• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Jučer nakon posla pranje i uređivanje. Mislim da ovako nije opran zadnjih 15 godina, ako ne i više.

PvLSPMe.jpg


eqnM3eM.jpg


a1eYmqb.jpg


y060UL5.jpg


Taman pred mrak stavio trokut, sve uredio.
DmKZ5XX.jpg


I jedna svježa, nakon tehničkog.
9dtLJv7.jpg


Prošao bez po' muke. Kočio vrhunski, svjetla rade, mrdao volan, nije ništa rekao. Uslikao, zalijepio i vozi. :cool2::cool2::cool2::cool2:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A kaj bu rekel kad ga vidi donekle ispravnog i čistog.
Naj jači su mi oni koji s polja dojdu direkt, u kabini i na kotačima više gnoja nego na polju .....

Drago mi je kaj si rešil, ali pripremi se na financijske troškove.
Nakupilo se toga očito dosta.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Što više traktora probam i vozim, skužim da moj uopće nije u toliko lošem stanju kao što sam mislio, ili mi se to možda čini što sma navikao na to :(wasntme):
Kad vidim što se sve i kako vozi... :(

Prošli su svakakvi... Neopisivo mi je drago što sam prošao. Za nekoga totalno nebitna stvar, a ja sretan kao prskalica :icon_kidra:

MUHA, bolje se ti pripremi na tipkanja instrukcija, svašta ja imam u planu:(grin):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nije problem, ja suosječam s vama vozačima tih velikih medveda.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,670
Nije problem, ja suosječam s vama vozačima tih velikih medveda.
Muhač kad si bil zadnji put kod ČAPALIJE :icon_question::icon_question::icon_question::wink:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Sad sam zamislio srediti dvije stvari. Počelo mi je sliniti na osovini kardana i danas vidim da slini na osovini od puža volana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Muhač kad si bil zadnji put kod ČAPALIJE :icon_question::icon_question::icon_question::wink:
Buš mi ti put pokazal :(nerd):
Sad sam zamislio srediti dvije stvari. Počelo mi je sliniti na osovini kardana i danas vidim da slini na osovini od puža volana.
Otraga na kardanu nije problem (samo ona 4 šarafiča), a napred isto nebu problem ako uspiješ bez problema izbiti onaj dio na koji ide gurajuča spona.

Da ga nisi pral tak lepo nebi kvara bilo :(giggle):
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Nije u funkciji. Također i to planiram srediti. Može li se to bez nekog velikom rasklapanja?

Ma, to je taj zakon... Središ jedno da ne curi, procuri drugo. Parkiram ga u šupu, opet masna fleka ispod njega :icon_mad::icon_mad:

Ali, malo po malo, bit će on suh kao barut! :icon_super:

ŽU 631-BK, ako tko sretne negdje, neka zaustavi! :icon_cool:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Danas prošao pokraj onog što mjeri brzinu. Na 2200 okretaja mi je pokazao 25 km/h. Onda sam mjerio sa mobitelom preko GPS-a i isto je bilo 25 km/h.


Koliko ulja ide u jedan bočni reduktor? U mjenjać ide samo Hipenol ili može neko drugo ulje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj ja znam, u reduktor otprilike litru i pol. Uglavnom do čepa.

Mjenjač je zamišljen da vozi na hipenol, ali nema nuspojava da i trans hidraol naliješ.
I da ih pomješaš nebu se bunil, samo nek ga ima.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ima ga dovoljno, ali pitaj Boga kad je zadnji puta promjenjeno, ja ne pamtim, a imam 20 godina...

Koje je jeftinije od ta dva?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hipenol 90 nije skup,kupiš 30l i imaš za getribu i šunke(reduktore).
Od 17-27kn litra ovisi koju marku i koju količinu kupuješ
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ima ga dovoljno, ali pitaj Boga kad je zadnji puta promjenjeno, ja ne pamtim, a imam 20 godina...

Koje je jeftinije od ta dva?
Ako tražiš moje iskreno mišljenje ni nemoj ga mjenjatiu mjenjaču.
U reduktorima možeš.

Ima makina toga tipa na kojima nije nikad, ali doslovno nikad mijenjano pa rade besprijekorno možda i puno više nego tvoj.
Kaj ti vredi sad doslovno hititi 30 litri ulja u mjenjač koji je pun špene i kojekakvog mulja a koje ispuštanjem na čepove nebude izašlo.

Mjenjal buš kad buš mjenjač popravljal.



Hipenol ako nemaš kiper izvoda i ne koristš tuđe prikolice ili neke druge priključke radi mješanja ulja.
Ovi noveši su večinom na trans ili neku izvedenicu transa.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ako ti tako kažeš, onda neka bude, ima drugih stvari za novce potrošiti :icon_mrgreen:
Čini mi se da dobar dio onog brujanja i rondanja dok se vozi, da dolazi iz reduktora. Možda me sluh vara, ali kao da puno manje bruji dok je ulje hladno. Zamjenit ću ga u njima pa ćemo vidjeti hoće li biti kakve promjene.

Još nekoliko pitanja...
Kupio sam semering za kardansku osovinu. Moram ispuštati ulje da ga zamjenim?

Koje ulje ide u glavu volana i koliko? Moram i tamo semering zamjeniti, također kupljen, pa ću odmah i ulje novo staviti...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Prva kraj niz breg i onda mjenjaj semering. Malo ulja bu izašlo ali ne toliko kak dok je na ravnome.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja za zamjenu bilo kojeg semeringa ispuštam ulje na nivo da mi kroz skinuti dio ne curi ništa van.

U volan ide isto oko litre otprilike.

Mislim da ti karnister od 4 mora biti naj taman.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam isto na kardanu menjal sa ispuštanjem ulja, ali ako se Markecu baš neda, onda niz breg ili zadnji kraj na klocne kaj ulje ode napred.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Bit će to ispustiti ulje i laganini. Jedan dan kad se uhvati vremena...
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Pozdrav, nije nikakav problem ali samo da kazem, prije nekih mjesec dana smo na medi radili hidrauliku, reparirano sve sta ima unutra, cak i zupcanici koji pogone pumpu su promjenjeni i sve je bilo u redu do prije par dana, sada poluge opet padaju nakon par dana, treba im jako dugo stvarno (inace su za par sati :p) pa sta mu je opet, inace ovako dok se radi i drzi nesto gore kad se pumpa zaustavi (stisne kvacilo) onda drzi i sve pet ali za par dana bi moglo pasti.
Inace nismo drzali tako dok je ugasen traktor poluge podignute.
Ali samo sam htio rec, dugo je i drzalo! :D Poljska tehnologija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh