• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Mislim da je novi dio oko 300 kn i problem riješiš za čas i novo je. Sve druge varijante ispasti će skuplje i upitne kvalitete plus putni troškovi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Odvrneš odzračnik, natakneš nanj cijev, staviš u neku posudicu i pumpaš dok ne izađe čisto ulje bez mjehurića.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Natočiš u posudu uk-a ulje.
Staviš na odzračnik tanko prozirno crijevo (da možeš preko njega provuči ključ 9).
Jedan pumpa pedale od početka do kraja (možeš i sam ali u paru je kvalitetnje) i nakon kaj ju par puta pritisne drži stisnuto, a ovaj drugi otpušta odzračnik s tim da pumpađija ne diže noge sa pedale.
I tak nekoliko puta dok na crevce ne krene čisto ulje.
Kad je gotovo ide se na drugu stranu.

Obavezno treba kontrolirati da u posudi uvjek ima ulja i predlažem provjeriti nakon pol sata da nije zaostalo gde zraka.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Mislim da je novi dio oko 300 kn i problem riješiš za čas i novo je. Sve druge varijante ispasti će skuplje i upitne kvalitete plus putni troškovi.

Nova oko 370kn Ursusova, 450kn Zetorova. Hvala na savjetu.
Danas ja i otac pukli 30km do njegovog starog radnog kolege (a obojca bili tokari samo on osto u tom poslu), Popili kavu, pojeli kolače, raspričali se, vidio Deutz-a iz 1952g.. Reko čovjek da sutra bude gotovo, jer je bio kasno kad smo došli, a usput mi sutra bude izbušio rupe na klinovima što sam danas narezo. Eto spojio ugodno s korisnim, a za dva sata kvalitetnog druženja. Jel može bolje?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Od čega mi odgovara motor brisača na Didicu? Ima možda netko viška?

Može li se ovaj dio novi nabaviti i je li to skupo? Pretpostavljam da jeste.. Netko od mojih je parkirao traktor u kanal i savijeno je i volan vuče u desno, ne smijem ga pustiti pri vožnji.
Prednost toga je što mogu voziti traktor pod špagu, nema veze što ima lufta na volanu, ali nervira me.
Ima li negdje rashodovan Ursus za djelove? Vjerujem da prednja osovina odgovara i od malog Ursusa?
IezVRG0.png
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ima blizu mene samo čovjek oče suho zlato za dijelove.
Mom kumu treba onaj dugački dio gdje se nalazi bolcn, ak nađeš cijeli trap javi pa da podjelite troškove.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ako ga piksiraš, znaš kaj imaš ! A ako kupiš rabljeno .... tko zna u kakvom je stanju i kak dugo bu išlo u takvom stanju !?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
To.
Ovakvo hrđavo garant nema lufta.

Stvar je u tome da tu imaš dio koji ti trebaš, a vjerujem da ga posebno nema za kupiti.
Sve ostalo na tom trapu sa slike je za remont.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Pa skoro, a kaj bi mu ja kad svojeg neće poravnati i usput popiksirati pa ima "novi" trap.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Na koji način da to poravnam?

Koliko uopče je neka okvirna cijena piksiranja cijelog prednjeg trapa?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega je piksiral Zetora u Križevcima platil je 1200 kn materijal od majstora .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Pa zaveži negde i cukni malo u rikverc ili hidraulika ili brener pa na vruče .... garant se da.

Teško za reči koliko bi koštalo, ovisi kaj se sve poderalo i koliko.
Gledam sad tu neki cjenik.
Čahura rukavca ti je 30-tak kuna komad, čahura centralnog 40-tak kuna, ni sam centralni nije skup, možda stotinjak kuna ....

Glavčina ti je po tom cjeniku (ustvari za nju je Tomek pital) 145 kuna.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Strah me da ne otkinem nešta ako ga cuknem unazad.. Ili da ga savijem na drugu stranu :biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Imaš spore .... ili prepusti nekome iskusnijem. Možda ako imaš u okolici kakvog kovača ili dobrog bravara.
Da si ne napraviš još veču štetu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ipak ću ja to batalit još neko vrijeme... Imam važnijih stvari, a ovako barem ne bježi po cesti, vozim ga pod špagu
 

Najnoviji postovi

Na vrh