• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Oprugu provjeriš samo da nije pukla.
podatke gdje ima ventil sam ti na pp poslal, a cjenu buš pital sam
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Kazu da nemaju. A opruga je cijela samo je gumica pukla i nabila ispod ventila. Onaj nutarnji cu probat finim smirglom malo popravit i ispuhat sve zrakom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ja to nemrem vjerovati da nemaju, ali ako si zval onda je valjda tak.
Nedavno je bilo.

Probaj ga malo vodobrusnim, najbitnije je da ne šteka
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Slao sam mail, vele da nemaju jedino oprugu. Cijena 18kn. Sutra sklapam pa cmo vidjet. Usput sam promjenio gumice na pumpi. Kak ju pojelo nije za vjerovat...
352c127e2fde9e922e4a77f039006430.jpg


Evo i slika malog ventila nije neka al se vidi gdje dobio po tamburi...
7f2b104d3c6bdfbaf97a73312558e07e.jpg


Jel smijem to malo povuc da nije tak ostro?
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,776
Ventil (trgovci ga zovu kula) dojde oko 100 kn kako kod koga...
Pa ti vidi jel ti puno il ne....
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Danas sklopio razvodnik i pumpu. Sad dize brzo i s puno sile. (nije "mekano" i sporo) Koja je max. visina poluga? U knjizi pise oko 1300mm ak se nevaram. Koliko ih smijem dignut bez havarije? Hvala svima na pomoci...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Najbitnije je da ih možeš u krajnjem gornjem položaju još malo podiči rukom.
Najsigurnije je ugraditi šaraf koji bude tu visinu ograničaval.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Moram pohvalit Muhu na pomoci oko slaganja hidraulike. Jucer i danas vozio kolegi drva s jednoosovinkom kipericom, 5,5-6 M kipao nazad i hidraulik dize na 700-800 okretaja. Uz ti drzi u zraku i poluge i kipu. Jos jednom HVALA svima na pomoci!!!!
 

vekiursusc355

Novi član
Tu od
8 Stu 2014
Poruka
13
Pozdrav,zanima me izvod za kipu cijena trgovine u kojima se to moze kupiti,kako to ugraditi i na koje sitinice treba paziti prilikom ugradnje,hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Pozdrav,zanima me izvod za kipu cijena trgovine u kojima se to moze kupiti,kako to ugraditi i na koje sitinice treba paziti prilikom ugradnje,hvala.
U bilo kojem opremljenijem dučanu s traktorskim djelovima, ako je manje opremljen siguran sam da mogu naručiti. Između 100 i 200 kuna, više nebi smelo koštati jer više ne vredi.
Trebaš cjev, kiper ventil, šuplji vijak, dvije bakrene pločice i šelnu da bi to ps-u izvel.
Nemaš kaj posebno za paziti, skineš čep na kojem strelica pokazuje prema van i zašarafiš

Ako hočeš ušparati složi doma.


@ dado6340, monitor može različito reproducirati sliku od stvarnog stanja ali za orjentaciju je ta ral karta ok
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Što me čeka? :(

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ZTErhqC4z48&spfreload=10[/YT]

Ima li za kupiti posebno regulator broja okretaja, ili to ide zajedno sa pumpom? Kakve su cijene?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Zvao u Županju u jednu trgovinu, 3800-3900 kuna nova pumpa :cool2:

Zna li tko dobru trgovinu gdje bi se mogao raspitati, ili netko zna za jeftinije? Ovo mi je zbilja skupo... :(

Još jedno pitanje. Bošista u Vinkovcima, na industrijskoj zoni? Ima netko iskustva sa njim? Kakav je majstor?
 

Najnoviji postovi

Na vrh