahlice dok malo bolje pogledam. :D Da je tako onda bi i zetor stavljal kahlice od kile i pol. Mogu samo reći da otkad je plastikana da se temp. ne diže preko zelenog i od proljeća nisam dolijal niti 2 L vode, a prije svaki dan po litru dok sam oral ili tanjural.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
do jućer su bili dobri a danas više ne valjaju ,
kad bi vi znali kaj je žitoskop-ija ne bi tak govorili ..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ne velim da ne valjaju, sve je to neko testirali, valjda, ali iz vlastitog iskustva vidim da plastični puno bolje hladi, a kak je i Muha rekel manje je opterečenja.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,776
Dečki u poljskoj je malo drugačija klima zato ima takav ventilator.
Imali su ga takvog i neki zetori za određena tržišta.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Kad izmjenjas sve sto je vezano za hladjenje onda se preporodis i miran sam godinama po pitanju grijanja osim sto creva prave od repe :)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam samo ventilator promjenil i več se primjetila razlika, a i antifriz obavezno jer je puno bolji po pitanju vrelišta od vode.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Podržavam dečke koji su ugratili turbo plopeler.
Mene samo zanima koja budala je za naše tržište onda onu zastavicu na hladnjak ugrađivala?

Na hladnjak treba nadodati još malo i onda nebu izbacival toliko vode, ili ugraditi expanzionu posudu. Najbolje 25 litri
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Danas sam cuo da alnaser orginal pase od mercedesa 124 samo se prirubnica zamjeni,jel netko zna dali je to istina ?
 
Posljednje uređivanje:

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Podržavam dečke koji su ugratili turbo plopeler.
Mene samo zanima koja budala je za naše tržište onda onu zastavicu na hladnjak ugrađivala?

Na hladnjak treba nadodati još malo i onda nebu izbacival toliko vode, ili ugraditi expanzionu posudu. Najbolje 25 litri
Kak to napravit kud sta spijit??? Posto ima mjesta ispod haube.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
:D Nisu to nikakvi turbo propeleri nego umjesto one ursusove kahlice staviš gore zetorov, sve ti paše u šaraf.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Zaboravih podebljat ciljani citat... Mislio sam na posudu al dobro... A sta bi bio kad bi se pera malo zakrenula da malo bolje "hvataju" zrak?
 

Najnoviji postovi

Na vrh