• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Evo malo šarafanja i kod mene.

Prvo je bilo pranje.
Prije pranja:
19yAKH5.jpg


IWkxOnv.jpg



Sunčanje nakon hladnog tuša:
UpTP8NQ.jpg



Početak rastavljanja:
vTEpTBW.jpg



Poklopac hidraulika i poklopac mjenjača, te kućište semeringa kardanske osovine su dolje:
lY4j7qq.jpg



vNHPfOc.jpg



vhZqjmn.jpg



Razlog skidanja poklopca mjenjača je taj što mi ne radi ručica za prebacivanje brzih i sporih. Ima to sigurno 13-14 godina otkako je to pokvareno. Sjećam se kako je bilo, bio sam prisutan. Razbacivao se stajski kod strica, bio je u sporim brzinama. završeno je, trebalo je vratiti u brze, ali nije išlo. Netko je uzeo vile i sistemom poluge probao vratiti u brze, ali onda je pukla ta viljuška i kući (2,5 km) smo išli petom sporom. Vjerujem da bi se bez problema i bez loma prebacilo samo da je traktor malo pomaknut naprijed-nazad. Onda je došao majstor i nešto radio, a ja sam bio mali i ne sjećam se što je radio, ali pretpostavljam da je samo vratio u brze i tako se vozi od onda, samo u brzima.
Nismo ni svjesni bili koji kuršluš je ta otkinuta viljuška mogla napraviti.
Da sam znao da je tako jednostavno, daaavno bi to zamjenio.
Tamo dolje se vozi od onda. Ja sad imam 20 godina, a znam da sam bio jako mali kada je to bilo, mora biti 13-14 godina sigurno.

GhTzBc0.jpg



Izvukao sam ju bez po' muke.
HyU2EZU.jpg



Polomljena viljuška:
StaFssq.jpg



Za danas gotovo, sutra se ide po djelove i nastavak:
lIeiiqW.jpg




rDKbhi2.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Jednostavan traktor meni je na 560 za promjenu kardanske trebalo 4 dana na 355 je malo povinjena kad promjenim budem napisal koliko mi trebalo vremena .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Marko, onu vilicu možeš nazad zavariti. O-ring obavezno novi.
Vilice ako misliš vaditi pazi da ti ne poispadaju kuglice, ako ne onda nemaš brige.

Kakav plan imaš s hidraulikom osim O-ringa torzione osovine?


@ Željac, kak si ti fleten kad je posel u pitanju vjerujem da ti bu i na Ursanu trebalo barem dva.
Ako prije ne odustaneš :(giggle):
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Sutra ću vidjeti koliko košta, pa da vidimo isplati li se variti

A za hidraulik ću uzeti cijelu garnituru i sve zamjeniti kad je već dolje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Muhač nakon rada sa par priključaka kojima treba kardan ne mislim mijenjati vratilo , pleše oko 2 mm i ništ ne trese ali ipak ga budem izvadil samo radi da vidim koliko mi treba vremena i da vidim dali je spojnička uzubljena u neutralu ??
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Jučer sam samo oprao kućište semeringa, ugurao novi i vratio kućište.

Sad idem dalje raditi

Kv1kfqr.jpg


z81Wgpd.jpg


6UvDIF0.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Marko kardansko vratilo nisi vadil ? Zanima me dali je uzubljena spojnička koja ga vrti kad je u neutralu a ti sastavil pa nikaj više .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Nisam vadio kardansku osovinu, ali poklopac hidraulika je još uvijek dolje pa ako ti to šta pomaže.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Daj probaj staviti ručicu u neutralni položaj i vidi dali se spojnička koja vrti pumpu i kardan da vrtjeti tj dali je uzubljena . A ko je onda bi se dalo složiti da radi najniži položaj kardan i hidraulik (isto kak i je) drugi zub neutral bi radil samo hidraulik (prepravil bi se pogon pumpe ) ,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Evo ti željko jedna slika iznutra pa gruntaj.
Kad zgruntaš onda dobiješ ostale zub po zub.

104_1240.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Hvala Muhač ali mene zanima zupčanik kaj vrti tu cijev dali ju vrti u drugom položaju od zdola prema gore .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Pomoć!!

Filter na poklopcu od hidraulika. Zašto je svaki magnet polomljen na 4 dijela? Svaki dio kada okrenem kako bi trebao stojati sa drugim, polovi se odbijaju? Ništa mi nije jasno... :icon_scratch:

EQFhjWA.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Valjda ih je netko pretegnul, kak i poklopac ili je on stradal u otpuštanju.
Pločica - magnet - ploćica .......
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Poklopac sam ja takav zatekao, ali navoj je ispravan i O-ring dobro drži tako da ga ne moram mjenjati.
Znači da to samo vratim nazad i neka vozi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nek kak, ionak magnete bude sito u vrpi držalo pa kaj uhvati uhvati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Marko ovo kod magneta normalno kad ga trgneš na pol dijeliš polove znači da na puknuču se mora odbijati .
 

Najnoviji postovi

Na vrh